Na topie

Cyberataki kosztują firmy coraz więcej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Bezpieczeństwo w firmie Cyberprzestępcy Producenci: Bitdefender

Analitycy firmy Bitdefender prognozują, że w samym 2019 roku w wyniku cyberataków przedsiębiorstwa stracą 2 biliony dolarów.

Cyberataki kosztują firmy coraz więcej

A A

Na całym świecie każdego dnia rozmaite firmy stają się ofiarami ataków prowadzonych przez cyberprzestępców. Ci ostatni albo chcą wyłudzić pieniądze, albo też uzyskać ważne informacje. Rosną więc też koszty cyberataków, jakie ponoszą przedsiębiorstwa i według ekspertów firmy Bitdefender nie przestaną. Wręcz przeciwnie.

Jak podaje jeden z największych graczy w sektorze cyberbezpieczeństwa, w ubiegłym roku firmy straciły przez cyberataki 209 milionów dolarów, a w tym roku będzie to już 5 miliardów. Co więcej, w 2018 roku straty mają osiągnąć wartość 180 miliardów, by rok później przekroczyć astronomiczną barierę 2 miliardów „zielonych”. Choć brzmi to niewiarygodnie, analitycy Bitdefender twierdzą, że tak właśnie będzie. 

„Codziennie jesteśmy bombardowani wiadomościami o wycieku danych z dużych organizacji, nowych wirusach siejących spustoszenie na komputerach, a ostatnio także smartfonach. Ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bowiem koncerny robią wszystko, aby informacje o tym, że padły ofiarą cyberataku nie ujrzały światła dziennego. Z kolei mniejszymi firmami, permanentnie nękanymi przez hakerów, mało kto się interesuje” – czytamy w komunikacie.

Eksperci wyliczyli, że pojedynczy atak może kosztować mniejsze przedsiębiorstwo nawet 55 tysięcy dolarów. Oczywiście do tego trzeba jeszcze doliczyć straty wizerunkowe. A jakie firmy najczęściej są atakowane przez cyberprzestępców? Na pierwszym miejscu znajdują się instytucje finansowe, później są przedsiębiorstwa energetyczne, a na najniższym stopniu tego podium stoją przedsiębiorstwa z branży nowych technologii.

Źródło: Bitdefender, White-Magick. Ilustracja: typographyimages/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4005 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
  1. Kotowaru
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-25 21:05

   co?

   Skomentuj

   1. Kotowaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-25 21:06

    widzę, że komentarz poprzednika już zniknął :D

    Skomentuj

 1. eltra
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-26 15:21

  No warto być hackerem tylko dobrym :P sam na własne oczy widziałem jak to działa w dużym przedsiębiorstwie kasa uciekła szybciej niż rosła w końcu ktoś po rozum do głowy i wynajęto grupę informatyków z prawdziwego zdarzenia za ułamek strat powiem tak u nas się mawia "Polak mądry po szkodzie" nie tylko Polaków się to tyczy ;P

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-27 07:04

   Więcej wykrzykników wraz z masą błędów ortograficznych nie sprawą, że twoja wypowiedź zabrzmi mądrzej.
   Poza tym, może nie wiesz, ale jest coś takiego jak skuteczność łapania przestępców, a takich "cyber" jest bardzo niska (w porównaniu do skali ich działań oraz liczby wystąpień). Na całym świecie wyroku doczekało się może kilkanaście osób na przestrzeni ostatnich kilku lat, więc skuteczność jest bliska zeru.

   Skomentuj

  2. shoken
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-27 08:51

   krzych łopata weż sie lepiej za łopate bo myślenie ci nie wychodzi

   Skomentuj

 2. wiktorn86
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-26 23:29

  Monopolistów-złodziei to nawet dobrze że okradają. Tylko małych firm szkoda.

  Skomentuj

 3. www.xenix.pl
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-30 12:44

  Ciekawy jestem kiedy firmy w Polsce zaczną się zabezpieczać, nie tylko słabymi programami antywirusowymi ale również wyspecjalizowanymi urządzeniami UTM. Już są dostępne tanie i profesjonalne rozwiązania które w 98,99 % eliminują wszystkie zagrożenia http://xenix.pl/zabezpieczenie-sieci-komputerowej-w-firmie/.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!