Na topie

Co zabrać na trening? Sprawdziliśmy nowe gadżety dla aktywnych

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: akcesoria sportowe Producenci: Alcatel California Access Mio TP-LINK

Jeżeli chcesz zadbać o dobrą formę, przyda Ci się odpowiednia motywacja. Tę zaś mogą Ci zagwarantować nowoczesne gadżety do uprzyjemniania i zwiększania efektywności treningu. Oto nasze propozycje dla aktywnych użytkowników.

  • Co zabrać na trening? Sprawdziliśmy nowe gadżety dla aktywnych
A A

Od początku roku minęły już dwa miesiące. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc stwierdzić, że większość z nas zapomniała już nawet o swoich noworocznych postanowieniach. Być może jednak warto sobie o nich przypomnieć, a my podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić, by było to skuteczne. Poniżej przedstawiamy akcesoria dla sportowców, które sprawdziliśmy w praniu.

Nasi redaktorzy nie od dziś testują rozmaite gadżety, a część tych ostatnich dobrze sprawdza się podczas biegania czy treningów innego rodzaju. Mariusz wyselekcjonował godne polecenia urządzenia, które z powodzeniem towarzyszą mu na siłowni.

Sprawdzamy gadżety dla aktywnych - wideo

Przede wszystkim zadbał o odpowiednią motywację, a solidny zastrzyk energii dostarcza mu ulubiona muzyka. Podczas treningu dobrze sprawdzają się bezprzewodowe słuchawki CA Verde CA-1719 APT-X – wygodne i zapewniające niezłe brzmienie.

CA Verde CA-1719 APT-X

Nie mniej ważne jest monitorowanie aktywności – stanowi ono nie tylko dodatkową motywację, ale też pozwala zadbać o swoje zdrowie i opracować lepszy plan treningowy, który pozwoli szybciej cieszyć się efektami. Z tym zadaniem bez problemu radzi sobie MIO MiVia Run 350.

MIO MiVia Run 350

Źródłem muzyki, jak i urządzeniem, na które trafiają statystyki naszego treningu, jest smartfon. Ten wcale nie musi być zbyt drogi – kosztujący około 850 złotych Alcatel Idol 5 sprawdza się w tych zastosowaniach bez zarzutu. 

Alcatel Idol 5 

Dotychczas wymienione gadżety mają za zadanie zapewnić nam energię, a smartfonowi zagwarantuje ją power bank, taki jak TP-Link TL-PB20100.

TP-Link TL-PB20100

Źródło: inf. własna

Odsłon: 7480 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. hex3n
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-28 15:37

    Proszę nie zabierajcie żadnych gadżetów na siłownie! Dziewczynki z telefonami i chłopcy z gadżetami to jakaś chora plaga na siłowniach. Siada taka ciapcia/cipciuś na maszynie i bawi się przez 15 minut gadżetem/telefonem zamiast ćwiczyć. Staram się zawsze być miły dla takich ludzi ale, zwykle puszczają mi nerwy i wyganiam te milenijne dzieci ze sprzętu :)

    Skomentuj

    1. StayOnlyCool
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-02-28 15:59

      Zawsze trafi się na siłowni taka Cebula której już nie pasuje to, że ktoś ma czas na spokojny trening i zabawę bo to miejsce służy również to tego ;)

      Skomentuj

      1. SirMichael
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2018-03-01 09:30

        to nie jest spokojny trening tylko hamstwo, bo inni też chcą skorzystać ze sprzętu a ty go bezczelnie zajmujesz, żeby się pobawić telefonem, więc sorry, ale to ty w tej chwili jesteś cebulą. Przyszedł najważniejszy książę na siłownię i cała siłownia jego bo on przecież zapłacił to "se może siedzieć ile mu się podoba". Ty właśnie reprezentujesz typową cebulę :)

        Skomentuj Historia edycji

      2. kosq83
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2018-03-01 11:13

        Kolego jaki spokojny trening? Czy siedzenie, ziewanie i majstrowanie przy telefonie na ławeczce to jest relaks i spędzanie czasu? Gdzie ławeczki są limitowane a każdy chce zrobić swoje? Chcesz relaks to ławka w parku, kawiarni, fotel, sofa - lepsze miejsca na relaks. Na siłce jest czas na rzucanie żelastwem a nie pierdoły.

        Skomentuj

      3. Smuga
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2018-03-01 12:15

        Przestań bredzić człowieku. Mi nie przeszkadza cudze tempo na siłce, to czym i jak/gdzie robi, nie wpierniczam się nikomu pytając czy "możemy się zmieniać" bo zawsze znajdę sobie alternatywę, ALE jak widzę buraka który siedzi przez 15 minut na dupie pstrykając w telefonie to mnie szlag trafia. To nie miejsce na to i jeśli tego nie rozumiesz to nie powinieneś mieć prawa wstępu.

        Skomentuj

    2. putout
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-28 16:47

      co to masz tam za biedo pakernie że denerwuje cię jakiś dzieciak zajmujący sprzęt? "plaga" mówisz. ale ten dzieciak zapłacił za wjazd tyle samo co ty i ma takie samo prawo do korzystania ze sprzętu. rónie dobrz emógłbyś wydzierać się na tych którzy machają łapami jak cepem i bujają się jak bańka wstańka zamiast zwracać uwagę na technikę bo zajmują ci hantle.
      szeryfowie i koguciki którzy roszczą sobie większe prawa do uzytkownia sprzętu to jest dopiero plaga.

      Skomentuj

      1. K9Mifune
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-02-28 21:08

        Aby uzyskać efekty należy mieć schemat, według którego pracujesz nad sobą. Schemat ten należy - nie ważne co by się działo - koniecznie wykonać. Często w określonych ramach czasowych, seriach i konkretnej kolejności ćwiczeń. Ktoś kto okupuje sprzęt gdzie przez połowę czasu nic na nim nie robi - paraliżuje ten Twój/mój plan treningowy lub go po prostu niszczy. Dzieciak zapłacił za wjazd na siłkę, zgadzam się. Ma pełne prawo ćwiczyć w spokoju, nie będąc ocenianym i zaczepianym. Ale gdy przeszkadza innym w treningu - to już inna sprawa. Sprzętu potrzebują taże inni. Zajmujesz go? To ćwicz. Nie ćwiczysz? To z niego zejdź. Prawo do korzystania ze sprzętu, ale >korzystania< a nie zajmowania go innym.

        StayOnlyCool, spokojny trening to co innego niż BRAK treningu. hex3n z pewnością ma czas, spokojnie trenuje i gwarantuje że świetnie się przy tym bawi ;) Mam wątpliwości czy można nazwać treningiem "zabawę w trenowanie". Takie osoby odpadają zawsze pierwsze, a z tego co czasem zauważam - wcześniej niż ktoś nie ćwiczący wcale.

        hex3n wierzę że nie jest Cebulą (:D), porusza tylko istotny problem. Gdyby pojawił się ktoś nie umiejący korzystać i zapytałby o pomoc - to by pomógł, poradził, pokazał.

        Skomentuj

        1. kosq83
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-03-01 11:23

          Ja jestem chyba jeszcze tej starej daty (a lat nie dużo bo ledwie 34). Lubię gadżety, było na początku zachłyśnięcie endomodo. Zegarek Iron Man Thriathlon na 18 sobie kupiłem i mierzyłem czasy na basenie zawsze. Na siłownię z niczym oprócz ręcznika i butli nie chodzę. Nie wyobrażam sobie słuchawek w uszach, zegarek raczej też nie bardzo, bo by przeszkadzał na ręce. Nowa fala jest na siłowni 8 zawsze będzie (jak miałem 15 lat i byłem pierwszy raz z kolegami z 2 klasy liceum, to też byliśmy nie lada atrakcją dla starych koks ów). Ja na pierwsze razy zostałem przywitany z szacunkiem a nawet zainteresowaniem ze strony starych. Nawet przepisy na jedzenie nam dawali - era notesów papierowych i długopisów. To teraz my musimy być wyrozumiali dla nowych. Tylko że jak ja byłem nowy 4i trzymałem się zasad starych. Kultura też działała w dwie strony. I tu dochodzimy do sedna sprawy - złoty środek. Nowi niech ćwiczą oprócz nasienia się zabawkami a starzy miech też mają co robić jeszcze na siłowni zamiast czekać na sesję zdjęciową do Facebooka. Jest tu jakiś sens?

          Skomentuj

    3. digitmaster
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-03-01 07:30

      mam ten sam problem. wejdzie dziunia na bieżnię, 10 minut ustawia playlistę, strzeli jeszcze z 5 fotek na instagrama jaka to ona nie jest fit i mija kolejne 5-10 minut bo patrzy jak lajki czy inne ustrojstwa lecą. Dwóch kroków nie zrobiła a przez ten czas inna osoba mogłaby zrobić swoje i zwolnić sprzęt dla innych. Obsługa zazwyczaj ma to w d... albo jej nie ma.
      Siłownia jest od tego żeby zrobić swoje i tyle, a nie szpanować że ma się ajfona i mnóstwo wolnego czasu na robienie samoj.... selfie.

      Skomentuj

  2. wasptak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-05 12:41

    Jak ktoś poważnie podchodzi o treningów to nie obwiesza się gadżetami... tyle w temacie.

    Skomentuj

  3. Patyk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-06 14:05

    Zgadzam się z osobami które trzymają się zdania, że siłownia jest do ćwiczenia a nie lansowania. Zresztą sprawa prosta jak ktoś ma tak dużo czasu, że przychodzi na siłownię i bawi się w trening, to niech przychodzi w godzinach kiedy jest mało albo wcale ludzi i wtedy może odstawiać szopkę nikomu nie przeszkadzając no chyba, ze ktoś ma narcystyczne odchyły i potrzeba mu publiki no to wtedy trzeba uświadomić jednemu z drugim jak jest.
    Ja zawsze jak przychodziłem to patrzyłem ile jest ludzi i zawsze starałem się zrobić swoje i do domu.
    Fakt faktem nie miałem nigdy sytuacji kiedy by sobie ktoś selfie robił a już tym bardziej zajmując maszynę, ale wyobrażam sobie jakie to musi być delikatnie mówiąc irytujące jak jest się w trakcie programu.
    Dziwi mnie postawa tutaj jednego który tak broni tych co okupują, bo zapłacili, kurcze no sorry to taki jeden z drugim nie potrafi sobie przed wejściem na maszynę ustawić playlisty czy sefie strzelić?! Przecież to banał a jak ułatwia życie. A ktoś kto faktycznie ćwiczy i leci z programem to sie nie opindala i robi swoje i leci dalej i jakoś nie okupuje maszyny innym!!!

    Skomentuj

  4. boban81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-07 14:50

    Co zabrać na trening?
    Motywację i dres.

    Skomentuj

  5. gumol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-07 15:59

    ręcznik i butelka wody to jedyne słuszne gadżety