Na topie

Bill Gates zmienił smartfona, przesiadał się na Androida

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Ciekawostki Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: Microsoft

Nawet założyciel i były prezes firmy Microsoft stracił już cierpliwość do mobilnych okienek.

  • Bill Gates zmienił smartfona, przesiadał się na Androida
A A

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że HP nie wierzy już w mobilną wersję systemu Windows. Okazuje się jednak, że mało entuzjastycznie do mobilnych okienek podchodzi nawet Bill Gates.

Informacje o tym, iż dana osoba (nawet dobrze znana) zmienia smartfona zazwyczaj nie są niczym szczególnie interesującym. Tym razem mamy jednak dobry obraz tego, że z mobilnego Windows Phone / Windows 10 nic dobrego już chyba nie będzie.

Bill Gates to założyciel i były prezes firmy Microsoft, który wciąż jest z nią kojarzony. W ostatnim wywiadzie dla Fox News zdradził, iż przesiadł się ostatnio na nowego smartfona z oprogramowaniem konkurencji - postawił na Google Android. Wyraźnie zaznacza, że ważne są dla niego aplikacje przygotowywane przez Microsoft, ale mimo tego w samym systemie znaleźć musiał to, czego mobilny Windows nie oferuje.


Nazwa konkretnego modelu nie padła. Nieoficjalnie sugeruje się, iż może być to Galaxy S8 w edycji Microsoft Edition, w której dość mocno uwidoczniła się współpraca firm Microsoft i Samsung (wciąż nie wykroczyła jednak poza preinstalowane aplikacje, których jest po prostu więcej).

A kiedy Wy porzuciliście Windows Phone / Windows 10?

Źródło: techaeris, youtube - Jason Yeaman

Odsłon: 11192 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. matey
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:30

    ... wraz z HTC HD2

    Skomentuj

    1. kopec2303
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-30 20:31

      Ja już na HD2 miałem zainstalowanego Androida :-P

      Dodatkowo jak tylko pomyślę o tym smartfonie to mam wrażenie, że powinien on być wymieniany jako swoisty kamień milowy - to był tak ogromny przeskok w porównaniu do innych, które były wtedy oferowane. W mojej opinii to właśnie HD2 był alternatywą do iPhona (a nie wymieniana wtedy Omnia - też miałem, to był dramat).

      Skomentuj

  2. musslik
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:50

    Patrząc na to co M$ robił ze swoimi mobilnymi okienkami dochodzę do wniosku, że tymi projektami kierował kret z konkurencji ;)

    Skomentuj

  3. Radical
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-27 10:54

    Pora na Linuxa panie Gates ;)

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-09-27 11:03

      W gruncie rzeczy Android to Linux.
      Więc Gates przeszedł na Linuxa 0_0

      Skomentuj

    2. Geriavit
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-09-27 14:31

      Pora to jadł Miś Uszatek na dobranoc :p

      Skomentuj

  4. mgkiler
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2017-09-27 11:19

    Mam wrażenie, że dziś 1 kwietnia.

    -Bill przechodzi na Androida
    -król Arabi wydał dekret, że kobiety mogą prowadzić samochód
    -firma robiąca odkurzacze wchodzi na rynek samochodowy

    Skomentuj

  5. leto1987
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-09-27 12:00

    Pewnie że nie iphone, ceny z kosmosu. Stawiam że Bill kupił xiaomi.

    Skomentuj

    1. .Alx.
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 13:10

      W sumie racja, niedługo nawet Gates'a nie będzie stać na iPhone'a
      ;)

      Skomentuj

    2. shamoth
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-27 13:25

      Hehe a chciałem pierwszy wyskoczyć z Xiaomi ;)

      Skomentuj

  6. max-bit
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 13:52

    Gość ma 61 lat a wygląda jak by miał z 70 dych plus
    Coś te Mld mu nie służą .

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-28 17:26

      Jak byś miał takie ciśnienie za sprawy monopolowe w latach 90 to byś tak samo wyglądał.

      Skomentuj

  7. zloteTEMATYbenchmarka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-27 14:08

    A ja skomentuje ten filmik tak: Jak krawat ubrany tak dziala windows ;)

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-27 19:56

      Jego krawat wygląda na droższy niż interfejs Windows 10, mam tu na myśli że jest bardziej obły i ma kolory w środku, Windows 10 ma tylko kwadraty i prostokąty i każdy w innym, ale 1 kolorze, jak zabawki dla dzieci typu lego duplo

      Skomentuj Historia edycji

  8. emem666
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-27 15:49

    Kolejny raz przypomnę, że redakcja benchmarka sama mocno zaangażowała się w polecanie telefonów z systemami Microsoftu, mimo że wówczas była jeszcze większa bieda z aplikacjami na ten system. Inne pytanie, które można sobie obecnie zadać, to czy w momencie gdy Microsoft wyraźnie wycofuje się z tego rynku, jaki sens ma przepychanie na siłę uniwersalnych aplikacji dla Windowsa 10? Bez smartfonów odpada jeden z ważniejszych argumentów by je robić. No może, że ktoś koniecznie będzie chciał zaistnieć w Windows Store.

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-27 18:07

      Nie mam specjalnie dużych dłoni a zrobiłem to bez problemu na moim s8+ i note 8. Do tego samsung dodał gesty do menu aplikacji i wyciągania belki notyfikacji z dowolnego miejsca na pulpicie.

      Małym s8 chwilę bawiłem się w pracy i bardzo dobrze leży w dłoni pomimo swojego 5.8" więc albo szukasz byle powodu żeby hejtowac Samsunga albo macie obaj dłonie jak nastoletnie dziewczynki...

      Skomentuj

          1. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

          2. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

          3. Rico71
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-30 22:19

            Nie żebym się czepiał, ale będąc kierowcą nie powinieneś używać głośnomówiącego zamiast jednej ręki?

            Skomentuj

  9. Barubar24
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-28 16:38

    A kiedy Wy porzuciliście Windows Phone / Windows 10?

    W kwietniu porzuciłem L640LTE na rzecz iPhona SE. Powód 1. mbank skończył z w10m, 2. po aktualizacji telefon z w10m tak masakrycznie zwolnił, że nawet przewijanie kafelków nie było możliwe.

    Skomentuj

  10. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-30 01:58

    Pieknie mu zaplacili zeby zniszczyc Apple haha Zawsze przed i po premierze iPhona sa jakies cyrki :) za rok cos innego Samsung i spolka wymysla