Na topie

Chcą przyspieszyć rewolucję IoT - Legrand przejmuje Netatmo

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: inteligentny dom Internet Rzeczy Legrand

„Przejęcie Netatmo przez Legrand pomoże w urzeczywistnieniu idei smart home” – przekonuje Fred Potter, założyciel firmy, która swoją misję będzie teraz realizować pod skrzydłami znacznie większego gracza.

 • Chcą przyspieszyć rewolucję IoT - Legrand przejmuje Netatmo
A A

Nowoczesny dom to dom inteligentny, a swoimi produktami firma Netatmo skutecznie ułatwia przekształcenie go w taki właśnie. Dobrze się rozwija i niedawno otworzyła przedstawicielstwo w Poznaniu, ale to nie koniec zmian. Jej nowym właścicielem stał się bowiem Legrand.

„Połączenie doświadczenia Legrand oraz Netatmo w zakresie IoT pozwoli przyspieszyć rozwój wartościowego portfolio rozwiązań” – powiedział Benoît Coquart, dyrektor generalny firmy Legrand, która już od trzech lat jest akcjonariuszem tego francuskiego lidera sektora smart home.

Netatmo Legrand 

W wyniku przejęcia firma Legrand wzbogaci swoją ofertę i bazę aktywnych urządzeń, a także zyska 130 inżynierów – specjalistów od sztucznej inteligencji i integracji oprogramowania z produktami. Jak komentuje Fred Potter, założyciel Netatmo:

„Przejęcie pomoże w urzeczywistnieniu idei smart home. [...] Nasze zespoły z taką samą starannością będą tworzyć zarówno nowe produkty, jak i rozwijać te już istniejące. Chcemy by nasi użytkownicy jak najlepiej doświadczali korzyści płynących z inteligentnego domu”.

Netatmo przejęcie

Potter zostanie Dyrektorem ds. Technologii programu Eliot, który został uruchomiony w 2015 roku przez Legrand, a którego celem jest przyspieszenie rewolucji IoT poprzez opracowywania połączonych i interoperacyjnych rozwiązań dla użytkowników indywidualnych i profesjonalistów.

Źródło: SAROTA PR, Legrand. Foto na wejscie: Netatmo

Odsłon: 3731 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. bullseye
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-11-17 10:54

  Na razie sam robię dom "inteligenty" na czystych modułach do programowania. Całość zamknie się w 2-3tys złotych gdzie oferowane gotowce firmowe to powyżej 10 jak liczyłem.

  Choć dla mnie ta inteligencja to mocno na wyrost, po prostu zdalne sterowanie i pewna automatyka, i tyle, nic w tym inteligentnego nie widzę.

  Skomentuj Historia edycji

 2. Warmonger
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-11-17 11:17

  O "przyspieszaniu rewolucji IoT" pisałem przez dobre 5 lat. Ostatnio zmieniłem pracę i już o tym nie piszę, ale rewolucja nadal nie nadeszła :P

  Skomentuj

  1. Xeinaemm
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-17 18:03

   Dolicz jeszcze 10-15 lat :-) ilość wiedzy potrzebnej do zbudowania systemu IoT przekracza zyski dla większości firm. Nie mam w zawodzie, aż tylu kolegów po fachu, aby to obsłużyć.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!