Na topie

Chieftronic G1 - Chieftec prezentuje pierwszą swoją obudowę typowo dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Obudowy Tematyka: RGB LED Producenci: Chieftec Chieftronic

Nowa marka i pierwsza typowo gamingowa obudowa. Czy model Chieftronic G1 ma szansę podbić serca graczy?

  • Chieftronic G1 - Chieftec prezentuje pierwszą swoją obudowę typowo dla graczy
A A

Firma Chieftec do tej pory raczej nie była kojarzona z podzespołami dla graczy. Producent postanowił jednak to zmienić i przygotował nową markę gamingowych produktów - Chieftronic. Pierwszym jej przedstawicielem jest obudowa G1.

Model G1 zalicza się do konstrukcji formatu midi tower (całość ma wymiary 502 x 210 x 476 mm). Przedni panel wyposażono w programowalne podświetlenie RGB LED, a z boku wstawiono panel z hartowanego szkła. Sekcja ze złączami obejmuje wejście i wyjście audio, dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0.

Chieftronic G1

Wnętrze podzielono na dwie komory, co ma poprawić estetykę komputera i usprawnić obieg powietrza wewnątrz obudowy. W głównej części zmieści się płyta główna ATX i siedem długich kart rozszerzeń (do 400 mm).

Chieftronic G1

Chieftronic G1

Pozostałe elementy przeniesiono na drugą stronę obudowy. Producent przewidział miejsce na cztery nośniki 2,5 cala, jeden 2,5/3,5 cala i jeden 3,5 cala. Zasilacz montowany jest na górze (został on schowany pod specjalną osłoną).

Chieftronic G1

Chieftronic G1 łącznie pomieści sześć wentylatorów: dwa 120/140 mm z przodu, trzy 120 mm na dole i jeden 120 mm z tyłu (miejsca z przodu i na dole zabezpieczono filtrami przeciwkurzowymi). Standardowe wyposażenie jest skromne, bo obejmuje tylko tylny wentylator (z podświetleniem RGB LED). Na uwagę zasługuje również kontroler do podłączenia kolejnych wentylatorów i urządzeń RGB.

Chieftronic G1

Pierwsza obudowa Chieftronic trafi do sprzedaży w pierwszej połowie marca. Cena jeszcze nie jest nam znana.

Źródło: Chieftronic

Odsłon: 5695 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. slo1q
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2019-02-25 17:56

    Zabudowany front, zasilacz montowany u góry...
    Ważne, żeby LED RGB się zgadzało, a poprawna wentylacja i trwałość zasilacza są nieistotne.

    Czyli nie mogę się nazywać GEJMEREM, jeżeli moja obudowa nie mieni się wszystkimi kolorami tęczy? :(

    Skomentuj

    1. PIRAT_PL
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-25 18:22

      Coś mi się wydaje że według dzisiejszych standardów raczej nie.
      Ja mam na płycie RGB i myszkę i na płycie podświetlanie wyłączone tylko standardowe diody a mycha dla efektu sobie miga i wystarczy.
      Fajny akcent ale jak 3/4 zestawu świeci to jest za dużo (noo chyba że na Boże Narodzenie zastępuje choinkę bo ja na święta mychę i budę też konfiguruję jak lampki na choince) ;)
      Akurat zabudowa zasilacza na górze wydaje mi się plusem. Mam od dłuższego czasu budę z zasilaczem na dole i jak grzebiesz przy pinach od zasilania bajerów obudowy, podłączenie guzików obudowy i inne to w niektórych miejscach nieco zasilacz przeszkadza.
      Fajna obudowa przy dobrej cenie myślę że ma rację bytu. Pytanie jak z obiegiem powietrza wyjdzie, tłumienie wentów w środku i innych dźwięków no i chyba równie istotne wykończenie obudowy (Ja mam błyszczące to przynajmniej paluchy i ślady na mokro ścierką do plastików i po tym raz ręcznikiem papierowym i jak wypucowana nówka sztuka).

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 09:05

      dokładnie. po pierwsze, ankieta jest zwalona. brakuje w niej opcji "ta obudowa jest wadliwie zaprojektowan", no bo jest.

      tak jak tu piszecie, fatalny obieg powietrza, a w zasadzie jego brak. brakuje też możliwości przemontowania budy, aby okno było po prawej a nie po lewej. jak wywalam dużą kasę na budę, chcę mieć taką możliwość.

      a na otarcie łez, to wszystko jak zwykle zostało okraszone przezroczystym bokiem ze szkła lub plexy, i ledową choinką.

      Skomentuj

      1. Makkk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-26 14:56

        Przyznam, że dziwi mnie taki komentarz na tym portalu. Na dole możesz zamontować aż 3 wentylatory. Negative Pressure lepiej nadaje się do np. chłodzenia grafiki + masz mniej kurzu w obudowie. I to w zupełności wystarcza.

        Skomentuj

  2. raf3d
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-25 18:42

    Dosyć małe wloty powietrza z przodu nie rokują niskich temperatur :(

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-25 18:48

      z drugiej strony masz miejsce na wentylatory na podłodze obudowy

      jak tam wrzucisz nawet jeden to gpu będzie chodzili zdecydowanie chłodniej niż nawet w obudowach z kompletnie otwartym frontem

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-26 09:09

        wlot powietrza na spodzie to mają oczyszczacze powietrza. tą siateczkę na spodzie trzeba będzie co chwila czyścić, a i tak w środku budy będzie pełno ....... wszystkiego.

        jest na rynku bardzo wiele normalnych budek, powietrze wlatuje przodem, chłodzi, wylatuje tyłem, w środku mało powietrza mieli się w kółko, chyba że to źle zaprojektowana grafika z pionowymi żebrami.

        niestety nie ma na rynku bud które przynoszą rewolucję, tj. takich które można poprzekładać i odwrócić do góry nogami aby okno było z prawej a nie z lewej. biurka są różne, i stawianie kompa po prawej nie wszędzie pasuje.

        Skomentuj

        1. Makkk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-26 15:02

          Są takie obudowy. Np. be quiet! Dark Base 700.

          Skomentuj

  3. Reywen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-25 18:48

    AIO montowane na dole?

    Skomentuj

  4. angelboy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-25 19:09

    ciekawe jak z zasysaniem powietrza przez wentylator zasilacza o.O albo łykanie ciepłego powietrza z budy, albo duszenie się przez cienki wlot, albo kurzozbieracz

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-25 19:18

      powietrze z obudowy to nie jest problem

      Skomentuj

      1. Geriavit
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-26 03:35

        Obawiam się, że to jednak może być problem. Wszystko pewnie zależy od tego z jakim chłodzeniem będą pozostałe komponenty.

        Skomentuj

  5. walorozo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-25 20:24

    Czy może mi ktoś wyjaśnić, ale tak naprawdę przekonująco, dlaczego podzespoły komputerów "dla graczy" muszą świecić, a dla innych mogą nie świecić?

    Skomentuj

    1. Geriavit
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-02-26 03:33

      To chyba logiczne, że bez lampek nie wyciągniesz 144 FPS :D

      Skomentuj

    2. Makkk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 15:10

      To chwyt marketingowy. Możesz zbudować komputer z podzespołów "nie-dla-graczy" i nadal ją ładnie oświetlić. Pamiętaj, że RGB nie zawsze oznacza odpalenie migających kolorków. Można ustawić jeden kolor, bez mrugania, delikatnie podkreślając wygląd podzespołów.

      Skomentuj

  6. Alcedo1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-25 21:03

    Ja posiadam od wielu lat ich obudowę (aegis) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Bardzo dobrze wykonana, dobrej jakości materiały i przewiewna. Zasilacz też ma montowany na górze i zero problemów. Biadolenie że zasilacz jest o góry nie ma aż takiego znaczenia. Jak zamontujesz porządny zasilacz nie będzie problemów, wsadzisz szrota to i umieszczenie na dole nie pomorze.

    Skomentuj

    1. Geriavit
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-26 03:27

      Nie Pomorze i nie Mazowsze...

      Skomentuj

  7. Geriavit
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-26 03:30

    Jakoś nie jestem przekonany, że wentylacja będzie ok skoro 5 wentylatorów podaje zimne powietrze, a tylko 2 wyciągają nagrzane. Jednak nie ma co cisnąć zanim ktoś nie przeprowadzi testów. Tak jak wspomniał awesome, wentylator pod GPU może tam robić dobrą robotę. Są budy, które też mają możliwość montażu wentylatora na dole ale przed zasilaczem, a nie bezpośrednio pod grafą. Być może jest to strzał w dziesiątkę.

    Skomentuj Historia edycji

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 08:57

      takie ratio to akurat plus, powinno się mieć więcej wiatraków jako intake, dzięki temu w obudowie mamy pozytywne ciśnienie i nie zbiera się kurz (w każdym razie o ile mamy filtry)

      Skomentuj

  8. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-26 15:20

    Jak czytam : "dla graczy" to widzę "kroimy frajerów"

    Obudowa z 2019 z zasilaczem u góry ? Z mocnym środkiem (grafika CPU) ? I za free gotowanie zasilacza ?

    I do tego głośna jak odkurzacz przemysłowy - ja passsssss

    Skomentuj

  9. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-26 21:13

    USB 2.0 ? błagam, mamy 21 wiek