Pamięć flash

Ceny DRAM pójdą w górę?

opublikowano przez user testowy w dniu 2008-03-31

To byłaby kiepska wiadomość, a wiele wskazuje na to że może być prawdziwa, mimo iż w kalendarzu mamy 1 kwietnia. Jest jednak nadzieja, że cały problem to tylko pragnienia dwóch producentów, którzy chcą zwiększyć swoje zyski. Jak donosi Wall Street Journal dwóch dużych graczy na rynku modułów DRAM – Elpida Memory i Nanya Technology – chce podwyżki cen chipów o 20%.

Ceny pamięci mogą wzrosnąć w drugim kwartale roku jeśli tylko producentom uda się namówić swoich odbiorców do płacenia wyższych sum za chipy pamięci. Jednak w opinii niektórych analityków, podwyżki jakie planuje Elpida mogą skończyć się dla niej boleśnie. Dotychczasowi klienci po prostu wybiorą konkurencję czyli innych dostawców. Jednak nie tylko Elpida i Nanya straszy podwyżkami. Również Samsung poinformował, że planuje podnieść ceny modułów NAND w związku z ogromnym zainteresowaniem ze strony rynku.

Miejmy jednak nadzieję, że drugi kwartał roku nie przyniesie jakiś drastycznych zmian w cenach pamięci DRAM. Po cyklu obniżek aktualny koszt zakupu 1GB kostki RAM wydaje się być całkiem przyzwoity;)

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!