Na topie

be quiet! w końcu wydaje zasilacze Straight Power 11 - wysoka jakość i niezła cena

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Kategoria: Komputery Podzespoły Zasilacze Tematyka: 80 PLUS Gold CES 2018 Producenci: be quiet!

Nowe jednostki prezentowano już w tamtym roku podczas targów Computex, ale na premierę musieliśmy poczekać aż do targów CES 2018.

  • be quiet! w końcu wydaje zasilacze Straight Power 11 - wysoka jakość i niezła cena
A A

Firma be quiet! planuje wprowadzić na rynek zasilacze z serii Straight Power 11, które powinny zainteresować entuzjastów ze skromniejszym budżetem. Nowe modele ponownie zaprezentowano podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Zasilacze występują w sześciu wersjach: 450 W, 550 W, 650 W, 750 W, 850 W i 1000 W, a ich sprawność energetyczną potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Gold – możemy zatem liczyć na efektywność sięgającą nawet 93%.

be quiet! Straifht Power 11

Nowa seria to przede wszystkim ulepszona konstrukcja. Jednostki wykorzystują topologię DC-DC, wzbogaconą o rezonansowy kontroler (LLC) z synchronicznym prostownikiem (SR). Ponadto w środku znalazły się japońskie kondensatory Nichicon lub Chemi-Con certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza. Wiadomo, że produkcją zasilaczy zajmuje się firma FSP.

be quiet! Straifht Power 11

Do chłodzenia komponentów wykorzystano 135-milimetrowy wentylator Silent Wings 3, w którym zastosowano dynamiczne łożysko olejowe (Fluid Dynamic Bearing). Nie bez znaczenia jest również całkowicie modularne okablowanie. Rozwiązanie to ułatwia składanie komputera i optymalizuje przepływ powietrza wewnątrz obudowy.

Specyfikacja zasilaczy be quiet! Straight Power 11

  • moc: 450 W, 550 W, 650 W, 750 W, 850 W, 1000 W
  • sprawność: 80 PLUS Gold
  • okablowanie: całkowicie modularne
  • wentylator: Silent Wings 3 135 mm
  • zabezpieczenia: OCP, OVP, UVP, OPP, OTP, SCP
  • wymiary: 150 x 140 x 86 mm

Zasilacze Straight Power 11 mają trafić do sprzedaży w najbliższy wtorek (16 stycznia), a ich ceny mają wynosić 93 – 185 euro. Producent udziela na jednostki 5-letniej gwarancji.

Źródło: be quiet!, Tom's Hardware

Odsłon: 6070 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-14 07:59

    Zasilacze BeQuiet! to klasa sama w sobie. Mnie kupili bardzo wysoką kulturą pracy gdzie PSU z SilentWings135 do poziomu ~93% obciążenie jest niesłyszalny, podczas gdy i tak nigdy nie przekraczam 70%.

    Zasilacz to serce komputera i podstawa jego długowieczności.

    Skomentuj

    1. gural23
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-14 09:28

      Nie wiem za co minusy. Także w jednostce centralnej miałem Be Quieta L8 530W CM i to używanego przez 2 lata, służył mi z kolei 3 i jeszcze sprzedałem go następnej osobie która użytkuje go od 3 miesięcy. Nigdy go nie słyszałem (z aktywnym chłodzeniem). Ceny mają dość wysokie jak na podzespoły ale nie można narzekać na ich kulturę pracy, bezawaryjność i design. Widocznie jakieś boby Cię minusują. Posiadałem też Rock Pro 2 i 5x Silent wings w budzie w pionie w poziomie, zero stukania, pukania, terkotania. Łożyska, klasa... Nigdy mnie nie zawiodła ta marka.

      Skomentuj

  2. Zircon1987
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-14 14:33

    Mam wersję Power Zone 1000W i jestem zadowolony. Cicho i bez problemów + full modular.

    Skomentuj

  3. Alcedo1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-14 18:02

    Trochę bieda z długością gwarancji, flagowe zasilacze corsaira mają 10 lat.

    Skomentuj

  4. kokosnh
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-14 18:26

    Od BQ tylko wyższe serie, reszta to...
    Choć ostatnio się poprawia, ale ceny zwłaszcza wyższych serii nadal za wysokie.

    Skomentuj

    1. zakius
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-14 21:16

      Straigh Power jest ok, chociaż ceny są stosunkowo wysokie

      Skomentuj

    2. Zircon1987
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-15 12:36

      Przecież Straight Power to wysoka półka... wyżej od niego jest tylko topowy Dark Power.

      Skomentuj

  5. arekwisniarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-14 23:36

    Chłopaki tak apropo cen tych zasilaczy , właśnie obliczyłem ale tylko tak przypuszczam ile mogą kosztowac te zasilacze z wyższej albo najwyżej serii , oto i one: 450W - 391,15zl , 550W - 487,70zł , 650W - 584,25zł , 750W - 680,50zł , 850W - 728,93zł i 1000W - 777,36zł. Tylko że mi jedna różnica cenowa miedzy zasilaczem 850W a 1000W coś nie pasuję , za mała jest.

    Skomentuj

  6. arekwisniarek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-14 23:36

    Chłopaki tak apropo cen tych zasilaczy , właśnie obliczyłem ale tylko tak przypuszczam ile mogą kosztowac te zasilacze z wyższej albo najwyżej serii , oto i one: 450W - 391,15zl , 550W - 487,70zł , 650W - 584,25zł , 750W - 680,50zł , 850W - 728,93zł i 1000W - 777,36zł. Tylko że mi jedna różnica cenowa miedzy zasilaczem 850W a 1000W coś nie pasuję , za mała jest.

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-15 12:55

      nawet RMx i EVGA G2 kupisz w tej cenie za Wat, wszystkie będą lepsze od tych BQ

      Co do ceny 850-1000W to możliwe że to identyczne jednostki, tylko 1000W ma limit zdjęty, lub 850W ma go założony, ale to tylko przypuszczenia.

      Skomentuj

  7. Pankracy666
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-15 11:01

    Biorąc pod uwagę równie dobrego elektrycznie i cichego Seasonica Focus Plus, który dodatkowo ma 10 lat gwarancji i jest tańszy to be quiet! szału nie robi...

    Skomentuj

    1. death143
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-15 11:15

      Yup, właśnie kupiłem tego Seasonica, niestety bazując na opiniach zasilacze bequieta mają strasznie zawyżoną cenę.

      Skomentuj Historia edycji

  8. kola01
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-15 11:15

    Be quiet! i jego zasilacze z najwyższych serii czyli Straight Power i Dark Power to prawdziwa klasa. Jeśli kiedykolwiek poznasz ich wysoką kulturę pracy to już nigdy nie będziesz chciał innego zasilacza. Zasilacze mają swoją cenę ale też i bardzo wysoką skuteczność. Z tego powodu, do domowych zastosowań wystarczy nawet ten z mocą 450W - spokojnie uciągnie i7-8700 + GTX 1080 i jeszcze zapas mocy zostanie (w IDLE pobór takiego zestawu to ok 50W a pod obciążeniem max 350W).

    Skomentuj Historia edycji

    1. tazik21
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-15 15:37

      tak ale pod obciążeniem będzie już głośny. W szczególności biorąc okres letni, a nawet wiosnę, która potrafi być ciepła.
      Obciążenie jakie generuje PC 350W, to 80% mocy zasilacza 450W. Słaby zapas mocy.

      Skomentuj

      1. kola01
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-15 16:01

        Zauważ, że podałem bardzo mocny proc i grafikę, przy bardziej typowej konfiguracji np. i5-8400 i GTX 1060, pobór mocy będzie wynosił ok 260W.
        Nie zgodzę się też, że przy 80% obciążenia zasilacz będzie głośny. Właśnie to jest ta kultura Be Quiet!, że nawet przy ty80% obciążeniu będzie praktycznie niesłyszalny (ok 13 dB(A) - tyle wynosi dla starszej serii Straight Power 10)

        Skomentuj Historia edycji

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-17 19:49

          No właśnie, podałeś :P
          Nawet jak przy 80% byłby nie słyszalny, to jest to za mały zapas mocy - zwłaszcza, że jak ktoś kupuje i7-8700 + GTX 1080 to raczej nie po to, żeby go trzymać w idle