Na topie

Cooler Master Cosmos C700M - obudowa która zaskakuje funkcjonalnością... i ceną

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Tematyka: RGB LED Producenci: Cooler Master

Model Cosmos C700M był zapowiadany już jakiś czas temu, ale dopiero teraz trafił do oficjalnej oferty producenta. Zainteresowani nowym "kosmosem" będą jednak musieli wyłożyć sporo gotówki.

  • Cooler Master Cosmos C700M - obudowa która zaskakuje funkcjonalnością... i ceną
A A

Firma Cooler Master poszerzyła ofertę swojej flagowej serii obudów Cosmos. Model Cosmos C700M to propozycja nie tylko dla najbardziej wymagających, ale też najbardziej majętnych klientów. Czym kusi producent?

Cosmos C700M przede wszystkim wyróżnia się efektownym wzornictwem. Producent postawił na agresywną stylistykę, a całość przyozdabiają pasy LED ARGB biegnące od górnego panelu, aż do spodu obudowy. Efektownego wyglądu nadają także charakterystyczne dla serii Cosmos uchwyty. Do tego boczne panele, otwierane szeroko na bok, zostały wykonane z hartowanego szkła.

Cooler Master Cosmos C700M

W obudowie Cosmos C700M producent przewidział dużą przestrzeń na zasilacz i tunele dla aranżacji okablowania. Komora dla zasilacza składa się z dwóch osobnych płyt: bocznej i górnej. Pierwsza nadaje estetycznego wyglądu obudowie ukrywając zasilacz. Górną można zdemontować i wykorzystać jako dodatkową pokrywę w kilku innych miejscach w obudowie: na szczycie, na spodzie, na przodzie czy też na tyle C700M. Jeżeli pozostanie na miejscu, zapewnia dodatkową przestrzeń dla dysku SSD lub zbiornika z płynem chłodzącym (jeżeli korzystamy z tego rodzaju chłodzenia).

Cooler Master Cosmos C700M

Ciekawie rozwiązano także montaż karty graficznej, z wbudowanym ruchomym riserem. W praktyce kartę w obudowie COSMOS C700M możemy zamontować zarówno w tradycyjny sposób, jak i w tzw. układzie kominowym. Nawet panel dla płyty głównej jest w pełni demontowalny, co ma ułatwić montaż podzespołów.

Cooler Master Cosmos C700M

Cooler Master Cosmos C700M jest oczywiście w pełni przystosowana do dyskretnego prowadzenia kabli, ale pokrywy do tego służące mają więcej niż jedno zastosowanie. Osłony kabli są konfigurowalne. Można dopasować ich położenie do własnych potrzeb. Jednocześnie wszystkie śruby zastosowane m.in. do montowania osłon, zasilacza, slotu dla karty graficznej itd. są identyczne, co ułatwia składanie komputera. Poza tym C700M jest wyposażona w uchwyty dla kabli oraz paski mocujące. W praktyce nawet transport obudowy nie powinien wpłynąć na ułożenie kabli.

Cooler Master Cosmos C700M

Wspomniana już konfigurowalność obejmuje większość elementów obudowy, od zasłon okablowania aż po panel dla płyty głównej. Wewnątrz można zamontować potężne układy chłodzenia, w tym nawet dwa radiatory 420 mm dla systemów korzystających z cieczy.

Ponadto producent zadbał o możliwości podłączenia wielu urządzeń od przodu obudowy. Znajdujący się w górnej części przedniego panelu zestaw portów obejmuje nawet port USB 3.1 typu C (2. gen). Towarzyszą mu cztery porty USB 3.0, przyciski do kontrolowania wentylatora oraz podświetlenia, a także dwa gniazda mini-jack 3,5 mm.

Cooler Master Cosmos C700M

Najnowszy przedstawiciel serii Cosmos zaskakuje wyglądem i funkcjonalnością. Niestety, jak przystało na tę serię obudów, konstrukcja nie należy też do najtańszych propozycji – w naszym kraju ma ona bowiem kosztować około 2100 złotych.

Źródło: Cooler Master

Odsłon: 5619 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. leon-san
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-10-02 19:39

    Za tą cenę to bym nową grafikę kupił a nie obudowę.

    Skomentuj

    1. Radmen
      Oceń komentarz:

      -25    

      Opublikowano: 2018-10-02 19:48

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      a kogo to obchodzi buraku biedaku, tym którym się podoba i mogą kupią to i to

      Skomentuj

      1. Berry
        Oceń komentarz:

        11    

        Opublikowano: 2018-10-02 20:12

        Niektórzy oprócz pieniędzy mają również coś, co zowie się MÓZGIEM - ty bynajmniej go nie masz sądząc po kulturze wypowiedzi. Mnie stać i na jedno i na drugie ale i tak tego nie kupię, gdyż ani mi się to podoba oraz uważam, że cena nie jest adekwatna do tego co otrzymujemy.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-10-02 22:20

          Jestem pewien, że każdy przeglądając twoje listy zakupów byłby w stanie znaleźć w nich coś "absurdalnie głupiego" na co nigdy w życiu nie wydałby takich pieniędzy jakie ty na to wydałeś. Niemniej tekstem, że "masz mózg" bo czegoś tam nie kupujesz pokazujesz tylko i wyłącznie brak tego mózgu i to, że nie potrafisz patrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy niż czubek własnego nosa.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Smuga
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2018-10-02 23:03

            Tak było i będzie zawsze. Ci których nie stać na coś więcej zawsze usprawiedliwią się "mózgiem" i gadaniem jakie to coś jest nieopłacalne. Pewnie na sam widok takiego Ferrari dostają torsji. Wszystko do czasu kiedy coś w życiu zarobią... Wiem coś o tym. Jak byłem biednym studenciną to też uważałem za idiotów wszystkich którzy kupili coś wedle mojego tyciego spojrzenia nieopłacalnego.

            Skomentuj

          2. Berry
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-10-03 14:47

            Jesteś śmieszny porównując tą budę do samochodu i to do Ferrari.
            Gdybym miał kasy jak lodu to "Ferrari" na pewno bym sobie nie odmówił jednak tej obudowy i tak bym nie kupił.
            PS. Za 2 tys. można kupić sprawny samochód. Porównaj sobie obudowę do samochodu.

            Skomentuj

          3. leon-san
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-09 08:20

            > Pewnie na sam widok takiego Ferrari dostają torsji.

            mam w dupie czy jeżdżę Ferrari czy Oplem. Auto to tylko narzędzie do przemieszczania się. Tak samo denerwują mnie wszelkie światełka RGB w myszkach, podkładkach itp

            Skomentuj

      2. Berry
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-10-02 20:12

        Niektórzy oprócz pieniędzy mają również coś, co zowie się MÓZGIEM - ty bynajmniej go nie masz sądząc po kulturze wypowiedzi. Mnie stać i na jedno i na drugie ale i tak tego nie kupię, gdyż ani mi się to podoba oraz uważam, że cena nie jest adekwatna do tego co otrzymujemy.

        Skomentuj

  2. lucullus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-02 20:07

    No to 700P wydaje się całkiem tania ;)

    Skomentuj

    1. DzikiWariat
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-03 12:09

      C'nie? Różnic mało (lekko inaczej wykonany air intake z przodu, więcej kolorów, zamienienie 2 usb2 na usb3 z przodu) a cena prawie dwukrotnie mniejsza. Nie do końca rozumiem za co policzyli sobie dodatkowe szekle względem c700p

      Skomentuj

  3. kropak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-02 20:24

    Cena wyj.... w Cosmos :D

    Skomentuj

    1. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-02 22:06

      dokładnie nawet określenie ceny sprytnie umieścili w nazwie obudowy ^^

      Skomentuj

  4. figer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-02 22:22

    Seria Cosmos zawsze była bardzo droga, ale pomimo tego, bardzo dobrze się sprzedawała - każda edycja.
    Po prostu te obudowy są bardzo dobrej jakości i są funkcjonalne. Kto miał, ten wie.

    Skomentuj

  5. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-02 22:45

    A ja wiem 2100zł wcale nie tak dużo szczególnie że może posłużyć i 10 lat.

    Skomentuj

    1. matikiller
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-03 00:42

      Tyle, że można spokojnie kupić obudowy konkurencji, które wcale nie są gorsze, a kosztują o wiele mniej. Po co przepłacać?

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-03 03:06

        Ta obudowa to trochę taka Ikea dla Snobów. Wydaj majątek, a później jeszcze sobie złóż. W sumie dobra dla gotowców. Kupić taką po 1/4ceny, złożyć i już możemy świe chwalić, że komputer w całości jest tańszy o 500zł od części, a my jeszcze mamy na tym całkiem ładną marżę. Pewnie trafią się osoby co ją kupią, bo droga. No cóż konsumpcjonizm. Najdroższe gówno świata też by pewnie znalazło nabywcę. W przeciwieństwie do tego najtańszego.

        Skomentuj

  6. klosz007
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-10-02 23:10

    W zasadzie niewiele różni się od C700P a znacznie droższa, prawie o 1000zł... W zasadzie trochę inny front, reszta to samo, no trochę więcej akcesoriów i możliwości customowego montażu. I nadal tylko jeden bok ze szkła. Aaaa ! Addressable RGB Lighting - ta ekstra cena to zapewne za to :-)

    Ja swoją C700P kupiłem za 1200zł ale fakt, że z Morelowego outletu bo była po zwrocie i tyle, że było otwarte opakowanie, nic więcej. Regularna cena była wówczas ~1500. Teraz C700P ma regularną cenę ~1200...

    Skomentuj

  7. anzeh
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-03 09:59

    "C700M to propozycja nie tylko dla najbardziej wymagających, ale też najbardziej majętnych klientów."

    Stać mnie na kilka takich obudów miesięcznie ale ponieważ wymagam co najmniej jednej zewnętrznej zatoki 3,5 cala to nie kupiłbym tej obudowy nawet za 210 zł. Moja R5 w zupełności mi wystarcza, a ponadto wolę wygląd klasyczny zamiast kosmicznego.

    Skomentuj

  8. voxcordi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-03 12:03

    Falcon Millenium to nie jest. Poza tym... Kosmicznie brzydka.

    Skomentuj

  9. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-10-04 09:40

    Ja mam nagrywarkę BR, czytnik kart pamięci do aparatów.

    Jak ja sobie mam to w tym zamontować ???

    Dać do ślusarza ???