Na topie

Call of Duty: World War 2 oficjalnie zapowiedziane

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Czekało na to wielu fanów tej serii. Nowa odsłona, Call of Duty: World War 2, ponownie zabierze nas w czasy II wojny światowej.

  • Call of Duty: World War 2 oficjalnie zapowiedziane
A A

Gorąca informacja na sam początek weekendu. Activision zapowiedziało grę Call of Duty: World War 2.

O nowej odsłonie kultowej serii pisało się od dawna, głównie w kontekście porzucenia przez nią konfliktów osadzonych w przyszłości. Zdecydowanie znudziły one już graczy, w związku z czym zapowiedź Call of Duty: World War 2 bez wątpienia cieszy.

Tytuł jest dość wymowny, a dodać trzeba do niego pierwszą oficjalną grafikę. Nie ma wątpliwości, iż nowa odsłona Call of Duty przeniesie nas w przeszłość, w czasy II wojny światowej.

Call of Duty: World War 2

Na grafice umieszczono ważną datę. To właśnie 26 kwietnia, a więc już w najbliższą środę pokazany zostanie pierwszy materiał wideo.

Zapewne poznamy też wtedy bliższe informacje dotyczące fabuły trybu dla pojedynczego gracza (trudno przypuszczać, aby mogło go zabraknąć) i dokładną datę premiery.

Źródło: vg247

Odsłon: 5299 Skomentuj newsa
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-04-21 19:39

    A może nowy silnik?


    Tyle dobrze, że klimat WW2, a nie pukawki dla nastolatków :)

    Skomentuj

    1. kubas246
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-04-21 20:26

      Obecnie to ja się zastanawiam czy pierwsza po nowy silnik sięgnie Bethesda w serii TES czy Activision w CoD. Obie firmy w obu seriach mają jakieś opory przed przesiadką z dinozaurów.

      Skomentuj

      1. Mofixil
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-23 00:53

        Bawi mnie takie burczenie że "hur dur quake 3 dzwonił z 1999".

        Silniki gier to nie jest jeden wielki monolit a masa różnych modułów, render, audio, network i inne tego typu pierdoły.

        Po co pisać wszystko od zera skoro można jeden konkretny moduł ulepszyć lub zastąpić w dużo krótszym czasie i osiągnąć niemalże ten sam efekt oraz uniknąć problemów z dojrzewaniem nowego rozwiązania? Nikt kto nie ma upośledzonych zmysłów nie powie mi z ręką na sercu że silnik CoDa na przestrzeni lat i wielu iteracji w ogóle się nie zmienił. Grafika? Niebo a ziemia. Audio? To samo. Owszem, zostały pewne babole związane z fizyką na którą mimo wszystko wpływa framerate, ale w grupie docelowej (tj. konsole i limit 30/60FPS) jest to problem na tyle mały że nie warto sobie nim rzyci zawracać.

        Ten sam problem z "Source" w Titanfallu, Respawn zastąpił w Source praktycznie wszystko, czy dalej jest to ten sam stary Source? Nie, teraz jest to nextgenowy Respawn Engine.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-04-23 12:51

          Oczywiście, że taki zmodyfikowany silnik w porównaniu do pierwszych jego edycji to będzie niebo a ziemia. Ale takie samo niebo a ziemia jest między tym zmodyfikowanym, a współczesnymi silnikami pisanymi od zera. Taniej i łatwiej - na pewno, ale czy efekt ten sam? Wątpliwe.
          Nikt nie miał by pretensji do takich praktyk w jakiejś niszowej czy dedykowanej dość wąskiej grupie odbiorców serii gier. Ale w Call of Duty? Jeden z tytułów generujących największe przychody w świecie gier? Miliardy dolarów, 3 oddzielne studia... czego im brakuje, żeby zrobić coś porządnie, chociażby kupić licencje na jakiś przyzwoity silnik jak im się pisać nie chce, żeby bawić się w taką amatorkę? Niczego. Po prostu wiedzą, że masy bez jakichkolwiek wymagań i tak kupią grę, bo w końcu to Call of Duty. Coroczna tradycja. Trzeba kupić. Dziwi cię, że producent sobie leci w $^*#& jak ma taką mało wymagającą klientelę?

          Skomentuj

      2. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-23 11:26

        Bethesda wygrywa w trzymaniu się archaicznej padaki.
        Już Skyrim powinien mieć zupełnie coś nowoego, a w F4 przerażająco przestarzała technologia była jednym z wielu powodów dla których przekreśliłem na wieczność Bethesde, przesadzili...

        Nigdy już nie kupię ich gry.
        COD? Może, zależy czy Zombie będzie dobre. Mogli by zacząć nowe IP - COD Zombies i nie bawić się w łączenie gier.

        Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-04-22 11:24

      Silnik Call of Duty to powoli zaczyna byc starszy od jego graczy ;)

      Skomentuj

    3. markovfreeman
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-04-22 20:12

      Bez nowego, czyli nowoczesnego silnika graficznego i fizycznego, czy to będzie II WŚ, czy Vietnam czy inny konflikt, gra na pewno będzie ssała, niczym mój Zelmer Odyssey ZVC305ST;)

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-04-21 19:40

    W końcu ! 9 lat czekania !

    mam nadzieję że nie zrobią z tego mody na sukces

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-22 12:39

      To już jest od lat moda na sukces ... przenoszą po prostu akcję z salonu do kuchni.

      Skomentuj

  3. carbo888
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-04-21 20:29

    Można powiedzieć, że kotlet ale czy będzie spalony ?

    Skomentuj

    1. Alcedo1
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-04-21 21:59

      Pewnie kotlet jak zwykle, ale sprzeda się wyśmienicie (jak zawsze)

      Skomentuj

  4. scoobydoo19911
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-22 04:35

    Niech jeszcze pasek zdrowia wróci jak z pierwszej części wróci bez auto regeneracji :)

    Skomentuj

  5. Nie_ma_lipy
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-22 08:21

    Mam nadzieję iż będzie do wyboru z jakiego kraju pochodzi bohater,a nie tylko jeden słuszny american Hero......

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-22 12:41

      Szanuj się jako klient... nie bierz szybko i chętnie. Już zapomniałeś o zeszłorocznej padace ze średnią 3.1 na metacritic?

      Skomentuj

        1. Mofixil
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-23 00:54

          Ale jesteś świadom że między CoD 3 a nadciągającym WWII jest prawie 11 lat przerwy, nie?

          Skomentuj

  6. Bywalec2
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-04-22 08:34

    Akurat ja nie lubię klimaty II wojny światowej. Wole akcję w dziejącą się w przyszłości. Ten kotlet nie dla mnie.

    Skomentuj

  7. krystianbog
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-04-22 09:21

    Kiedy będziecie się cieszyć, że A$ wydaje cod'a w realiach 2WW, nie zapomnijcie podziękować EA, że je do tego skłoniło ;)

    Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-22 11:23

        Battlefielda zrobili w weekend na szybko, a Activision w ogole nic o tym nie wiedzialo.

        Skomentuj

        1. Alcedo1
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2017-04-22 12:26

          Battelfielda nie porównuj do "calofdjuty" to inna liga. Call to coroczna kalka tych samych pomysłów.

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-04-22 13:11

            No tak. Battlefield to cokilkuletnia, racja.

            Skomentuj

          2. Facilesify
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-25 16:56

            Battlefield 1 to niby co? Tak samo odgrzewany kotlet jak CoDy tyle, że tekstury broni zostały zamienione z Battlefronta.

            Skomentuj

      2. Alcedo1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-22 13:57

        A myślisz kiedy zaczęli prace nad BF1, co zrobili ją w tydzień

        Skomentuj

  8. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-22 23:52

    Ciekawe czy zestaw cheat'ów w komplecie dadzą do multi :)
    W infinite mam 37 minut, w remastered 7H , no nie da się , po prostu płacz łzy i zgroza ! Ludzie by się wstydzili, niektórzy to już perfidnie na żywca !

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-23 12:58

      Ja wiem. Mnie też w OW jak gram quick playe ze znajomymi noobki często wyzywają od aimbotów. W CoD nie grałem od WaW, więc się nie wypowiem, ale bardzo często słabi gracze zakładają, że jak ktoś jest dużo od nich lepszy bo to musi cheatować, bo w ich głowie się nie mieści, że można się tak nauczyć grać, i że sami są aż tak słabi. Nie mówię tak jest, być może macie tam plagę cheaterów - ale możliwe jest też to, że może ci się tylko wydawać, że ktoś nie gra uczciwie. Pamiętaj, że są jeszcze smurfy itd.

      Skomentuj

      1. BILInek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-24 10:53

        Niestety w bardzo duzej wiekszosci przypadkow jednak nie sa lepsi tylko poprostu oszukuja ludzie....

        Tak zdarzaja sie bardzo dobrzy gracze i spoko jak zgniesz w rownej walce ale jak ktos widzi cie prz zciany a potem mowi ze slyszal w deszczu bambardowania, granatow i innego syfu z nieby w takim CoD no to rece opadaja.... CoD to nie CS zeby ktos sluchal krokow tam....

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-25 01:17

          Nie wiem jak tam faktycznie jest, bo w CoDa żadnego nie grałem od bardzo dawna, ale we wszystkich sieciowych fpsach w które grałem, łącznie z CoD4 i CoD:WaW, jeśli tylko ktoś nie chodził na kucaka (czy co tam robił, żeby wyciszyć kroki) to było go zawsze słychać, w obrębie co najmniej 10m. Grając na słuchawkach (obviously) i znając mapę, na sekunde enemy puści shifta i już nici z zasadzki, bo wiesz dokładnie gdzie jest. To nie jest wiedza tajemna - odrobina praktyki i doświadczenia. Ale kto wie, być może masz rację, bo jak mówiłem, nie mam pojęcia co się tam w CoDzie na serwerach w tych czasach dzieje :P.

          Skomentuj

      2. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-30 10:24

        po mw2 i mw3 , AW ,bo , bo2, bo3 sadze, że chyba potrafię grać na poziomie , a to taki zonnk czuje sie jak noob, ostatnio na BF się przerzuciłem i WAW, przynajmniej jakies dedyki :) bez cheaterow

        Skomentuj Historia edycji

  9. Facilesify
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-25 10:46

    Eee tam. Jak zawsze zacznie się na plaży Omaha i skończy na Berlinie. Jak czytam sobie komentarze to ludzie oczekują powolnej, taktycznej rozgrywki. Od CoDa? Błagam was ta marka wypracowała sobie już miejsce wśród fpsów. CoDa ludzie kupują, bo oczekują szybkiej, dynamicznej gry i Activision z tego nie zrezygnuje. IIWŚ niczego wam nie zagwarantuje. BF1 traktuje o okopowym konflikcie, a jest najszybszą (najgorzszą) częścią serii. Jeśli szukacie realistycznej (bez przesady) gry o IIWŚ to polecam zainteresować się modem do gry Squad, który nazywa się postscriptun - the bloody seventh.

    Link do głównej strony: http://postscriptumgame.com