Internet

Co warto obejrzeć na CDA Premium?

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-02-14

Choć jest to stosunkowo młody serwis VOD, CDA Premium już teraz jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w „polskim Internecie” przez osoby poszukujące filmów do obejrzenia. Przyglądamy się wartym obejrzenia tytułom w jego katalogu.

Szukasz filmów na ferie, chłodne wieczory czy leniwe popołudnie po pracy? Dziś wystarczy włączyć Internet. Serwisy VOD (wideo-na-życzenie) pozwalają oglądać rozmaite dramaty, komedie, thrillery, horrory czy dokumenty po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Najbardziej znane są Netflix i HBO GO, ale coraz donośniej daje o sobie znać także CDA Premium. Co można tam obejrzeć?

Zanim do tego przejdziemy, dodajmy, że CDA Premium to usługa VOD, która wystartowała w 2016 roku, otwierając nowy rozdział w historii tego popularnego w Polsce serwisu. Od tego czasu zdołała zyskać sporą popularność i dziś już może pochwalić się bazą ponad 170 tysięcy abonentów, co czyni ją jedną z najpopularniejszych platform tego typu w naszym kraju. 

Miesięczny abonament na CDA Premium to koszt 19,90 zł. Osoby, które zdecydują się na taką opłatę, otrzymują dostęp do około 6000 filmów i seriali, które są oficjalnie licencjonowane. To nie wszystko –  pozbywają się też reklam w całym serwisie, a więc także wśród darmowych treści (od zwykłych użytkowników i od zweryfikowanych twórców).

CDA Premium mobile

Z usługi można korzystać na komputerze, smartfonie czy telewizorze z Androidem, a wśród 6000 tytułów odnaleźć można filmy reprezentujące właściwie każdy gatunek. W katalogu znajdują się między innymi komedie, thrillery, horrory i dramaty z różnych części świata. Czy ostatecznie jednak jest co oglądać na CDA? Już teraz możemy odpowiedzieć, że zdecydowanie tak!

Znane i mniej znane filmy z obu Ameryk

Na CDA Premium odnajdujemy między innymi amerykańskie dramaty. Wymienić można takie tytuły jak Sprawa Chrystusa o szukaniu dowodów na (nie)istnienie Boga, Śmietanka towarzyska w reżyserii Woody’ego Allena czy też rewelacyjne Aż do piekła z czterema oscarowymi nominacjami. 

Kolejne ciekawe filmy „Made in the USA” to: nietypowy i niepokojący miks horroru i thrillera pod tytułem The Boy, brutalne Mayhem z prawdziwie niewolniczą korporacją na pierwszym planie czy też wyreżyserowany przez Olivera Stone’a thriller Snowden poświęcony jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w technologicznym światku.

Z Ameryki Północnej przenieśmy się na Południe. W katalogu usługi znajdujemy między innymi brazylijski dramat zatytułowany Jestem Rosa. Jego bohaterką jest tytułowa Rosa, kobieta po trzydziestce, której życie nie oszczędza i dla której ma ono w zanadrzu jeszcze wiele niespodzianek. Zdecydowanie warto poświęcić też 2,5 godziny na Aquarius – subtelną opowieść o znaczeniu wspomnień, wpływie przeszłości na teraźniejszość i walce o to, co dla nas ważne.

Kino europejskie z mocną reprezentacją

W katalogu CDA Premium coś dla siebie znajdą również miłośnicy kina europejskiego: od francuskich i angielskich, przez skandynawskie, po czeskie, węgierskie czy łotewskie… 

Choć liczba nowości w tym serwisie nie jest szczególnie duża, kilka można jednak znaleźć. Wśród nich – Ghostland – francusko-kanadyjski horror, który zaskakuje i intryguje. Kolejne warte obejrzenia produkcje z Francji to małomiasteczkowy melodramat Z innego świata, dramat Zwariować ze szczęścia o ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, Maria Callas okiem Toma Volfa czy Chocolat – filmowa biografia pierwszego czarnego cyrkowca we Francji.

Podróż po europejskim kinie kontynuujemy duńskim dokumentem Ostatni w Aleppo o Białych Hełmach poszukujących żywych osób pod gruzami zniszczonego miasta w Syrii, łotewskim dramatem Marzenia o rodzeństwie, które za wszelką ceną próbuje uchronić się przed umieszczeniem w sierocińcu oraz czeskim komediodramatem Boso po ściernisku o różnych barwach codziennego życia w czasach II wojny światowej.

Warto obejrzeć również wzruszający (i wyróżniony Nagrodą Specjalną podczas festiwalu Berlinale) dramat 24 tygodnie o życiu kobiety ze świadomością, że urodzi chore dziecko. Kontrowersyjny chorwacki komediodramat Konstytucja to kolejna ciekawostka w katalogu CDA Premium, w którym znaleźć można też sporo filmów brytyjskich. Jednym z nich jest Zwyczajna dziewczyna, który równie dobrze sprawdza się jako dramat, jak i komedia.

Jest też coś dla miłośników filmów Made in Poland

Nie ma nic dziwnego w tym, że w naszym kraju dużą popularnością cieszą się filmy polskiej produkcji. W katalogu CDA Premium nietrudno znaleźć interesujące tytuły z tej właśnie kategorii. Są na przykład trzymające w napięciu thrillery, takie jak Konwój z Robertem Więckiewiczem i Januszem Gajosem w obsadzie czy też wielokrotnie nagradzana bieszczadzka opowieść klaustrofobiczna – Na granicy.

Nie brakuje też ciekawych dramatów, szczególnie takich, których fabuła nie jest wyłącznie fikcją. Wspomnieć wypada choćby o takich tytułach jak Zaćma (o spotkaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego z Julią Brystygierową), Historia Roja (o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu), Gwiazdy (o Janie Banasiu) czy (wprawdzie nie do końca polskie) Maria Skłodowska-Curie.

Na CDA Premium można także obejrzeć pierwszą część trylogii Planeta Singli oraz wiele innych komedii romantycznych – w sam raz na spotkanie z drugą połówką. Spośród innych produkcji można wymienić między innymi Porady na zdrady oraz Wszystko albo nic – film, który jest owocem kooperacji polsko-czesko-słowackiej.

Na koniec zwracamy uwagę, że uwzględniliśmy tutaj wyłącznie filmy z trzech ostatnich lat. Stanowią one tymczasem zaledwie niewielki fragment obszernego katalogu CDA Premium, w którym każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie.

A może chcielibyście polecić coś innym benchmarkowcom? Sekcja komentarzy jest Wasza!

Źródło: CDA Premium, inf. własna

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tak szczerze mówiąc to problem z CDA Premium polega na tym ze fakt jest tam tych 6000 filmów i seriali ale tylko okazjonalnie znajdzie człowiek coś ciekawego w morzu szajsu
  Zaloguj się
 • avatar
  Materiał sponsorowany.
 • avatar
  Kto co lubi, ale albo autor zapomniał albo nic tam ciekawego nie ma w temacie - SF :). Czasami żeby zrobić dobry film wystarczą aktorzy i dobry scenariusz. Żeby zrobić dobre SF trzeba trochę więcej ;)
 • avatar
  Fakt faktem to największa piracka platforma w PL ( da się da się ) Polak potrafi :)