Na topie

Cena może być sporym atutem Nokii 9 PureView

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Nokia z Androidem Producenci: Nokia

Wedle informacji ujawnianych przez HMD Global powinniśmy szykować się na wydatek wynoszący 2 599 złotych. Czy Nokia 9 PureView ma szansę stać się sprzedażowym hitem?

  • Cena może być sporym atutem Nokii 9 PureView
A A

Nokia 9 PureView to jeden z najciekawszych smartfonów, jakie zaprezentowano na targach MWC 2019. Jeśli spodobała Wam się jej stylistyka i specyfikacja to raczej z uśmiechem powinniście przyjąć informacje odnośnie ceny.

Nokia 9 PureView cena

Sprzedaż smartfona na rynku europejskim rozpocznie się w kwietniu. Cenę ustalono na 599 euro. Zastanawialiście się, na jaką kwotę przełoży się to w Polsce? Wedle informacji ujawnianych przez HMD Global powinniśmy szykować się na wydatek wynoszący 2 599 złotych. Biorąc pod uwagę ceny innych flagowych modeli trzeba mówić tutaj o kuszącej, z punktu widzenia użytkownika, propozycji.

Byłoby jeszcze ciekawiej gdyby początkowo pojawiła się oferta specjalna, chociażby taka z jaką będą mieli do czynienia mieszkańcy USA. Smartfon dostępny będzie tam wcześniej, bo już od 3 marca, a przez pierwszy tydzień sprzedaży cena wynosić ma 599 dolarów. Po tym okresie wzrośnie do 699 dolarów.

Nokia 9 PureView
system operacyjny Android 9 Pie (Android One)
ekran 5,99 cala P-OLED, 18:9, 1440 x 2880 pikseli, HDR10
procesor ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 845, Adreno 630
RAM 6 GB
pamięć wewnętrzna 128 GB
kamery 5x 12 Mpix, f/1.8 (2 x RGB, 3 x mono) na tyle, 20 Mpix f/1.8 na froncie
łączność Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
akumulator 3320 mAh, bezprzewodowe ładowanie Qi
dodatkowe cechy czytnik linii papilarnych, dual SIM, wodoszczelność IP67
wymiary / waga 155 x 75 x 8 mm / 172 g

Jak widać HMD Global chce przyciągać klientów także cenami. To ważne, już na starcie odpierany jest w ten sposób zarzut, iż smartfon został wyposażony „jedynie” w Qualcomm Snapdragon 845. Owszem, inni producenci pokazali już modele napędzane przez Qualcomm Snapdragon 855, ale w codziennej pracy większość osób nie będzie wyczuwać różnic w wydajności.

Co sądzicie o cenie smartfona? Jak jego parametry wypadają na tle konkurencji? Sprawdźcie zestawienie specyfikacji Galaxy S10 vs Nokia 9 PureView vs Xiaomi Mi 9 vs LG G8 ThinQ.

Źródło: HMD Global

Odsłon: 28047 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Dizzy
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-03-01 13:37

    Ludzie z arachnofobią patrzą na tył tego telefonu i czują dyskomfort :D

    Skomentuj

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-03-01 16:27

      Raczej z trypofobią. Jak ktoś ma to niech w google grafika tego nie wpisuje.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 12:30

      na szczęście on ma tylko oczka, a wszyscy boją się łapek w ilości 8 sztuk :)

      a tak na serio, ankieta jest zwalona. ja nie jestem zainteresowany smartfonem w cenie 600+ , a ten grubo przekracza moje oczekiwania cenowe, choćby nie wiem jakie miał bajery.

      co do aparatów, nadal brakuje jednej ważnej rzeczy, tzn. jednego aparatu na górze, drugiego na dole. to by umożliwiało w poziomie wykonywanie zdjęć a nawet filmów 3D. zamiast tego jest mnóstwo aparacików, każdy do czego innego, i to wszystko zamiast optyki. skoro porządny peryskop można wbudować w długopis, to jakim problemem jest smarkfon? no tak..... peryskop ma swoją grubość, i nie da się zrobić słuchawki cienkiej jak papier. pytanie ....... po co ? słuchawki i tak są za cienkie, czego skutkiem jest wyżyłowana, podatna na samouszkodzenie bateria.

      Skomentuj

  2. rlego
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-01 14:00

    do Chińczyków powoli dociera, że są tylko Chińczykami. Ale jeśli potwierdza sie pierwsze testy, ze na zlozenie zdjecia Nokia 9 potrzebuje parunastu albo i wiecej sekund, to prosze... A zdjecia rewelacyjne podobno i tak nie sa.

    Skomentuj

    1. trojan116
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-01 18:22

      Zależy od tego jaki efekt chcesz na zdjęciu ale w niektórych sytuacjach wymaga nawet minuty na przetworzenie wszystkiego...

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-03-01 21:20

      Nokia ciągle należy do MS, a jednak chłopaki na tyle się ogarnęli, żeby tam WinPhone10 nie wsadzać, propsy XD

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 12:33

      powiedzmy sobie szczerze, to jest kamerka w słuchawce, do zdjęć okazyjnych. przy typowym jasnym świetle wystarczy, ale cudów nie oczekujmy. z wyjątkiem fizycznego zoomu który usiłują nadrobić pierdylionem zamontowanych aparacików, jakość fotografii w smartfonie dobiła do ściany, bo ograniczeniem jest fizyczna wielkość oczka i wielkość matrycy, co jest fizycznym ograniczeniem na ostrość fotki, i gonienie z terapikselami na mikro matrycy traci sens.

      Skomentuj

  3. jarrino
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-01 14:26

    Do robienia zdjęć , może służyć cokolwiek . Do robienia fotografii , służy aparat fotograficzny . A poza tym , jak nie ma rgb to jest marny...:)

    Skomentuj

  4. saser
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-01 15:00

    W ankiecie powinna być opcja. 'Jeszcze nie wiem. Czekam na pełne wideo recenzje.'

    Skomentuj

  5. piccardo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-01 16:14

    w tej cenie zapowiada się ciekawa opcja, czysty android, spokojna stylistyka no i te aparaty, tutaj trzeba poczekać na testy ale np. sony mogło by się uczyć od nich podejścia do sprawy jak się wychodzi z dna...

    Skomentuj

  6. ImageX7
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-01 18:58

    To już lepiej kupić S9+, nówki latają już po 2000 zł :D

    Skomentuj

    1. balbiusz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-05 14:00

      Pokaż, gdzie tak latają, bo chcę właśnie kupić za 2 koła i najtaniej nówki widziałem za 2.300.

      Skomentuj

  7. obcypl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-02 12:59

    Mocno rozczarowujące są te pierwsze doniesienia... zwłaszcza te o faktycznie słabej mocy foto... do tego stary procek... tylko czysty android pozostaje plusem IMHO. Szkoda serii nokia 8, która miał niby flagowy procek, by w 8.1 spaść do średniej półki, robiąc miejsce dla N9 tylko. Do tego ceny, które niby lepsze od flagowców, tylko ,że tren model nie jest konkurentem flagowców, tylko klasy średniej... HMDG fajnie zaczęło kilka lat temu, ale niefajnie skończy jeśli nie wrócą do tego co prezentowali: solidnych aparatów w dobrych cenach, bez bloatware'u.