Na topie

Coraz więcej youtuberów na CDA

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Telewizja internetowa

Platforma CDA staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla youtuberów. Materiały kolejnych z nich będzie można oglądać w polskim serwisie dzięki nawiązaniu współpracy z TalentMedia.

 • Coraz więcej youtuberów na CDA
A A

TalentMedia jest jedną z największych sieci partnerskich w naszej części świata. Wśród twórców, którzy z nią współpracują, znajdują się przede wszystkim Cyber Marian, Zuzanna Borucka, JDabrowski, Agnieszka Grzelak, Kabaret Czwarta Fala, SKKF, Śmiechawa TV czy Krzysiek Golonka. To właśnie między innymi ich materiały trafiać będą do katalogu filmów na platformie CDA, której właściciele poinformowali o nawiązanej współpracy.

Wypada bowiem zwrócić uwagę na fakt, że dynamicznie rozwijające się CDA to nie tylko miejsce, gdzie każdy może dodać swój film, ale też abonamentowa strefa Premium (z licencjonowanymi filmami i serialami) oraz darmowa sekcja Premium Free (z materiałami pochodzącymi od zweryfikowanych partnerów). To właśnie w tej ostatniej pojawiają się treści youtuberów i innych twórców. 

Aktualnie na katalog CDA Premium Free składa się około 220 tysięcy filmów i teledysków. – „Poszerzenie naszej biblioteki o wideo popularnych polskich youtuberów zrzeszonych w TalentMedia jest dla nas w kontekście rozwoju Premium Free bardzo istotne. Ale nie tylko to jest ważne - mam nadzieję, że współpraca z TalentMedia zaowocuje innymi, ciekawymi projektami, bo obie strony mają w tym zakresie duży i wzajemnie uzupełniający się potencjał” – skomentował Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA.

Oczywiście fakt, że archiwalne, jak i nowe treści twórców znanych z YouTube’a, będą pojawiać się na CDA, nie oznacza, że znikną z serwisu zarządzanego przez Google. Premiera na obu platformach będzie odbywać się równocześnie. Autorzy mają dzięki temu zyskać większy zasięg i możliwości monetyzacyjne, użytkownicy zaś łatwiejszy dostęp do nowych materiałów. 

„Nawiązanie stałej współpracy z największą platformą multimedialną w Polsce jaką jest CDA.pl to z pewnością kolejny, ważny krok w rozwoju całej naszej sieci. Treści tworzone przez youtuberów z TalentMedia będą dostępne teraz dla użytkowników serwisu CDA.pl, dzięki temu nasi twórcy będą mieli możliwość dotarcia do nowych widzów i budowania widowni online w nowym otoczeniu” – dodał Filip Vukić, Head of Talents w TalentMedia.

Z CDA współpracują również inni twórcy, których możecie kojarzyć z YouTube’a – to między innymi Dakann, Waksy, Ponki, Wip Bros, arhn eu, PytaPL, NaukaToLubie, Tylko Historia, Polimaty, SciFun, Emce2, Matura To Bzdura, Chwytak, poszukiwacz, Kocham Gotować, Przez Świat Na Fazie, Autostopem Na Koniec Świata, Robert Burneika, KicksterTV czy Polscy Kierowcy. Lista jest dużo dłuższa i jak widać jeszcze się wydłuża. Czy myślicie, że któregoś dnia CDA rzeczywiście stanie się pod tym względem poważną alternatywą dla YT?

Źródło: CDA, inf. własna

Odsłon: 11112 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Szymon331
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-01-28 20:28

  Bardzo dobrze, robić kopię swojego kanału na czymś co nie należy do google jest bardzo rozsądnym posunięciem. Google będzie miało foha i Twój kanał you Tube, który np jest twoim źródłem utrzymania przestaje istnieć.

  Skomentuj

  1. Foxy the Pirate
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-01-28 22:05

   A wystarczy, żeby twórcy przestali się trząść przed google, wszczęli procedury prawne i zaczęli walczyć o swoje. Jak YT blokuje ci film przez copyright trolling i każe czekać 30 dni, to nie bawisz się w korespondencje, tylko składasz pozew nt. łamania twoich praw autorskich. Działają w polsce to muszą się ustosunkować do polskiego prawa. Amerykańskie DMCA może ci skoczyć na terenie EU. Mamy własne prawo i w żadnym jego punkcie nie widnieje możliwość bezpodstawnego przejmowania praw majątkowych przez osoby trzecie.

   Skomentuj Historia edycji

   1. StartX_pl
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-29 15:30

    Nie ma czegoś takiego jak PRAWO POLSKIE, ani PAŃSTWO POLSKIE, obecna RP nie jest zarejestrowana w onz tak samo Ukraina, sztuczny fasadowy twór. Natomiast istnieje coś takiego jak Sąd Arbitrażowy, którego wyroki są respektowane przez około 140 państw.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-01-31 14:17

     każdy kraj świata jest zarejestrowany w ONZ, jak każdy inny kraj. tyle tylko że z powodu partactwa obecnej władzy, PL nie zasiada obecnie w żadnym organie decyzyjnym ONZ.

     Skomentuj

  2. Makkk
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-29 11:09

   YouTube'owi przyda się konkurencja. To co się dzieje z przejmowaniem filmów małych twórców przez duże korporacje jest jawnym oszustwem. Jakim prawem taka firma zabiera 100% przychodów z jego filmu za 2 sekundy jakiejś piosenki w tle? Niech zabiera stosowny procent od czasu, w jakim ten utwór trwa. Przecież 99% takiego filmu to tylko i wyłącznie wkład jego twórcy, a nie wydawcy tej piosenki.

   PS. oczywiście przydałaby się taka konkurencja na światowym poziomie, gdzie coraz to więksi twórcy przechodziliby na inną platformę.

   Skomentuj Historia edycji

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-31 14:20

    konkurencja dla serwisów zachodnich będzie dopiero wtedy, kiedy w UE powstanie wreszcie prawo wspierające tego typu serwisy na terenie UE. póki co otoczenie prawne w UE dla takich serwisów jest znacznie gorsze niż w USA.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!