Na topie

Cywilizacja z nową grą planszową

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry planszowe

Kategoria: Gry Gry planszowe Tematyka: Civilization Gry planszowe

Popularna seria Civilization jeszcze przed końcem tego roku wzbogaci się o kolejną grę planszową, obdarzoną podtytułem A New Dawn.

 • Cywilizacja z nową grą planszową
A A

Civilization to uwielbiana przez miliony graczy seria strategii komputerowych, ale od niedawna także naprawdę interesująca planszówka. Już wkrótce na rynku pojawić ma się jej kolejna odsłona.

Planszowa gra Civilization – podobnie jak cyfrowy pierwowzór, który zresztą był częściowo zainspirowany jeszcze starszą planszówką – stawia przed graczami (maksymalnie czterema) zadanie rozwinięcia jednej z historycznych cywilizacji w trzech sektorach, którymi są kultura, polityka i wojna. Nie inaczej będzie tym razem.

Civilization planszowa

Sid Meier’s Civilization: A New Dawn to kolejna gra planszowa z tej serii. Za jej stworzenie odpowiada dobrze wam już pewnie znana firma Fantasy Flight, która zapowiedziała, że tym razem wszystkiego będzie więcej. Będą przywódcy z szóstej Cywilizacji (m.in. Roosevelt, Kleopatra i Trajan), będzie sporych rozmiarów mapa (oparta na sześciokątach) i będą liczne drogi rozwoju technologicznego. Wygrywa gracz, którego cywilizacja okaże się dominująca. 

Twórcy zapowiadają emocjonującą rozgrywkę dla 2-4 graczy w wieku od 14 lat wzwyż, a jedna gra zająć ma od 1 do 2 godzin. Premiera odbędzie się pod koniec tego roku, a sugerowana cena to niespełna 50 dolarów.

Źródło: Kotaku, Fantasy Flight Games

Odsłon: 3892 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Gry planszowe w marketplace

 1. brusss
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-16 15:13

  Planszowa Cywilizacja z dodatkami jest do 5 osób, ale przy tylu graczach tylko ogarnięta ekipa, bo rozgrywka trwa wtedy 4-6 godzin.
  Ja bym bardziej się interesował czy będzie dodruk dodatku wiedza i wojna, bo go w sklepach ani widu, ani słychu.

  Skomentuj

 2. czarnobrody
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-16 21:30

  Chętnie bym sprawdził.

  Skomentuj

 3. Ben_Dover
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-17 12:55

  A jak tam polskie wydanie, będzie polska wersja, instrukcja, podana rodzima cena, cokolwiek? Czy tylko sprowadzanie zza granicy i chałupnicze tłumaczenie?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!