Obudowy

Corsair Obsidian 1000D - obudowa Super Tower już oficjalnie (cena powala na kolana)

przeczytasz w 2 min.

Obsidian 1000D pomieści dwa komputery, a także rozbudowane chłodzenie wodne. Producenty zadbał również o odpowiedni wygląd konfiguracji - mamy do czynienia z podświetleniem RGB LED.

Corsair Obsidian 1000D to jedna z tych obudów komputerowych, która zainteresowała najbardziej fanatycznych wyznawców filozofii PC Master Race. Wprawdzie na jej oficjalną prezentację musieliśmy trochę poczekać, ale producent w końcu ujawnił szczegóły – znamy specyfikację, termin sklepowej premiery i cenę nowej obudowy „korsarza”.

1000D to Super Tower wyposażony w trzykomorowy układ zdolny pomieścić nawet najbardziej zaawansowane podzespoły komputerowe. Nowy Obsidian gwarantuje możliwość jednoczesnego zainstalowania do dwóch systemów działających z pełną płytą główną E-ATX i mini-ITX – pierwszy może służyć jako główny komputer do grania, natomiast drugi, znajdujący się nad mocowaniem zasilacza ATX, może działać jako serwer plików, system do rejestracji materiałów do transmisji strumieniowej dla YouTuberów oraz użytkowników TwitchTV.

Corsair Obsidian 1000D

1000D na panelu przednim posiada dwa porty USB 3.1 typ C oraz także cztery porty USB 3.0. Wymienne filtry przeciwkurzowe z przodu, z tyłu i u góry zapewniają optymalny wygląd obudowy, a obracana płyta montażowa GPU do systemu głównego umożliwia pełne wyeksponowanie dowolnej karty graficznej.

Corsair Obsidian 1000D

Obsidian 1000D pozwala zainstalować do 18 wentylatorów i do czterech 480-milimetrowych (maksymalnie dwa na przodzie i dwa na topie) radiatorów systemu chłodzenia cieczą. W instalacji produktów pozwalających na chłodzenia cieczą pomagają różne punkty do montażu pompki i zbiornika, a w zachowaniu estetyki sprzyja ogromna liczba śrubek i mocowań do przewodów będących częścią kompletu.

Corsair Obsidian 1000D

Do sterowania ogromnymi zasobami sprzętu chłodzącego obudowa 1000D oferuje kontroler oświetlenia RGB i szybkości wentylatorów Corsair Commander PRO. Zapewnia on użytkownikom precyzyjną kontrolę nad szybkością nawet sześciu wentylatorów PWM i RGB lub taśm LED. Obudowa posiada także własne oświetlenie RGB wbudowane w panel przedni i przednie logo – może ono stanowić początek ambitnej konstrukcji RGB lub subtelny akcent wyróżniający komputer użytkownika.

Corsair Obsidian 1000D

Oprogramowanie Corsair iCUE, zalecane dla użytkowników 1000D, łączy sterowanie podświetleniem RGB wszystkich produktów kompatybilnych z iCUE, takich jak wentylatory, taśmy RGB LED, klawiatury, myszy itp. Nowe oprogramowanie, korzystając z prostego interfejsu, wyświetla też szczegółowe wykresy pracy wentylatorów oraz pozwala na ich wyciszanie, umożliwia pobieranie gotowych profili udostępnionych przez innych użytkowników i oferuje zaawansowane monitorowanie reszty systemu.

Specyfikacja obudowy Corsair Obsidian 1000D

  • format: super tower
  • panel I/O: 2x audio, 4x USB 3.0, 2x USB 3.1 typ C
  • obsługiwane płyty główne: mini-ITX + mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX, SSI-EEB
  • miejsce na karty graficzne: 8x 400 mm
  • zatoki na dyski: 6x 2,5 cala, 5x 3,5 cala
  • miejsce na cooler CPU: do 180 mm
  • miejsce na zasilacz: do 225 mm
  • miejsca na wentylatory:
    • front: 8x 120 mm
    • góra: 3x 120/140 mm
    • tył: 2x 120/140 mm
  • zainstalowane wentylatory: brak
  • miejsca na chłodnice: 4x 480 mm
  • wymiary: 693 x 307 x 697 mm
  • waga: 29,5 kg

Obsidian 1000D pojawi się na naszym rynku jeszcze w maju, a jego sugerowana cena wynosi 1899 złotych (!). Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem, warto jeszcze obejrzeć oficjalną prezentację skrzynki.

Źródło: Corsair

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudi4Fr
    9
    Cena może i wysoka ale to nie jest skrzynia pod i5 i gtx 1060 tylko jakiegoś potwora gdzie samo chłodzenie wodą bedzie kosztować kilka tysięcy.

    Do tego cena jest bardzo konkurencyjna do podobnych konstrukcji od innych producentów, np Phanteks Enthoo Elite chodzi w okolicach 900€ a to prawie 2 razy tyle.
    • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Co za odpust.
      • avatar
        walorozo
        -1
        Niezgłębioną tajemnicą psycholobotomii pozostanie dla mnie, czym kierują się ludzie kupujący przeźroczysto-świecące części komputerowe.
        • avatar
          leon-san
          -4
          Wolałbym już sprzedać obecną grafikę, dołożyć cenę budy i kupić naprawdę mocną grafikę.
          • avatar
            hideo
            0
            jakoś bardziej podobają mi się modele od firmy TT
            • avatar
              Kadzidło
              0
              kazdy normalny streamer kupi sobie dwie osobne obudowy, bo jak sie w jednej cos zepsuje to nie musi obu oddawac do serwisu, a wiekszosc streamerow raczej sie nie zna na sprzecie zeby samemu zdiagnozowac w czym problem
              • avatar
                sabaru
                0
                Jak kogoś stać i nie ma co z kasą zrobić, a takie coś mu się podoba co sobie będzie żałował.
                • avatar
                  ElFi_
                  0
                  Buda pomieści milion rzeczy tylko nie 6 dysków HDD. Od dłuższego czasu rozglądam się na nową budą, ale mam 8 HDDków więc chyba mogę być spokojny o portfel:)
                  • avatar
                    PIRAT_PL
                    0
                    Lubię podświetlenia RGB ale tutaj to padaczki idzie dostać :D
                    Fajne ale tak jak ktoś wspomniał to jest buda dla zestawu za kilkanaście-kilkadziesiąt tysi a nie pod standardowy sprzęt dla graczy.
                    • avatar
                      Sander Cohen
                      0
                      Fajne. Mozna uzywac zamiast standardowej choinki albo zagadac do kolezanki "Zobacz mala jakie mam LEDY".
                      A tak na serio. Jest to przyklad sztuki dla samej sztuki. Z mojego punktu widzenia totalnie niepotrzebny i obciachowy. Cena? Totalnie odjechali pod tym wzgledem. Wyglad? A po ch mi te wszystkie ledy? Jestem pewien ze znajdzie nabywcow, ale bedzie to bardzo waskie grono. Ale co mi do tego.
                      Nawet majac taka kase " na waciki" bym tego nie kupil.
                      • avatar
                        ICE1979
                        0
                        Tyle lat a ja nadal zadowolony z swojego HAF 932, kupiona black friday za 80$ i wszystko sie miesci. Wiem ze nowosci sa potrzebne , i pracownicy tez cos musza robic, ale nie wiem czy skladajac teraz kompa wybral bym cos innego.
                        • avatar
                          klosz007
                          0
                          Powiem tak, miałem 750D Corsaira i jakość jej wykonania na kolana nie powalała a nowa tania nie była. Cienkie blachy, kruche plastiki itp. itd. Mimo że obchodziłem się nią jak z jajkiem to po zaledwie dwóch latach miała już kilka różnych uszkodzeń i z trudem sprzedałem za 1/3 ceny początkowej. Chieftec którego zastąpiła był po kilku latach jak nowy.

                          Jeśli tu w 1000D będzie podobnie to raczej nie będzie warta swojej ceny. Na plus widać że nie jest lekka więc delikatna raczej nie jest ale z drugiej strony masa zbliżona do mojego obecnego Cosmosa 700P który to jest jednak zdecydowanie mniejszy... Myślę, że dysponując takim budżetem lepiej kupić jakiegoś Cosmosa. Bo tu się spodziewam ekstra opłaty za RGG i szklane drzwi a reszta może być po staremu.

                          Ale jeśli kogoś powala cena 1899zł to warto zobaczyć ile kosztują niektóre Phanteksy czy Thermaltake'i :-)