Na topie

Book of Demons - karciany hack’n’slash wkrótce wyląduje na półkach sklepowych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Oficjalna premiera gry Book of Demons odbyła się pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero 31 stycznia na rynku zadebiutuje jej pudełkowa edycja, o czym poinformował dystrybutor, którym jest CDP.

  • Book of Demons - karciany hack’n’slash wkrótce wyląduje na półkach sklepowych
A A

Na Steamie polska gra Book of Demons zbiera bardzo pozytywne recenzje (93 proc. opinii to właśnie „pozytywy”). Graczom przypadła do gustu koncepcja hack’n’slasha bazującego na kartach, a świetnego wykonania, ciekawego klimatu i porządnej dawki dobrego humoru po prostu trudno nie docenić.

Za Book of Demons stoi warszawskie studio Thing Trunk. Jego zespół przygotował ponad 70 typów potworów, tryb Rougelike, rozwiązanie Flexiscope pozwalające na podział gry na sesje o dowolnej długości oraz ciekawą opowieść osadzoną w Papierowersum. Jednorazowe przejście kampanii zajmuje zaś około 10 godzin, lecz losowo generowane podziemia i różnorakie klasy postaci sprawiają, że bez przeszkód można próbować jeszcze raz… i jeszcze.

Book of Demons screen

Autorzy opisują swoją grę jako „po części parodię i po części hołd dla klasyków hack’n’slash”. Wyróżniającą ją cechą jest natomiast to, że „przedmioty, czary i umiejętności zostały zastąpione kartami”, a „trudność polega na doborze kart do sytuacji”. 

Book of Demons od grudnia dostępne jest w wersji cyfrowej, a 31 stycznia na rynku zadebiutuje wydanie pudełkowe. Firma CDP poinformowała, że poza samą grą (z polskimi napisami) na zestaw złożą się jeszcze: zestaw kart z bossami oraz art book. Cena nie została jednak ujawniona (ale w edycji digital wynosi ona około 90 zł).

Źródło: CDP 

Odsłon: 4362 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!