Na topie

Chuchel - nowy „wariat” twórców Machinarium i Samorost

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Chuchel to jak dotąd najbardziej zwariowana przygodówka studia Amanita Design. Zarazem jednak równie klimatyczna, co poprzednie.

 • Chuchel - nowy „wariat” twórców Machinarium i Samorost
A A

Czesi z Amanita Design potrafią kreować niesamowicie klimatyczne światy, a następnie osadzać w nich gry, od których nie można się oderwać. Wystarczy rzucić tytuły: Samorost, Machinarium czy Botanicula. W przyszłym roku dołączy do nich kolejny, nie mniej intrygujący – Chuchel.

Co ciekawe, wedle zapowiedzi Chuchel będzie mniej wymagającą pomyślunku przygodówką, a bardziej „interaktywną komedią”, choć określenie point-and-click pozostanie aktualne. Świat będzie też zdecydowanie bardziej kolorowy (ale równie zwariowany jak te, do których Czesi zapraszali nas wcześniej).

Gracz wcieli się tutaj kłębek kłaków poszukujący upartej wiśni. Brzmi nietypowo? Bez wątpienia, a nowy zwiastun tylko to wrażenie potęguje. Zresztą, słowa słowami, zobaczcie sami:

Premiera gry Chuchel odbędzie się na początku przyszłego roku. Na instalację jej mogą już przygotować się posiadacze pecetów (z systemami Windows i Mac) oraz smartfonów (z iOS-em i Androidem).

Źródło: Amanita Design, Polygon

Odsłon: 3856 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Adrian Waleczny
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-10-06 22:19

  W Machinarium grałem, i jest to świetna gra. Grafika, muzyka, klimat, postacie, ale ugrzązłem przy jakiejś zagadce z bodajże wieżą z zegarem, i odpuściłem sobie, ale wrócę na pewno.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!