Na topie

Urządzenia mobilne coraz popularniejsze wśród dzieci

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Tablety Smartfony Producenci: AVG

Badanie przeprowadzone przez firmę AVG Technologies dostarcza nam kilku ciekawych, niestety mało optymistycznych wniosków.

AVG urządzenia mobilne dzieci

AA

Urządzenia mobilne towarzyszą większości dorosłych każdego dnia. Okazuje się jednak, że również dzieci korzystają ze smartfonów i tabletów coraz częściej. Badanie przeprowadzone przez firmę AVG Technologies dostarcza nam kilku ciekawych, niestety mało optymistycznych wniosków.

Niepokojący może być fakt, iż smartfony i tablety zajmują pierwsze miejsca na liście życzeń najmłodszych, a aż 33% rodziców planuje w tym roku kupić swojemu dziecku nowe urządzenie mobilne. Co więcej, 73% respondentów jest w stanie podarować dziecku urządzenie, którego sami wcześniej nie obsługiwali, a tylko 26% ma zamiar korzystać ze specjalnego profilu lub strefy dziecka na urządzeniach swoich pociech. Co gorsza, 82% z tej grupy ma świadomość istnienia takiej opcji.

Trudno przypuszczać, by w najbliższej przyszłości zmniejszył się odsetek dzieci korzystających z urządzeń mobilnych. Wyniki uwidoczniły narastającą presję związaną z zakupem najnowszej technologii: 40% badanych rodziców przyznaje się, że czują oni „niepokojący przymus” ze strony zarówno swojego dziecka (68%), jak i jego rówieśników (52%).

"Tablet lub smartfon w rękach dzieci może być nie tylko zabawką ale i pomocą dydaktyczną. Odpowiednio dobrane aplikacje edukacyjne i rozrywkowe do wieku dziecka mogą sprawić, że urządzenie przenośne stanie się wartościowym dodatkiem. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinno one angażować dziecka bez reszty i być jego ulubioną zabawką oraz powinno być odpowiednio dla dziecka przygotowane - od konfiguracji urządzenia po zainstalowanie i skonfigurowanie pakietu kontroli rodzicielskiej, która zablokuje dostęp do innych niż określonych przez rodzica programów i zawartości online. Dziecięca ciekawość nie zna granic, warto mieć nad tym kontrolę gdy dziecko korzysta z tabletu.” - Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej firmy AVG

Badanie przeprowadzone zostało wśród 1000 rodzin w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Kilka innych informacji, jakie udało się ustalić na jego podstawie zobaczyć możecie na poniższej infografice.

AVG urządzenia mobilne infografika

Źródło: AVG Technologies, techbeat

Odsłon: 4359 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. .Alx.
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2014-01-16 10:31

  Jezu...
  Ja myślałem, że przeczytam ciekawego news'a, a to znów reklama antywirusa.

  Skomentuj

  1. Shaybeck
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2014-01-16 10:47

   a ja wiedziałem, że będzie reklama antywirusa
   wszedłem bo się zastanawiałem który się tym razem reklamuje :)

   Skomentuj

  2. liptons
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2014-01-16 14:54

   A potem znowu będą historie że dziecko kupiło samolot jak rodziców w domu nie było, za moich czasów nawet komórek nie było i każdy wiedział gdzie są wszyscy

   Skomentuj

   1. elcfart
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-01-16 15:32

    Jak się głębiej zastanowić to różnica i tak jest niewielka, kiedyś było po prostu wiadomo, że ci "wszyscy" są w piaskownicy, na boisku bądź innej tam ławce przed blokiem a teraz zamiast krótkiej listy mamy po prostu "sieć" ze szczególnym naciskiem na takie badziewia jak NK czy FB.

    Skomentuj

 2. MijaGi2k
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2014-01-16 15:13

  ;)

  Skomentuj

 3. elcfart
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-01-16 15:38

  Technologia sama w sobie nie jest zła, dzięki niej świat brnie wciąż na przód z tym, że trzeba umieć z niej korzystać. Dawanie dziecku tableta lub samrtfona z dostępem do internetu bez żadnej kontroli jest głupotą. Z drugiej jednak strony (moim zdaniem) nie należy zupełnie odcinać dziecku dostępu do technologii, niestety najgorszy pod tym względem jest wpływ środowiska a dziecko niestety musi pojąć pewne zasady zanim zacznie z technologii korzystać (tak chociażby dla własnego bezpieczeństwa)

  Skomentuj

 4. michal0120
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-01-16 16:51

  co ma antywirus do dzieci ??

  Skomentuj

  1. Barteek88
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2014-01-17 19:17

   Obowiązkowe szczepienia

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!