Na topie

Batman: Return to Arkham - jak bardzo poprawiono grafikę?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Premiera Batman: Return to Arkham w lipcu. Jest teraz możemy jednak przekonać się wstępnie jak wyglądać będzie oprawa graficzna.

  • Batman: Return to Arkham - jak bardzo poprawiono grafikę?
A A

Kilka dni temu zapowiedziano Batman: Return to Arkham. Jak zawsze w przypadku odświeżonych wydań znanych już gier najważniejsze pytanie związane jest z oprawą graficzną, a konkretniej z tym, jak duże zmiany względem oryginału można będzie dostrzec. Mamy wstępną odpowiedź.

Batman: Return to Arkham to pakiet zawierający gry Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City wraz ze wszystkimi dodatkami. Za  przygotowanie zestawu odpowiada studio Virtuos, które korzysta przy pracach z silnika Unreal Engine 4. W efekcie zobaczyć mamy ładniejsze tekstury, ale też poprawione modele postaci i oświetlenie.

Jak będzie w praktyce ostatecznie przekonamy się po premierze, która odbędzie się w lipcu - na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.. Już teraz pojawił się jednak materiał wideo porównujący oryginalne gry z ich odświeżonymi wersjami.


Źródło: Batman Arkham Videos, gamespot

Odsłon: 5806 Skomentuj newsa
Komentarze

33

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2016-05-23 20:45

    My nie o grafike sie martwimy a o optymalizacje.
    Choc w przypadku konsol lipy nie bedzie ;)

    spoko wygląda choc mam wrazenie ze nierówno został ten remaster zrobiony - miejscami oryginal mi się bardziej podoba.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2016-05-23 21:03

      Mam podobne odczucie, w wielu miejscach oryginał wygląda lepiej.

      Skomentuj

      1. czorcik696
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-24 00:04

        Hugo Strange looks... Strange....

        Skomentuj

      2. krystianbog
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-24 17:43

        Twarz Hugo Strange'a na przykład wiele lepiej wypada w oryginale.

        Skomentuj

    2. royal90
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-24 08:51

      Tak to jest jak porównuje się oryginał nagrany na PC z remasterem zgranym z konsoli. zauważcie jak w wielu miejscach rozmyte jest tło, BA, nawet pierwszy plan jest rozmyty - czyli na 120% konsole bo taka jest ich specyfika...

      Skomentuj

  2. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-05-23 20:56

    SLI chociaż chodzi?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-23 20:58

      a czego sie spodziewales ? fotorealistycznej grafiki nagle ?
      Przeciez to jest prosty remaster z gotowego juz produktu.

      Skomentuj

      1. Roller Mobster
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-23 21:10

        Tak to jest jak się pisze o czymś o czym sie nie ma pojęcia. Bo leszczą wydaje sie, że jak gra jest na UE4 to z miejsca powinna wyglądać jak demo technologiczne. Arkham Knight jest na UE3 a wygląda lepiej niż 99% gier na UE4.

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-05-23 21:38

          To prawda w BAK wycisnęli z UE3 niesamowicie dużo, dużo więcej niż inni na UE4.

          Skomentuj

      2. Marucins
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-24 08:25

        Wygląda to mniej spektakularnie niż się spodziewałem.
        Jakby zarzucono ReShade + ENB :)

        Skomentuj

    2. baca130
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-24 00:45

      Na UE4 mogę ci napisać grę Kółko i Krzyżyk. Ale czy będzie fotorealistyczną grą bo silnik jest najnowszy? Albo trochę inny przykład, wstawię do malucha silnik od porsze, czy mały fiat nagle zmieni się w super piękny samochód?

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-24 04:30

        Kiepski przykład z maluchem. Ekstra autko bo ma prosty wygląd i egzemplarze w dobrym stanie już kosztują niemało.

        Skomentuj

        1. Fiona
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-05-24 09:53

          Pojedź sobie tym ekstra autkiem z Krakowa do Szczecina...

          I wtedy nam powtórz jakie to ekstra autko...

          Skomentuj

          1. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-25 03:57

            Zrobiłem Maluszkiem więcej niż ty pewnie do tej pory. Auto proste i gdy coś się zepsuje to nie trzeba większej wiedzy by naprawić. Zresztą wiele klasyków tak ma, między innymi amerykańskie cylindrowce ale pewnie trafiłem na osobę, która jeździła i wie lepiej....jak zawsze :)

            Skomentuj

  3. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-23 21:09

    Większych wymagań nie mam, dla mnie zupełnie wystarczy jak jakości grafiki będzie na tym samym poziomie co w Arkham Knight :-D

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-05-23 22:42

      Dowaliłeś do pieca ;p

      Skomentuj

      1. Orlyyyy
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-05-24 14:35

        No nie? Idź trolować gdzie indziej bo ban minął.

        Skomentuj

  4. tomas89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-23 21:12

    Moim zdaniem Joker lepiej zrobiony w oryginale (w ujęciu artystycznym , nie technicznym) , kwestia tylko czy jeszcze zmienią trochę kolory w ostatecznym wydaniu czy to już finalny wygląd.

    Skomentuj

  5. harukapl
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2016-05-23 21:31

    Czemu oryginał wygląda lepiej od remastered ?

    Skomentuj

    1. ciomasta
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2016-05-23 22:29

      Żeby na PC była dobra optymalizacja :) hahaha tak spartolili grafikę w sporo miejscach aby gra chodziła płynnie , eh koniec świata bo jak tak można robić ;/ brak szacunku do PC`ców

      Skomentuj

  6. hasati
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-23 22:14

    Po co robić remastered nowej gry ? Ja rozumiem starych gier typu gothic czy sw:kotor (marzenia). Ale żeby robić remastera gry która jest nowa ..... porażka. Jeszcze do tego wcale nie powala ten cały remaster :)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-23 23:19

      Nowej ? Arkham asylum ma 7 lat i nie wyszlo na ps4 ani na xone

      Skomentuj

      1. hasati
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-05-24 06:28

        Ale wciąż wygląda dobrze. Widać zresztą po tym całym porównaniu że czasami ten remaster wygląda gorzej. To jest typowy chwyt na kase. Jak już mówiłem rozumiem robienie remastera naprawdę starych gier, ale nie czegoś takiego.

        Skomentuj

        1. entropic
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-05-24 07:47

          musza sobie jakos odbic ta przerwe w dostawach arkham knight :P

          Skomentuj

  7. xchaotic
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-05-23 23:20

    Czekam na wspaniale dopracowana wersje PC

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-05-23 23:55

      To sobie poczekasz

      Skomentuj

    1. hollow_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-24 05:41

      Słabo liczysz. Obczaj filmik od 1:43. W zwolnionym tempie widać, że FPS obcięte grubo.

      Skomentuj Historia edycji

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-05-24 09:58

        No właśnie, dlaczego ten remaster ewidentnie klatkuje w kilku miejscach ? Momentami faktycznie widać że remaster ma lepszą geometrię i shadery, ale przez większość czasu wygląda niestety gorzej od oryginału.

        Skomentuj

  8. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-24 12:20

    Najlepsze jest 0.53... oryginał bije na głowę remaster`a. Może zlecili to taniemu chińskiemu zespołowi. Ciekawe jaką cenę sobie zażyczą.

    Skomentuj

  9. PogromcaBlacharni
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-24 13:50

    W niektórych miejscach oryginał wygląda lepiej niż ten pseudo remaster

    Skomentuj

  10. robgrab
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-24 14:26

    Oryginał lepszy od tego remaster. Jeżeli ktoś to kupi to przetarty zostanie nowy szlak robienia remaster gorszych niż oryginały i trzepania na tym kasy...

    Skomentuj

    1. apuk666
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-24 15:03

      Jak by się tak zastanowić, to nic nowego.

      ps. Heroes 3

      Skomentuj

    2. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-25 11:29

      Pierwszym taki przypadek jaki pamiętam to był remaster EFBB wydany przy okazji premiery Dark Athena w 2009 roku - owszem w kilku miejscach nieco poprawiono wygląd otoczenia przez rozbudowanie geometrii obiektów, ale : słabsze tekstury (czasami nawet dużo słabsze), gorsze oświetlenie, rozmazany, mało wyraźny obraz i na dodatek praktycznie monochromatyczny obraz, nie działający AA - dużo bardziej podobała mi się edycja premierowa.