Na topie

Canon odświeża serię PIXMA G - drukarek z systemem stałego zasilania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki i skanery

Kategoria: Technologie i Firma Drukarki i skanery Tematyka: Canon PIXMA Producenci: Canon

Drukarki Canon PIXMA G to urządzenia, które oferują bardzo atrakcyjny współczynnik kosztów eksploatacji do jakości i rezultatów. Przeznaczone dla tych, którzy drukują bardzo dużo.

 • Canon odświeża serię PIXMA G - drukarek z systemem stałego zasilania
A A

Z serią drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych  Canon PIXMA G zaznajomiliśmy się już kilka lat temu. Początkowo był to prosty model, który miał tylko funkcję drukowania, z czasem dołączyły do niego modele wyposażone w skaner, Wi-Fi, a także wbudowany faks.

Cechą wyróżniającą serie Canon PIXMA G są bardzo niskie koszty eksploatacji. To nie tylko hasło marketingowe, ale fakt, który potwierdza wielu użytkowników. Dotyczy to zarówno druku tekstów jak i druku fotografii. Mimo iż te drukarki nie są dedykowane drukowi fotografii, wypadają w tej roli naprawdę dobrze.

Cena kompletu tuszy jest porównywalna z ceną kompletu tuszy do standardowej drukarki. A zatem już na wstępie można powiedzieć o sporej oszczędności. Zmiany w urządzeniach nie są przełomowe, bardziej powiedziałbym dodanie liczby 10 do numeru każdego z modeli ma na celu podtrzymanie linii produktowej. W innych krajach europejskich możemy spotkać się z inna numeracją, na przykład zamiast modelu G4410 mamy G4510, itd.

Seria Canon PIXMA G to następujące produkty:

 • PIXMA G1410 - drukarka
 • PIXMA G2410 - drukarka ze skanerem
 • PIXMA G3410 - drukarka ze skanerem i opcją Wi-Fi
 • PIXMA G4410 - drukarka, skaner i faks z 20-arkuszowym, automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF) oraz opcją Wi-Fi

Canon PIXMA G1410

Canon PIXMA G2410

Canon PIXMA G3410

Canon PIXMA G4410

Sprzęt można wykorzystać w domu, lecz większym zainteresowaniem Canon PIXMA G może cieszyć się w niewielkich biurach (także tych domowych), gdzie drukuje się sporo, ale nie jest konieczne stosowanie wielkich drukarek z licznymi podajnikami i funkcjami autoryzującymi dostęp.

Źródło: Canon

Odsłon: 5040 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. silvver
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-12 21:26

  "Cena kompletu tuszy jest porównywalna z ceną kompletu tuszy do standardowej drukarki. A zatem już na wstępie można powiedzieć o sporej oszczędności. "
  Gdzie jest w takim razie ta oszczędność, skoro tusze są w porównywalnej cenie? Są bardziej wydajne w przeliczeniu na 1ml czy jak? Ogonki w literkach ładniej się zaokrąglają?

  Niby w czym taki canon ma być lepszy od "standardowej drukarki" w drukowaniu dokumentów? (skoro sam autor newsa wskazuje, że nie jest to drukarka do zdjęć)

  A co z tym systemem stałego zasilania z tytułu?

  No i chyba nawet te drukarki nie mają automatycznego dupleksu

  Skomentuj Historia edycji

 2. losiaczek1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-12 21:57

  Modele:
  PIXMA G1410 - drukarka
  PIXMA G2410 - drukarka ze skanerem
  PIXMA G3410 - drukarka ze skanerem i opcją Wi-Fi
  nie mają dupleksera. Koszt jest teoretycznie dużo niższy (atramenty są dużo tańsze) ale trzeba uważać bo dysze się łatwo zapychają a na czyszczenie schodzi bardzo dużo atramentu a do tego zapełnia się zbiornik na zużyty atrament. Trzeba więc doliczyć koszt wymiany zbiornika. Głowica z dyszami jest dodawana oddzielnie ale nigdzie nie można jej kupić. Kolorowe wydruki w tym zdjęcia są bardzo przeciętnej jakości (wyglądają jak wyprane w pralce banknoty) i wydaje mi się, że jest to celowo ustawione w sterownikach żeby drukarka nie była zbyt uniwersalna.

  Skomentuj

  1. ElFi_
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-12 22:33

   Ja mam co prawda Canona TS8051, ale wnioski te same. Po przesidadce z Epsona nie mogę się przyzwyczaić do wydruków Canona - wyprane kolory, blade wydruki, mało nasycone kolory i nijak nie idzie tego ustawić.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!