Na topie

Błąd w Windows 10 - miałeś Pro, masz Home

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Użytkownicy z różnych krajów donoszą, że ich systemy się dezaktywowały, a wersje Windows 10 Pro zmieniły się w Home. Na szczęście problem nie jest poważny.

  • Błąd w Windows 10 - miałeś Pro, masz Home
A A

Korzystacie sobie legalnie z systemu Windows 10 Pro i nagle dowiadujecie się, że jednak macie wersję Home, a aktywacja licencji jest niemożliwa. Co to? Kolejny błąd w „Okienkach”, o którym donoszą użytkownicy.

Doniesienia o błędzie napłynęły już z co najmniej kilku krajów i różnych kontynentów. Wynika z nich, że problem z „degradacją” dotyczy użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Pro otrzymanego w ramach aktualizacji ze starszej wersji. Szczegóły nie są znane.

Windows 10 Pro błąd aktywacja

Microsoft jest jednak świadomy tego, że taki błąd występuje. Trwają intensywne prace nad jego wyeliminowaniem i do końca tego tygodnia aktywacja we wszystkich przypadkach zostanie przywrócona. Aby przyspieszyć ten proces u siebie, można skorzystać z narzędzia do rozwiązywania problemów. 

W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny. Śmieszna zdecydowanie nie jest jednak sytuacja, bo to kolejny problem z systemem Windows 10 w przeciągu kilku tygodni. 

Przypomnijmy, że najgłośniejszym błędem była utrata danych po instalacji październikowej aktualizacji Windows 10. W efekcie została ona wycofana.

Źródło/screen: Bleeping Computer. Foto na wejście: ErikaWittlieb/Pixabay (CC0)

Odsłon: 7404 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:13

    a piraci zapewne tego problemu nie mają. widać kogo microsoft lepiej traktuje nie musisz płacić masz po prostu korzystać z systemu i nabijać statystyki Micro$oftowi.

    Skomentuj

    1. xmexme
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-09 10:52

      Chyba nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś o co tu chodzi.
      Niewiele ma do rzeczy legalność systemu, problem możesz mieć niezależnie od tego czy masz legalny windows czy nie .
      Chodzi o to jaką masz wersję klucza, jeśli pochodzi z windows 7, 8, lub 8,1 to możesz nieć problem niezależnie od tego czy masz wersję zakupioną legalnie czy nie legalną. Wystarczy że zaktualizowałeś system.

      Skomentuj

      1. PrEzi
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-11-09 11:01

        Akurat to HardCorak przeczytał uważnie, a ty nie rozumiesz pytania i problemu.
        Użytkownik "nielegalnej" kopii używającej KMS nie będzie miał absolutnie problemu, ponieważ używa lokalnego serwera aktywującego i ten ZAWSZE zwróci odpowiedź pozytywną (jestem legalny, mam pozostać aktywowany) o ile klucz będze prawidłowy.

        Skomentuj

        1. xmexme
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-09 11:59

          Sami eksperci od pirackich windowsów :-)
          Może i coś coś się zmieniło ale za czasów windowsa 7 na zawirusowanym komputerze klienta sprawdzałem z jakim adresem się łączy taki doinstalowywany KMS i nie był to adres wewnętrzny.

          Skomentuj

          1. Nullmaruzero
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-09 15:39

            Tłumaczę artykuły z zakresu zagrożeń IT dla zwykłych zjadaczy chleba (wirusy, skąd się wzięły, co zrobić żeby skasować itp.) i powiem Ci, że to nie tyle wina KMS ile jego ochrzczonych wersji. Wrzuć w google obojętne jakie wyszukanie dot. aktywatora windows, same "legalne" strony, domeny .com profesjonalnie porobione. Jeden aktywator ma po 30 oficjalnych stron.

            Skomentuj

          2. PrEzi
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-10 16:30

            127.0.0.1 na bank nie jest adresem wewnętrznym ;-)
            yeah, right ;-)

            Skomentuj

          3. PrEzi
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-10 16:32

            Jak sam stwierdziłeś - nna "zawirusowanym komputerze".
            "Czysty" KMS łączy się sam ze sobą na 127.0.0.1 -- kolega opowiadał ;-)

            Skomentuj

    2. Mateusz5042
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-10 10:37

      u mnie pirat śmiga aż miło

      Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:16

    I weź tu używaj win 10 no

    Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:32

    Tak poważnie mówiąc i pisząc, te wszystkie problemy które są wypisywane w necie, mnie omijają, mój komputer, czasami aż nie chce mi się wierzyć że te informacje są prawdziwe ;]]
    Te wszystkie problemy z aktualizacjami psującymi wszystko, owszem wiem że występują, ale cholera u mnie ani razu nic się nie działo ;)))

    Skomentuj

    1. Yukko
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-09 09:36

      U mnie to samo. Nie pamiętam by u mnie komp po aktualizacji miał jakikolwiek problem czy anomalie. To chyba mamy szczęście.

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-11-09 09:51

        Jest nas trzech.

        Skomentuj

        1. marcadir
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2018-11-09 10:28

          Szczęściarze z was... co jakiś czas mam kilka laptopów do naprawy po większych aktualizacjach win10, w większości przypadków to podmiana sterowników oryginalnych na te Microsoftu i niedziałające urządzenia... ale trafiają się też laptopy mające problem z bootowaniem systemu.

          Skomentuj

    2. Pioyer
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-09 15:11

      bo ludzi korzystajacych z Win10 jest dziesiatki milionow, wiec niewykluczone ze nigdy nie bedziesz mial zadnych problemow, a ktos inny co jakis czas bedzie mial problem

      Skomentuj

  4. krychu90
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-09 09:47

    Miałem to wczoraj i dzisiaj rano. Już miałem dzwonić na infolinię Microsoftu, ale sam się reaktywował
    ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

    Skomentuj

  5. Ethan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-09 13:02

    Też miałem ten problem. Na szczęście już ten problem został rozwiązany. Moje podejrzenia są takie, że są to problemy z kluczami Windows 8 Pro, który można było zaktualizować do Windows 10. Kupiłem klucz na Allegro, bez pudełka, więc pewno był to klucz od Windowsa 8.

    Skomentuj

  6. voxcordi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-09 13:31

    Wszak Windows 10 nie jest systemem... Jest usługą.
    Niektórzy nazywają to... Ostatnią posługą Microsoft. ;-)

    Skomentuj

  7. ohoho
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-09 16:23

    Właśnie wczoraj mi to wyskoczyło [Bug10 v1809] i się trochę zdziwiłem, bo przecież kupiłem oryginał i to w wersji pro.
    Co ten M$ odwala to nie mam pojęcia...

    Po restarcie problem zniknął, ciekawe na jak długo ;)

    Skomentuj

  8. Profilm
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-09 17:07

    Jak miałeś legala 7 to można dalej mieć 10....ja uwielbiam systemy SROMOTNIKA z winclub.pl one są czyste od szpiegowania i bardzo wydajne....a montuję i premiere i wszystko dużo jest stabilniejsze.....
    https://winclub.pl/topic/16809-win-jg10-pro-x64/