Na topie

Cisco i intuicyjna sieć przyszłości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie Producenci: Cisco

Cisco rozwija intuicyjną sieć, która się uczy i potrafi dostosować się do otoczenia, by pozwolić firmom działać w erze milionów połączonych urządzeń.

Cisco i intuicyjna sieć przyszłości

A A

Intuicyjna sieć, która się uczy i potrafi dostosować się do otoczenia – to propozycja firmy Cisco, której korzyści docenić mają przedsiębiorstwa, zyskujące w ten sposób możliwość rozwiązania dotychczas nierozwiązywalnych problemów. Ten efekt wielu lat badań ma być odpowiedzią na kłopoty firm związane z dynamicznie rosnącą liczbą podłączonych do korporacyjnej sieci urządzeń i zjawiska rozproszenia technologii.

Intuicyjna sieć przyszłości według Cisco

Obecnie inżynier sieciowy zarządza kilkudziesięcioma lub setkami urządzeń. Eksperci Cisco prognozują, że już w 2020 roku ich liczba może przekroczyć milion. Jednocześnie zwracają uwagę na to, że sieć jest teraz ważniejsza dla sukcesu biznesowego niż kiedykolwiek wcześniej, co wiąże się też z rosnącą presją, pod jaką znajdują się firmy. Rozwiązaniem problemu dzieli się dyrektor generalny Cisco, Chuck Robbins:

„Budując bardziej intuicyjną sieć, tworzymy inteligentną platformę o niezrównanym poziomie bezpieczeństwa, odpowiadającą na obecne i przyszłe potrzeby biznesu”.

„Cisco Encrypted Traffic Analytics (ETA) odpowiada na problemy bezpieczeństwa sieciowego, które wcześniej wydawały się nie do rozwiązania. ETA wykorzystuje cyfrową analitykę organizacji Cisco Talos w celu wykrywania znanych sygnatur ataków nawet w szyfrowanym ruchu, zapewniając bezpieczeństwo przy zachowaniu prywatności” – dodaje David Goeckler z Cisco.

Celem intuicyjnej sieci Cisco jest umożliwienie działom IT przejścia do automatyzacji tradycyjnych procesów i sprawnego zarządzania olbrzymią liczbą urządzeń. – „Interpretowanie danych we właściwym kontekście pozwala sieci dostarczać nowych informacji. Ważne są bowiem nie tylko surowe dane, ale otaczający je kontekst – kto, co, kiedy, gdzie, jak. Intuicyjna sieć interpretuje te wszystkie informacje, co skutkuje wyższym poziomem bezpieczeństwa oraz optymalnym i szybszym działaniem” – czytamy w opisie.

Scott Harrell podsumowuje zaś: „Cisco oferuje intuicyjny system, który automatyzuje brzeg sieci, działając na bazie wbudowanych mechanizmów uczenia maszynowego i analitycznych. Sieć, która rozpoznaje intencje oznacza zmianę paradygmatu działania naszej branży i zupełnie nową erę rozwiązań sieciowych”.

Cisco zapowiada nowe szkolenia i programy

Koncepcja intuicyjnej sieci może być dla niektórych niezrozumiała, a jej wdrożenie może wiązać się z pewnymi trudnościami. Dlatego też firma Cisco postanowiła wystartować z nowymi programami deweloperskimi i szkoleniami, dzięki którym działy IT będą mogły wykorzystać potencjał drzemiący w tych rozwiązaniach.

Szkolenia będą skierowane do inżynierów sieciowych, ale też administratorów czy twórców sieciowych aplikacji. Już jesienią ruszy na przykład program certyfikacyjny z obszaru programowalnej infrastruktury sieciowej. W najbliższej przyszłości usłyszymy więc pewnie o tym projekcie jeszcze wiele razy.

Źródło: Cisco, ITWiz. Foto: tommyvideo/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2415 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
   1. rahl_r
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-04 21:37

    Ja tam wolę szybkie oprogramowanie ;)

    Skomentuj

  1. Sora_
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-05 00:31

   Te backdoor'y to oczywiscie w imie 'bezpieczenstwa', wiec wszystko sie zgadza ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!