Na topie

BANG! Xiaomi Mi Mix 3 będzie miał aż 10 GB RAM

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Na Topie Producenci: Xiaomi

Chiński producent szykuje mocne uderzenie. Xiaomi Mi Mix 3 będzie cechował się ogromnymi zasobami pamięci operacyjnej, a także ciekawą, rozsuwaną konstrukcją.

  • BANG! Xiaomi Mi Mix 3 będzie miał aż 10 GB RAM
A A

Biorąc pod uwagę liczbę sprzedawanych smartfonów, Xiaomi to absolutna czołówka producentów tego typu urządzeń. Zazwyczaj możemy mówić tu o bardzo dobrej relacji ceny do możliwości, nie da się też ukryć, że od pewnego czasu Xiaomi oferuje coraz ciekawsze smartfony z najwyższej półki. Nadchodzący Xiaomi Mi Mix 3 ma być tego dowodem. Jedno jest pewne. Będzie się o nim wiele mówiło.

A właściwie to mówi się już teraz. Okazuje się, że Xiaomi Mi Mix 3 będzie miał aż 10 GB RAM. Tym samym zostanie pierwszym smartfonem wyposażonym w tak ogromne zasoby pamięci operacyjnej (zapewne pojawią się też skromniejsze warianty).

Informacja została potwierdzona przez samego producenta, który za pośrednictwem oficjalnych kont na portalach społecznościowych chwali się grafiką, którą widzicie powyżej. Tymi samymi kanałami przekazano, iż Xiaomi Mi Mix 3 będzie wspierał sieć 5G.

Xiaomi Mi Mix 3

To jednak nie wszystko. Producent poszedł krok dalej i rozwiał wątpliwości co do konstrukcji smartfona. Jakiś czas temu sugerowano, iż frontowa kamera i czujniki umieszczone zostaną w wysuwanym module (grafikę prezentowaliśmy już jakiś czas temu).

Okazuje się, że faktycznie zdecydowano się na taki krok. Jak zatem będzie prezentował się Xiaomi Mi Mix 3? Sprawdźcie na poniższym materiale wideo.


Źródło: Mi

Odsłon: 7284 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. limera1n
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-10-18 17:01

    Chciałbym wierzyć że te prowadnice wytrzymają dłużej niż rok :/

    Skomentuj

    1. bankaigoku
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-10-18 20:38

      Przypominam, że rozsuwane telefony to nic nowego, przecież kiedyś istniały takie flagowce z klawiaturą i nie były one wcale tak awaryjne. Więc nie przesadzałbym z taką krytyką tego rozwiązania.
      Inaczej to wygląda, gdy spojrzymy na konkrecję i system automatycznego wysuwania tylnej części telefonu. Tutaj już można mieć obawy o żywotność.

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-10-19 18:36

        Ja za to pamiętam, że ludzie kiedyś mieli pełno problemów z wszelakimi telefonami wysuwanymi, rozsuwanymi itp. itd. po jakimś czasie użytkowania.

        Skomentuj

        1. ahael
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-10-20 11:43

          Dokładnie. Trochę brudu i piasku, a będzie problem.

          Skomentuj

  2. Qpers
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-18 17:37

    Wszystko fajnie, tylko zapomnieli o najważniejszym: ILE MA APARATÓW?!? Mam nadzieję, że przynajmniej 5, żeby nie odstawać od konkurencji...

    Skomentuj

    1. matikiller
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-18 18:16

      Na szczęście będzie miał ich aż 20. To pomoże przegonić konkurencję.
      A tak bez sarkazmu. Co to za moja na pierdyliard aparatów? Niedługo do każdego trybu będzie inny aparat. I poza specjalnymi modelami smartfonów, nie widzę sensu wpychania do każdego ilości powyżej 4(2 przód, 2 tył). Jak chcą lepszych aparatów, to zamiast 3 małych na tyle, dadzą jeden duży.

      Skomentuj

  3. Warmonger
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-18 18:13

    Uff, całe szczęście. Teraz każdy Janusz kodowania będzie mógł stworzyć własną przeglądarkę zdjęć zajmującą 2 GB.

    Skomentuj

  4. musslik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-18 20:14

    1 kwietnia to bym zrozumiał ale na co komu tyle ram w telefonie :)

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-18 20:51

      a na to żeby sobie można było wrócić do aplikacji sprzed kilku dni

      Skomentuj

      1. Tomasz Słowik
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-19 09:30

        Android i tak usunie ją z pamięci w międzyczasie.

        Skomentuj

        1. Preston2009
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-10-19 14:27

          Zwłaszcza MIUI.

          Skomentuj

    2. Silver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-18 21:53

      To rzeczywistość. Już inny producent również zapowiedział wcześniej dać 10GB w swoim modelu (nie pamiętam kto)

      Skomentuj

    3. albi37
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-10-19 10:47

      Operacje na RAM są mniej prądożerne niż zapisywanie na Flash.
      Kiedy w końcu zrozumiecie, że im więcej aplikacji ma pamięć w RAM i rzadziej sięga do Flash tym dłużej działa na baterii.
      Android żre tyle RAM, bo właśnie pod tym względem jest optymalizowany, żeby wrzucać jak najwięcej do tego typu pamięci.

      Skomentuj

  5. 1tapir
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-10-18 22:10

    Ciekawe w jakim celu te 10 gb jeśli na 4 gb działa bardzo dobrze ( a nawet 3 gb) na androidzie, a na ios wystarcza jeszcze mniej.

    Skomentuj

    1. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-18 23:51

      Rozumiem że skoro Snapdragon 820 był już bardzo wydajny to w jakim celu zrobili 835 i 845. Skoro GTX 980 jest bardzo wydajny to po co wychodził 1080 i 2080 itd.

      Nie ma to jak dobra logika.
      To że dzisiaj nie ma czegoś co jest w stanie wykorzystać potencjał danego sprzętu to nie znaczy że nie będzie tego jutro.
      Po co Nvidia wydała RTXy przecież żadna gra nie używa tego systemu XD.

      Skomentuj

    2. Yamaraj6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-18 23:51

      Rozumiem że skoro Snapdragon 820 był już bardzo wydajny to w jakim celu zrobili 835 i 845. Skoro GTX 980 jest bardzo wydajny to po co wychodził 1080 i 2080 itd.

      Nie ma to jak dobra logika.
      To że dzisiaj nie ma czegoś co jest w stanie wykorzystać potencjał danego sprzętu to nie znaczy że nie będzie tego jutro.
      Po co Nvidia wydała RTXy przecież żadna gra nie używa tego systemu XD.

      Skomentuj

  6. marcadir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-19 07:54

    Przy obecnych chorych cenach ramu to większość ma 8 lub 16 GB ramu. Po co optymalizować system i aplikacje jak można ramu dowalić.

    Skomentuj

    1. albi37
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-19 10:52

      systemy są optymalizowane tak, żeby korzystały z dostępnego RAMu i zużucie około 70% jest normalne bez względu na ilość RAM

      Skomentuj

      1. taki jeden
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-19 12:24

        Słowo optymalizowane powinni być w cudzysłowie i wtedy twoje zdanie ma sens.

        Skomentuj

        1. baca130
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-19 17:25

          Dlatego, że nie zrozumiałeś jego wypowiedzi.

          Skomentuj

        2. albi37
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-22 11:38

          Systemy operacyjne działają tak, aby wykorzystywać w jak największym stopniu pamięć operacyjną po to, żeby było jak najmniej opercacji wczytywania i zapisywani z oraz do pamięci masowej - ponieważ te operacje są wolne i zwalniają działanie całego systemu, a RAM jest szybki. W telefonach gdzie używa się pamięci flash problem jest o tyle istotniejszy, że prócz szybkości działania systemu dochodzą niedogodności z korzystaniem z pamięci flash - czyli duże zużycie energii (podczas kasowania, ale żeby zapisać trzeba kasować - tak działa ta pamięć) oraz pamięć flash się zużywa.

          Tak więc porządny system operacyjny zawsze będzie korzystał z jak największej ilości RAM - ale pozostawiając pewien zapas na przyszłe aplikacje, które mogą mieć większy priorytet.

          Skomentuj

  7. indianad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-19 11:10

    Sieć 5G już niedługo w iPhone 165Xs. Obecnie to Xiaomi dyktuje trendy w technologii.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-20 11:45

      Raczej według mnie próbuje zakryć brak IP68, minijack, DAC, etc.

      Skomentuj

  8. sirius98
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-20 23:07

    Brawo. Xiaomi trzymam kciuki za naśmiewanie się z Samsunga i Apple z ich topowych telefonów za tryliardy złotych. Rozsuwana konstrukcji to trochę pójście w bok w kierunku klientów Oppo Find X który już ma wysuwany aparat. W jednym i drugim może się to zaciąć jak wpadnie piasek. W erze kompletnej nudy w zakresie kolejnych modeli nawet topowych telefonów różnych marek ta konstrukcja może znaleźć sporo nabywców. Czekamy.

    Skomentuj

  9. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-21 15:50

    A po co te 10 GB RAM? Moj laptop ma 16 i wystarcza mi do zadan pol-profesjonalnych a o graniu nie wspomne bo to swiat i ludzie. Po co tyle w telefonie? Nie mam pojecia. Moj obecny zuzywa 2 GB po 2 latach od czyszczenia. Co prawda nie gram na nim w "gry" bo jestem "starym", 30-paro letnim prykiem i gierek na telefonie nie uwazam za powazne gry. Tak dla porownania. Xbox 360 mial 512 MB RAM, PS3 2x 256 MB RAM i jeszcze nie widzialem gry na telefon, ktora zblozylaby sie zlozonoscia czy jakością do przecietnej gry na te systemy.
    Nadmuchiwanie rynku i sztuka dla sztuki. A ludzie pozniej placza ze ceny RAM czy NAND sa wysokie (teraz akurat spadly), ale jak dlugo to potrwa?

    Skomentuj

    1. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-22 11:43

      każdy ma swoja racje ale moja jest najmojsza :D nie ?

      Skomentuj

  10. gacekfirewall
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-22 19:30

    Nie chwalą się OLEDEM/AMOLEDEM, tym samym raczej się nie pojawi. Nie rozumiem podejścia Xiaomi gdy w tańszym MI8 bez problemu można było tą technoogię zastosować. Ciekawi mnie to bo nad marketingiem siedzą raczej mega mózgi i pewnie poparli swoją decyzję niesamowitym wywodem. Ktoś wie może dlaczego tak jest ?

    Skomentuj

  11. meatinaplasticsack
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-22 21:24

    Fajnie, że Xiaomi próbuje czegoś nowego z tym rozsuwanym mechanizmem ale 10Gb to chyba przesada. Poza tym jak znam życie to będzie brak NFC, który może dla chińczyków nie jest taki ważny ale np. dla mnie to deal breaker.

    Skomentuj

  12. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-23 09:46

    Chyba juz zrozumiałem pojecie "cyfrowy świat". To swiat, gdzie znaczenie ma jaka cyfra jest na topie, niezaleznie od mozliwosci i potrzeb. :-D