Na topie

Black Desert ze świetnymi wynikami - to MMORPG, które się podoba

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nie tylko może się podobać, ale naprawdę się podoba – wyniki nie pozostawiają złudzeń: Black Desert to jeden z największych hitów MMORPG w ostatnich latach.

  • Black Desert ze świetnymi wynikami - to MMORPG, które się podoba
A A

MMORPG to gatunek, który albo się kocha, albo nienawidzi. Ale gdy już się go kocha, to ma się niemały problem, bo liczba dostępnych gier jest niemała, a różnice pomiędzy nimi – niewielkie. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się jednak Black Desert i – jak pokazują wyniki finansowe – gracze przyjęli to z entuzjazmem.

Odpowiedzialne za Black Desert koreańskie studio Pearl Abyss poinformowało, że jego MMORPG (z otwartym światem, w którym trudno się nudzić, cieszącą oczy grafiką, rozbudowanym kreatorem postaci i systemem walki opartym na umiejętnościach) wygenerowało już ponad 1 miliard dolarów przychodu. 

Black Desert 1

(Dostępna w 12 językach) gra Black Desert trafiła już do 150 krajów, w których przyciągnęła łącznie ponad 18 milionów graczy. Co dalej? – „Pearl Abyss koncentruje się na rozszerzaniu grupy obsługiwanych platform i regionów, a także dostarczaniu ekscytujących aktualizacji dla obecnych graczy na całym świecie”, jak możemy przeczytać w notce prasowej.

Black Desert 2

Jak na grę MMO, którą trzeba kupić, by zagrać, takie wyniki na pewno robią wrażenie i pokazują, że pomimo dużego tłoku, miejsca na takie perełki nie brakuje. Przypominamy na koniec, że Black Desert dostępne jest na pecetach, urządzeniach mobilnych (w Azji) oraz (od tegorocznego marca) konsolach Xbox One…

...i pytamy: jesteście wśród tych, którzy dali szansę temu tytułowi?

Źródło: Dark Side of Gaming, GameDailu.biz, Pearl Abyss

Odsłon: 4620 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-04-12 11:54

    i skopany system handlu w tej grze

    Skomentuj

  2. człowiek-taboret
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-04-12 12:00

    W tej grze jest tak rozbudowany bot, że w sumie nie trzeba w nią nawet grać.

    Skomentuj

  3. Mifune
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-12 12:15

    Pay2win

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-12 13:39

      jakie P2W? prosze rozwiń

      Skomentuj

      1. Mifune
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-12 13:47

        https://www.google.pl/search?client=opera&q=black+desert+online+pay+to+win&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&safe=active

        Nie ma za co

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-04-12 14:25

          No dales mi jakiegos linka to nie jest dyskusja gram w BDO od premiery ciagle slysze o tym P2W i nadal nie widze kupywania sprzetu za dolary czy euro

          Skomentuj

      2. Nuratar
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-04-12 13:50

        Jeżeli umie się gridnować srebro, to sporą część funkcjonalności/itemów, które normalnie potrzeba z cash shopu można kupić w markecie, ale dla nowego gracza to jest mordęga.

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-04-12 14:25

          Od kiedy sloty value pack, pety, stroje to P2W?

          Skomentuj

          1. ziom11
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-04-12 17:39

            Od czasu kiedy stroje kupione za real kase dają małe ale nadal BONUSY, których nie płatne stroje nie posiadają.

            A co do value packa no tak... jeżeli kupując go i dzięki niemu zarobić KILKA razy więcej kasy, niż osoba go nie posiadajaca w tym samym czasie, przez co gracza z nim stać kilka razy szybciej na znacznie lepsze itemy (droższe) to cóż.. jeżeli nie widzisz tu p2w...to już za późno dla ciebie.

            Równie dobrze value pack można nazwać kupowaniem bezpośrednio kasy do gry, a takie coś się normalnie nazywa P2W. Różnica taka ze w BD nazywa sie to value pack.

            Skomentuj

  4. BILInek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-12 12:44

    Exteramalne Pay 2 Win..... nie dotykac bo gra jest dobra ale p2w poprsotu morduje.

    Skomentuj

    1. levusek1992
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-12 13:32

      Tydzień temu już prawie kupiłem. Ale się opamiętałem

      Skomentuj

    2. Balrogos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-12 13:39

      jakie P2W? prosze rozwiń

      Skomentuj

    3. Skaza
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-12 14:25


      P2W?

      Powiedz proszę, co trzeba kupić, aby wygrać? Grywam w Black Desert niemal od samej premiery gry i niczego nie zauważyłem... Sklepik jest zapchany dekoracyjnymi duperelami i jakimiś zwierzaczkami. Użyteczne fanty, jak np. dodatkowe sloty w ekwipunku kupujesz za codzienne logowanie.

      Więc cóż to za brednie wypisujecie?

      Skomentuj

      1. Nefae
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-04-12 15:58

        Artisan's Memory, kostiumy do rozwalenia na Crony Stony lub sprzedaży na markecie, Exchange kupony, wszystkie bardzo opłacalne itemy które schodzą insta na markecie.
        Tyle wystarczy, choć to bardzo drogi P2W, ale są tacy, którzy nie szczędzą grosza, sam znam takie osoby.
        Jednak większość przedmiotów sprzedawanych za wirtualną walutę to raczej pay2progres lub kosmetyka, choć dla mnie to wciąż P2W, bo jak nazwać sytuacje gdy gracz po trzech miesiącach gry zabija weterana, który gra od zawsze.
        Sam grałem od początku i poznałem gracza, który zaczynał dwa lata po starcie, a dogonił mnie w dwa miesiące z setem, po pół roku mnie sporo wyprzedza, pozwolił mi zalogować się na swoje konto, wydane prawie 3k E, a to było ładne parę miesięcy temu.
        Nie wiem też czy ktoś widział ile przedmiotów wchodziło na maksymalny enchant w dniu, w którym można było przerabiać kostiumy na crony, czat nie kłamał wbito więcej PEN itemów w godzinę, niż od początku gry.
        No ale nie ma P2W?

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2019-04-12 17:16

          P2W jest wtedy jak za real hajs kupujesz sprzet w tej grze tego nie ma, to jak mowic ze w Warframe jest pay to win bo sobie sloty na eq dokupuje albo kupuje boostery bo zwieksza xp i drop sorowcow, w sumie moze i w WF jest P2W bo moge kupic dobra bron za prawdziwa gotówke a nie ja crafcic :)))

          takze "TWÓJ ARGUMENT JEST INWALIDĄ"

          Skomentuj

          1. Nefae
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-04-12 19:55

            Kup xx kostiumów > sprzedaj na mp > kup itemy na maksymalnym enchancie, to wszystko w parę dni (tygodniowe ograniczenie do sprzedaży przedmiotów za perły).

            Skomentuj

    4. DrMjut
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-12 15:49

      mama na grę nie dała to teraz hejtuje :)

      Skomentuj

  5. Qanon
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-12 23:49

    Gram trzeci rok. Piękna grafika. Można pograć dla samej przyjemności spędzenia czasu. Jeśli ktoś nie bierze udziału w wyścigu szczurów tylko wybierze casualowe podejście gra łatwo zdobywa serca ilością aktywności które oferuje.

    Skomentuj

    1. xfire25
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-13 14:32

      Takie podejście mi się podoba :) Gry są dla przyjemności, a nie po to by się ścigać, to nie korpo. Jak będę mieć więcej luzu to z pewnością zagram.