Na topie

Bill Gates zmienił smartfona, przesiadał się na Androida

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Ciekawostki Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: Microsoft

Nawet założyciel i były prezes firmy Microsoft stracił już cierpliwość do mobilnych okienek.

  • Bill Gates zmienił smartfona, przesiadał się na Androida
A A

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że HP nie wierzy już w mobilną wersję systemu Windows. Okazuje się jednak, że mało entuzjastycznie do mobilnych okienek podchodzi nawet Bill Gates.

Informacje o tym, iż dana osoba (nawet dobrze znana) zmienia smartfona zazwyczaj nie są niczym szczególnie interesującym. Tym razem mamy jednak dobry obraz tego, że z mobilnego Windows Phone / Windows 10 nic dobrego już chyba nie będzie.

Bill Gates to założyciel i były prezes firmy Microsoft, który wciąż jest z nią kojarzony. W ostatnim wywiadzie dla Fox News zdradził, iż przesiadł się ostatnio na nowego smartfona z oprogramowaniem konkurencji - postawił na Google Android. Wyraźnie zaznacza, że ważne są dla niego aplikacje przygotowywane przez Microsoft, ale mimo tego w samym systemie znaleźć musiał to, czego mobilny Windows nie oferuje.


Nazwa konkretnego modelu nie padła. Nieoficjalnie sugeruje się, iż może być to Galaxy S8 w edycji Microsoft Edition, w której dość mocno uwidoczniła się współpraca firm Microsoft i Samsung (wciąż nie wykroczyła jednak poza preinstalowane aplikacje, których jest po prostu więcej).

A kiedy Wy porzuciliście Windows Phone / Windows 10?

Źródło: techaeris, youtube - Jason Yeaman

Odsłon: 10504 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. matey
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:30

    ... wraz z HTC HD2

    Skomentuj

    1. kopec2303
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-30 20:31

      Ja już na HD2 miałem zainstalowanego Androida :-P

      Dodatkowo jak tylko pomyślę o tym smartfonie to mam wrażenie, że powinien on być wymieniany jako swoisty kamień milowy - to był tak ogromny przeskok w porównaniu do innych, które były wtedy oferowane. W mojej opinii to właśnie HD2 był alternatywą do iPhona (a nie wymieniana wtedy Omnia - też miałem, to był dramat).

      Skomentuj

  2. musslik
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:50

    Patrząc na to co M$ robił ze swoimi mobilnymi okienkami dochodzę do wniosku, że tymi projektami kierował kret z konkurencji ;)

    Skomentuj

  3. Radical
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:54

    Pora na Linuxa panie Gates ;)

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-09-27 11:03

      W gruncie rzeczy Android to Linux.
      Więc Gates przeszedł na Linuxa 0_0

      Skomentuj

    2. Geriavit
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-09-27 14:31

      Pora to jadł Miś Uszatek na dobranoc :p

      Skomentuj

  4. mgkiler
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2017-09-27 11:19

    Mam wrażenie, że dziś 1 kwietnia.

    -Bill przechodzi na Androida
    -król Arabi wydał dekret, że kobiety mogą prowadzić samochód
    -firma robiąca odkurzacze wchodzi na rynek samochodowy

    Skomentuj

  5. leto1987
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-09-27 12:00

    Pewnie że nie iphone, ceny z kosmosu. Stawiam że Bill kupił xiaomi.

    Skomentuj

    1. .Alx.
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 13:10

      W sumie racja, niedługo nawet Gates'a nie będzie stać na iPhone'a
      ;)

      Skomentuj

    2. shamoth
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 13:25

      Hehe a chciałem pierwszy wyskoczyć z Xiaomi ;)

      Skomentuj

  6. max-bit
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 13:52

    Gość ma 61 lat a wygląda jak by miał z 70 dych plus
    Coś te Mld mu nie służą .

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 17:26

      Jak byś miał takie ciśnienie za sprawy monopolowe w latach 90 to byś tak samo wyglądał.

      Skomentuj

  7. zloteTEMATYbenchmarka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 14:08

    A ja skomentuje ten filmik tak: Jak krawat ubrany tak dziala windows ;)

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-27 19:56

      Jego krawat wygląda na droższy niż interfejs Windows 10, mam tu na myśli że jest bardziej obły i ma kolory w środku, Windows 10 ma tylko kwadraty i prostokąty i każdy w innym, ale 1 kolorze, jak zabawki dla dzieci typu lego duplo

      Skomentuj Historia edycji

  8. emem666
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-27 15:49

    Kolejny raz przypomnę, że redakcja benchmarka sama mocno zaangażowała się w polecanie telefonów z systemami Microsoftu, mimo że wówczas była jeszcze większa bieda z aplikacjami na ten system. Inne pytanie, które można sobie obecnie zadać, to czy w momencie gdy Microsoft wyraźnie wycofuje się z tego rynku, jaki sens ma przepychanie na siłę uniwersalnych aplikacji dla Windowsa 10? Bez smartfonów odpada jeden z ważniejszych argumentów by je robić. No może, że ktoś koniecznie będzie chciał zaistnieć w Windows Store.

    Skomentuj

  9. Naleśnik z serem
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-09-27 17:14

    Co do S8 zanim mnie zhejtujecie chciałbym tylko się podzielić moją opinią. Ostatnio ze znajomym byliśmy przejeżdżaliśmy koło Saturna, wpadliśmy obejrzeć słuchawki. Powiedziałem do niego, weź S8 Plus i S8 i spróbuj nacisnąć boczny guzik odblokowania i wcisnąć potem guzik Menu na dole (zaznaczam ze raczej rączek nie ma małych).
    Poległ. Tak masakrycznie debilnie zaprojektowanego urządzenia nie widziałem naprawdę dawno. Za ergonomię Galaxy S8Plus i nawet zwykły S8 u mnie dostaje notę 1/10.
    Chyba, ze w Korei mają kciuki które się wydłuzają same..

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-27 17:27

      Aha, czyli jak coś nie jest zaprojektowane, aby obsługiwać jedną ręką to jest beznadziejne? Pewnie narzekasz, że nie da się jedną ręką na padzie obydwoma analogami się posługiwać.

      Skomentuj

    2. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-27 18:07

      Nie mam specjalnie dużych dłoni a zrobiłem to bez problemu na moim s8+ i note 8. Do tego samsung dodał gesty do menu aplikacji i wyciągania belki notyfikacji z dowolnego miejsca na pulpicie.

      Małym s8 chwilę bawiłem się w pracy i bardzo dobrze leży w dłoni pomimo swojego 5.8" więc albo szukasz byle powodu żeby hejtowac Samsunga albo macie obaj dłonie jak nastoletnie dziewczynki...

      Skomentuj

      1. Naleśnik z serem
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-27 19:38

        Po co kłamiesz człowieku. Tylko się ośmieszasz.
        Chcesz mi wmówić, jak to sprawdzałem kilka razy, ze udało Cię nacisnąć guzik z prawej i od razu nacisnąć nawet nie guzik menu ale którykolwiek guzik na dole bez jakiegoś dziwnego przesuwania telefonu w dłoni?
        Weź wrzuć filmik na YT jak to robisz. Guzik z boku i kciukiem od razu na sam dół, jak na tej fotce.
        https://zapodaj.net/56eb5e6100ff3.png.html
        Dajesz. Galaxy od zawsze wyglądały ale ergonomię miały wręcz bezsensowną. Podobnie inne ich produkty, wyglądają fiturystycznie ale są tak wygodne jak majtki z drutu.

        Skomentuj

        1. Naleśnik z serem
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-27 19:46

          Dla twojego info pracuje fizycznie jako kierowca i nie mam rączek dziewczynki.
          Mam dłoń długości około 20cm.

          Skomentuj

          1. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

          2. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

          3. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

  10. Barubar24
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-28 16:38

    A kiedy Wy porzuciliście Windows Phone / Windows 10?

    W kwietniu porzuciłem L640LTE na rzecz iPhona SE. Powód 1. mbank skończył z w10m, 2. po aktualizacji telefon z w10m tak masakrycznie zwolnił, że nawet przewijanie kafelków nie było możliwe.

    Skomentuj

  11. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-30 01:58

    Pieknie mu zaplacili zeby zniszczyc Apple haha Zawsze przed i po premierze iPhona sa jakies cyrki :) za rok cos innego Samsung i spolka wymysla