Technologie i Firma

Box Drive - dostęp do chmury z poziomu pulpitu

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-06-14

Użytkownicy platformy Box wreszcie mogą uzyskiwać dostęp do swoich plików bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych usług chmurowych dla firm i zwykłych użytkowników, a Box jest jedną z najpopularniejszych, choć ostatnio działającą jakby w cieniu większych konkurentów. Jej właściciele chcą jednak nadrobić zaległości, a ich pierwszy krok w tym kierunku – Box Drive – to dobry początek.

Box Drive to aplikacja dla użytkowników tej chmurowej usługi, którzy łączą się z nią poprzez komputer z systemem Windows lub macOS. Oprogramowanie umożliwia przeglądanie, edytowanie i udostępnianie plików bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Pobierz Box Drive na Windows lub macOS
Pobierz Box Drive na Windows lub macOS

Nic nowego, prawda? Tym wyraźniej widać, że był to poważny brak usługi Box, który jednak został wreszcie usunięty. Dyrektor generalny Aaron Levie powiedział w rozmowie z TechCrunch, że została tym samym pokonana „ostatnia granica” i że oznacza to „nieograniczony dostęp do plików z poziomu pulpitu”.

Levie jest przekonany, że Box Drive pozwoli na zwiększenie efektywności pracy w domu i w biurze. W szczególności w tym drugim miejscu, tym bardziej że dla klientów biznesowych przygotowana została specjalna, płatna wersja aplikacji z dodatkowymi funkcjami.

Źródło: Box, TechCrunch

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!