Na topie

Call of Duty: Advanced Warfare z ocenzurowanymi filmikami na YouTube

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Dlaczego Activision zdecydowało się na taki krok?

Call of Duty: Advanced Warfare gra

AA

Nie kupiliście Call of Duty: Advanced Warfare, ale sprawdzaliście w serwisie YouTube jak prezentuje się dzieło studia Sledgehammer Games? Okazuje się, że materiały, które oglądaliście nie oddają do końca tego, co spotkać można w grze.

Serwis Machinima podał informację, iż Activision domaga się blokowania materiałów, na których pokazywane są błędy z gry. Szybko okazało się, że do procederu takiego rzeczywiście dochodzi co zaczęło potwierdzać sporo osób. Jako oficjalny powód podaje się łamanie praw autorskich, a każdy, kto otrzyma 3 tego typu ostrzeżenia, musi liczyć się z zablokowaniem konta.

Dlaczego Activision zdecydowało się na taki krok? Odpowiedzi może być tutaj kilka, ale wedle oficjalnego stanowiska ma to na celu zagwarantowanie tego, aby rozgrywka cały czas była interesująca i uczciwa. Wspomniane błędy mogą być bowiem wykorzystane do szybszego osiągnięcia danych celów, a to nie jest już zdaniem wydawcy uczciwe i może sprawić, że zmagania w trybie multiplayer nie będą równe dla wszystkich.

"Cieszymy się, że tak wielu fanów dobrze bawi się przy naszej grze i zamieszcza filmiki z rozgrywki. Sami kochamy je oglądać. Czasami, niektórzy publikują jednak filmy, które promują oszustwa i wykorzystywanie błędów. Jak zawsze mamy oko na te filmy, ale nasz poziom roszczeń co do blokowania wideo nie zmienił się."

Wierzycie w zapewniania Activision?

Źródło: kotaku

Odsłon: 8464 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-11-26 18:23

    mamy podobno demokracje a zyjemy w kraju totalitarnym, niech pospólstwo sie cieszy ze poszło na wybory ale władza i tak jest nasza

    Skomentuj

    1. Lightning
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2014-11-26 20:10

      Czy na prawdę nawet na tym portalu muszą pojawiać sie komentarze odnoszące sie do polityki?

      Skomentuj

      1. Subvoice
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-27 06:27

        naprawdę

        Skomentuj

    2. Lord_Nikkon
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2014-11-27 08:58

      Kolejny dowód, że cały CoD to jedno wielkie g... Błędy w CoD są od zawsze i nigdy nie były naprawiane. Brak dedykowanych serwerów to pierwszy bład jakie ta gra ma. Brak dedykowanych serwerów oznacza brak adminów a to się równa masowym aimbotom i całej serii syfu jaki znamy chyba już od MW3. Gra mogłaby być naprawdę niezła ale jak zawsze została zrobiona bez zastanowienia i przemyślenia całej mechaniki działania MP.

      Swoją drogą. Filmiki pokazujące grę w dobrym świetle - OK ale filmiki pokazujące błędy - piractwo. I jak tu być uczciwym i kupować oryginalne gry, skoro celowo się przed nami ukrywa błędy w które obfitują gry w dzisiejszych czasach. Przecież w dzisiejszych czasach tylko na YT można tak naprawdę co reprezentuje sobą dany tytuł, bo zwalonej gry nie można zwrócić jak uszkodzonego telewizora. Dem nie ma i zostają albo piraty albo YT. Dziwi mnie że YT na to idzie.

      Skomentuj

      1. Kiciulek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-27 16:26

        Dzień bez napotkanego cheatera w MW3 to dzień stracony...

        Skomentuj

  2. Kadzidło
    Oceń komentarz:

    29    

    Opublikowano: 2014-11-26 18:26

    to jest jakis zart? lepiej niech naprawia te bledy, wtedy nie beda sie musieli martwic ze gracze je wykorzystaja

    Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2014-11-26 18:49

    Ale po co to tak jak z naszymi drogami lepiej postawić znak niż załatać.

    Skomentuj

    1. darulok
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-11-27 00:18

      pamietaj ,czesci samochodowe rowniez napedzaja gospodarke...:)

      Skomentuj

  4. hasati
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2014-11-26 18:56

    Mają humor chłopaki Activision. Po co naprawiać jak można zablokować :D

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2014-11-26 19:02

    Activision, Ubi, EA.
    Duma tych firm sprawia że spuszczają resztki profesjonalizmu w klozecie.
    Znacznie mniejsze, niezależne studia potrafią stworzyć produkcje które w fazie Beta, a czasem i Alfa (np. Endless Space) są bardziej dopracowane niż StatusGold powyższych firm.
    Do tego zachowania na poziomie nieszczęśliwych dzieci w piaskownicy. Świat, a więc i ten rynek musi upaść nim się w pełni odrodzi na nowych zasadach.

    Skomentuj

    1. Lord_Nikkon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-27 09:06

      Nie zapominaj o Blizzardzie - ta firma też umie wydać produkt na wysokim poziomie a ewentualne błędy są naprawiane naprawdę szybko i sam produkt nie jest zapominany rok po premierze.

      Skomentuj

      1. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-27 09:43

        Umiała wydać bo Diablo 3 nieco psuje obraz.
        No i gdyby robili gry częściej niż raz na dekadę...
        Ok przesadzam, ale wydaje mi się że odkąd WOW jest takim sukcesem Blizz przestał się przejmować czymkolwiek innym.

        Skomentuj

        1. Kisiel442
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-27 11:31

          A propos mniejszych studiów - chyba jakieś polskie studio zrobiło dobrą, wojenną strzelankę za grosze, która była mniej zbugowana niż BF4.

          Skomentuj

          1. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-28 15:54

            Powtórzę jeszcze raz - Diablo 3 zepsuło tę legendę.

            Skomentuj

          2. zico77
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2014-11-28 21:16

            Trochę i tak, ale cały czas widać że coś robią/poprawiają. Wnioski też wyciągają, bo poszły głowy. Na kasę lecą jak wszyscy, ale charytatywnie gry mało kto robi ;p. Nie mają też DLC Ok WoW ma różne dopłatki... jednak nie tak wredne. Przynajmniej tak było "za moim czasów".

            Skomentuj

  6. Mr_Matt
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2014-11-26 19:34

    Łapią się wszelkich możliwych sposobów, byleby wydoić jak najwięcej frajerów...

    Skomentuj

  7. Człowiek Ściana
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-11-26 20:26

    Żenada...I jeszcze to kretyńskie usprawiedliwianie się, że to dla dobra graczy.

    Skomentuj

  8. kruk200
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-27 08:56

    Firmy odwalają swoje, a gry mimo że gniot i odgrzewany kotlet po raz n-ty to i tak się sprzedają. Ludzie! Jest wolny rynek jak producenta się prosi i nic to może kiedy ludzie nie kupią i dostanie po kieszeni to otworzą patrzałki i pomyślą "ku**a zrąbaliśmy sprawę" A tu wszyscy jak cielaczki do sklepu pre-order i inne takie... A i jeszcze się dziwią, że piractwo rośnie oszuści kradną ich odgrzewany bubel na którym zarobili już 2 albo 3 razy...

    Dobra koniec wywodu xP

    Skomentuj

  9. gumol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-27 11:13

    Lepiej udawać, że błędu nie ma niż go naprawić. Sledgehammer Games powinien pieniądze inwestowane w PR przeznaczyć na rozwój swojego IT. Ale takie mamy czasy. Często zamiast coś poprawić, przekonuje się publikę, że tak powinno być lub to nie tak duży problem jak się wydaje. A my ludzie jesteśmy na tyle głupi, że robimy najpierw szum, a potem z pokorą przyjmujemy i tak wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Specjaliści od marketignu dobrze o tym wiedzą: "frajerzy zrobią szum, a potem i tak oddadzą nam swoje pieniądze".

    Skomentuj

  10. Fiona
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-28 09:25

    A kto kupuje te buble ?

    MY

    A kto kupuje quano w przedsprzedaży i jeszcze się cieszy ?

    MY

    Kto zachowuje się jak idiota ?

    MY


    MY = Legalni nabywcy gier


    To o co te pretensje ? O to że jest armia idiotów chętna do wydojenia ???
    Grzechem byłoby nie wydoić takich frajerów.

    A wystarczy bojkot firmy x, czy tytułu y.


    Skomentuj

  11. ostryb
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-30 14:04

    A ponoć to EA taka zła była.
    Oni chociaż się przyznali że z BF4 zawalili sprawę i postanowili to poprawić.
    Dlatego kolejna odsłona została opóźniona.
    Czy EA wyciągnie wnioski to zobaczymy.
    Ale do głowy im nie przyszło robić takie numery.
    Nie bronie EA bo to co z BF4 odwalili to lipa po całości.
    Myślałem ze gorzej nie można a tu proszę można Activision Przebiło EA w dymaniu graczy.
    Pozdrawiam.