Na topie

Jak zmienna pogoda wpływa na rozgrywkę w Battlefield 1?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Mgła, deszcz, a nawet burza piaskowa. W Battlefield 1 pogoda może mieć naprawdę duże znaczenie.

  • Jak zmienna pogoda wpływa na rozgrywkę w Battlefield 1?
A A

Battlefield 1 budzi u wielu graczy bardzo duże nadzieje. Powodów takiego stanu rzeczy znalazłoby się przynajmniej kilka, zapewne niektórzy wiele obiecują sobie po oprawie audiowizualnej. Słusznie, ponieważ producent obiecuje zadbać nawet o najmniejsze smaczki.

A jednym z takowych będzie system zmiennej pogody. Wprawdzie informacje o tym rozwiązaniu pojawiły się już jakiś czas temu, dopiero teraz twórcy nieco bardziej wszystko precyzują.

„Na wszystkich mapach wieloosobowych dostępnych w Battlefield 1 mogą występować zmiany pogody potęgujące doznania płynące z gry. W przeciwieństwie do zniszczalnego otoczenia na warunki pogodowe gracz nie ma wpływu. Zmiany mogą być niewielkie (np. gdy zza chmur wyjrzy słońce i mapa zamiast zachmurzonej stanie się słoneczna), ale i bardziej znaczące – takie, które zmuszą was do zmiany sposobu rozgrywki.”

Podawanych jest tu kilka przykładów. Najbardziej oczywisty to mgła, przy której pojawieniu się snajperzy przestają być groźni, trzeba za to pozostawać w gotowości na walki na krótkim dystansie, przydać może się broń biała. Padający deszcz również może nieco dezorientować, zmuszać do większej uwagi przy lataniu. To ostatnie będzie praktycznie niemożliwe w przypadku warunków ekstremalnych, na przykład burzy piaskowej.

„Zmieniająca się pogoda dodaje smaczku zmaganiom. Pełni ważną rolę w tworzeniu niezapomnianych, niepowtarzalnych sytuacji. Nawet po rozegraniu wielu meczów będziecie natrafiać na kombinacje warunków pogodowych, lokacji i rozgrywki, jakich wcześniej nie widzieliście, a wasze „momenty Battlefield” zyskają zupełnie nowy wymiar.”

Brzmi obiecująco. Do premiery Battlefield 1 jeszcze trochę czasu, ale otwarte beta testy startują już lada dzień. Pojawi się w nich mapa Pustynia Synajska, a więc burza piaskowa bardzo możliwa.

Źródło: battlefield

Odsłon: 6057 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Balrogos
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2016-08-25 13:45

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    "Battlefield 1 budzi u wielu graczy bardzo duże nadzieje" jakie nadzieje na co?

    Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-25 19:53

        Stawiam jednak na wiekszy realizm jak w Verdun czy Red Orchiestra 2.

        BF1 to nic innego jak przemodelowany i przeteksturowany battlefront gdzie dostajesz 3 pestki w jelita i dalej biegasz, do tego masa ludzi biegajaca z pol automatami i automatami kiedy to bronie ryglowe goscily na froncie, a rkmy i nowsze konstrukcje broni dopiero raczkowały.

        Czolg Mark 1 nie mogl sie poruszac z tak szybka predkoscia jak w BF1 to jest po prostu nie mozliwe.

        Samolot spada na ziemie nic mu sie nie stalo pozdro :) lata z predkoscia 40km/h pozdro.

        Za duzo broni automatycznych ktorych wtedy za wiele nie bylo to napewnie nioe 1 pierwsza woja gdzie okopy? gdzie siedzenie miesiacami w okopie gdzie ataki gazowe? co to do kur** nedzy ma byc kogo oni chca oszukac

        Sterowiec zostal przedziurawiony na wylot wielokrotnie ale to nic dziur niema leci dalej.

        Do tego brak wojennego klimatu Red Orchiestra 2 pod tym wzgledem w multi bije kazda produkcje.

        Bronie 1 wojny swiatowej(duza wiekszosc to bronie bolt action(bronie ryglowe czterotaktowe) automatow bylo naprawde malo):

        Fusil Mle 1907-15 "Berthier"
        Mousqueton Mle. 1892 "Berthier"
        Fusil Mitrailleur Mle 1915 CSRG "Chauchat"
        Gewehr '98
        Karabiner 98AZ
        Fusil Mle 1886 M93 "Lebel"
        Machine Gun Model 1914 "Lewis"
        Pistole Parabellum 1908 "Luger"
        Maschinengewehr '08/15
        Maschinenpistole 18/I
        Pistolet Automatique "Ruby"
        Lee Enfield Mark III*
        Webley Mk VI Revolver
        U.S. CSRG .30-06 M1918 "Chauchat"
        Hotchkiss M1909 "Benét–Mercié"
        Madsen
        Bergmann 1915 MG 15 n.A.
        Maschinengewehr 08/18
        Tankgewehr M1918
        Browning Automatic Rifle M1918 "BAR"
        Mousqueton Mle. 1892 M16 "Berthier"
        G.P.K. Model 1888/05 "Kommissionsgewehr"
        Mauser Model 1889
        Karabiner 1888
        Mauser Model 1889 Carabine Mle. 16
        Lee Metford Mark II
        M1917 Enfield
        M1910 Mark III "Ross"
        Model 1903 "Springfield"
        Lange Pistole Parabellum 1908 "Artillerie-Luger"
        Mauser C96 "Broomhandle"
        FN Browning M1900
        Revolver de 8 mm modèle 1892
        Reichsrevolver M1883
        Fusil Automatique Mle. 1917 "RSC"
        Fusil Automatique Mle. 1918 "RSC"
        Webley Self-Loading Pistol MKI Model I
        Wechselapparat M1917 "Wex"
        Winchester Model 1897 "Trench Gun"

        Skomentuj Historia edycji

        1. TheEquinoxe
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-08-26 06:03

          Ludzie narzekajacy na bron w nowym bfie, czemu sie nie odzywaliscie jak w takim bc2 biegalo sie z xm8, an-91 itp. Tam nikomu nie przeszkadzalo, ze bron to prototyp a tu nagle wszyscy specjalisci i "takich broni nie bylo"

          Skomentuj

          1. Balrogos
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-08-26 13:35

            Nie robmy z 1 wojny polityki.

            Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -19    

      Opublikowano: 2016-08-25 14:01

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Ładnie wygląda, ale ja i tak zostaje w Overwatchu. Battlefield nie będzie grą esportowa, a inne mnie nie interesują.

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2016-08-25 17:55

        Widzę po minusach, że dużo osób się ze mną nie zgadza, ciekawi mnie tylko z czym?

        Skomentuj

        1. Szymon331
          Oceń komentarz:

          12    

          Opublikowano: 2016-08-25 18:34

          Bo większość udzielająca się tutaj gra dla przyjemności, dla odstresowania się po pracy, dla zabawy z ziomalami etc a nie dla sportu. Twój komentarz odnośnie tego co Ty lubisz a nie dotyczący gry niczego nie wniósł do rozmowy i jest zbędny.

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-08-26 03:55

            Coś mi się nie chce wierzyć, że komentarz w stylu "na taką grę właśnie czekałem", który do dyskusji wnosiłby tyle samo, zostałby tak samo zakopany. Po to te komentarze chyba są.
            A minusowanie posta na zasadzie "on nie czeka na grę na która ja jestem zhypowany" jest po prostu głupie. Zwłaszcza, że o samym Battlefieldzie nie napisałem nic negatywnego. Ot, benchmarkowi fanboye uderzają ponownie.

            Skomentuj Historia edycji

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-26 17:54

            Pogubułeś się trochę logicznie. Nigdzie nie napisałem, że jak coś nie jest esportowe, to jest "be" tylko, że nie dla mnie, więc spasuje. Nie twierdze przecież, że taka rozrywka jest gorsza. Wiem, że wielu ludzi lubi właśnie taką bezstresową zabawę i nie ma tym nic złego i to jest właśnie produkt dla was. Ja preferuje rywalizacyjne gry, wieć B1 nie zainteresował mnie na tyle, by odłożyć Overwatcha, w którym esport rozwija się obecnie niesamowicie szybko. Czekam co pokaże Quake Champions, bo to chyba dopiero następna gra targetowana w takich jak ja.
            Napisałem za to, że gra ładnie wygląda...
            Eh..zresztą, co ja oczekuję logicznie myślących ludzi w komentarzach na benchmarku. EOT, miłego kopania o/

            Skomentuj

  2. vitucky
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-25 13:47

    Będzie jatka :)

    Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-08-25 13:58

    Czekam na Bete i się okaże jak to będzie z BF1.

    Czemu nie napisaliście o tym że Premium pojawiło się na origin i żeby mieć "całego" BF1 trzeba wydać 130 euro co u nas daje 448 zł?

    Skomentuj

    1. Przemas08
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-25 15:34

      Kupując podstawkę za 150 zł plus oddzielnie Premium 180 zł mamy wszystko za 330 zł.

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-25 16:13

        No własnie nie wszystko, ponieważ w wersji Ultimate masz tak naprawdę wersje Deluxe + Premium (do tego EA nawet nie obniżyła ceny o 1-go grosza w tej paczce). Dlatego ja zamierzam kupić wersje Deluxe a z Premium się wstrzymam żeby zobaczyć co EA planuje z nim zrobić. Ponieważ jeśli będzie tak jak z BF3 i 4 że nie ma praktycznie żadnego serwera z mapami/trybami z premium a wszyscy graja tylko na tych z podstawki nie zamierzam płacić ponad 200 zł za kilka gnatów i jakieś kamuflaże.

        Skomentuj

    2. Balrogos
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-25 19:55

      Przed premiera z premium BF4 cos kolo 200-220zl

      Skomentuj

  4. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-25 15:45

    Ja osobiście mam zamiar kupić podstawkę za 150 zł. Nie lubię bzdetów i super-hiper dodatków a nie muszę grać w nowe DLC za miesiąc. Jeśli gra będzie tak dobra jak wygląda, to będzie można długie lata grać bez nich i też się dobrze bawić. Osobiście mam BF3 od premiery i nie mam żądnego dodatku do niego i co prawda już teraz nie często, ale zdarza mi się pograć i jakoś nie tęsknie za tymi DLC których nie dokupiłem. Wszystko okaże się po testach bety odnośnie BF1, czy gra jest warta tych 150 zł. Póki co, jestem w 90% nastawiony na kupno.

    Skomentuj

      1. NewUnnamedUser
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-25 18:54

        Jakoś do tej pory w trójkę łupie sporo ludzi. Na pewno część się przesiadło ale też dużo zostało. Serwerów i ludzi masa do tej pory i to na podstawowych mapach... a liczyłeś ile BF3 już ma lat? Można śmiało powiedzieć, że ta gra przeżyła BF4 i Hardline'a. Jeśli okaże się, że BF1 będzie tak dobry (na co wszystko wskazuje) jak BF3 (albo i lepszy- co jest możliwe) to gra będzie za 3-6 lat jeszcze do pogrania. Co do cheaterów, to są w każdej grze, byli i będą. Ja gram w Enemy Territory grubo ponad 10 lat i do tej pory, na niektórych serwerach są noobki którym chce się w to bawić. Najgorsze, że gra już dawno nie ma wsparcia punkbuster, ale przecież od czego jest admin i ref. Jeśli gra jest dobra, załatana i wyważona, to nie trzeba już w niej grzebać, żeby zatrzymać przy niej ludzi na lata.

        Skomentuj

  5. sabaru
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-08-25 20:34

    Nic nowego. Ower efekty występują przecież już w B4.