Gry

CD Projekt zanotowało kolejny rekordowy kwartał

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-11-12

Wyniki finansowe robią spore wrażenie. CD Projekt rośnie w siłę.

Wiedźmin 3

CD Projekt od dłuższego czasu nie ma większych powodów do zmartwień. Wyniki finansowe systematycznie się poprawiają i również dane z ostatniego kwartału mogą napawać sporym optymizmem.

W trzecim kwartale 2015 roku CD Projekt osiągnęło 113,2 mln złotych przychodów oraz 40,4 mln złotych zysku netto. Biorąc pod uwagę tę drugą wartość jest to najlepszy w ponad 20 letniej historii CD Projekt kwartał - nie licząc tego, w którym premierę miał Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nikt nie ukrywa zresztą, że to właśnie Wiedźmin 3: Dziki Gon jest głównym powodem tak dobrych wyników. Nie bez znaczenia było ciągłe wsparcie produkcji, a także premiera dodatku Serca z Kamienia.

„W trzecim kwartale 2015 roku w ramach segmentu produkcji gier osiągnęliśmy bardzo wysoką rentowność netto na poziomie 45% przychodów ze sprzedaży. Świetne wyniki są pochodną wysokiej jakości naszej produkcji - do dziś Wiedźmin 3 uzyskał ponad 250 nagród, w tym rekordowe 7 Złotych Joysticków - i jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych gier ostatnich lat na świecie. Po okresie bardzo dobrej sprzedaży w minionym letnim kwartale z niecierpliwością czekamy na rozpoczynający się niebawem okres wzmożonej sprzedaży świątecznej.” – Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT

Bardzo optymistycznie wypadła też sprzedaż za pośrednictwem platformy GOG. Przychody z tytułu wpłat do klientów zewnętrznych wyniosły w omawianym okresie 21,0 mln złotych, co względem analogicznego okresu poprzedniego roku stanowi wzrost o 78%. Wszystko to zapewnia spory kapitał na poczet realizacji kolejnych projektów, za które już teraz trzymamy kciuki.

"W odniesieniu do minionego okresu szczególnie cieszy nas rekordowa wartość dodatnich przepływów gotówkowych wypracowanych przez Grupę CD PROJEKT. Zarobione środki pozwolą nam realizować kolejne projekty na jeszcze większą skalę i sięgać po jeszcze więcej." – Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT

Źródło: polygon, cdprojekt

marketplace

Komentarze

28
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nic dziwnego, Wiedźmin 3 Dziki Gon to bardzo dobra gra.
  Zaloguj się
  27
 • avatar
  Miejmy nadzieję, że cyberpunkt 2077 okaże się co najmniej równie dobry.
  Zaloguj się
  21
 • avatar
  Zysk CD Projekt mocno rozminął się z oczekiwaniami

  http://pulsinwestora.pb.pl/4354187,35706,cd-projekt-rozminal-sie-z-oczekiwaniami
  Zaloguj się
 • avatar
  Pomimo ze nie jestem fanem wiedzmina to gratuluje wielkiego sukcesu CDP :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Brawo. Oby tak dalej.
 • avatar
  Fatalny artykuł. Zachwalacie ten CDP, a oni zaliczyli PORAŻKĘ, bo liczyli na znacznie większe zyski!
  http://pulsinwestora.pb.pl/4354187,35706,cd-projekt-rozminal-sie-z-oczekiwaniami
  Zaloguj się
  -8
 • avatar
  Zaloguj się
  -22