Na topie

Corsair odświeża ekonomiczne zasilacze VS

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Kategoria: Komputery Podzespoły Zasilacze Tematyka: 80 PLUS Producenci: Corsair

Seria VS pasuje do tańszych zestawów, gdzie nie potrzeba dużo mocy, wysokiej sprawności i modularnego okablowania.

  • Corsair odświeża ekonomiczne zasilacze VS
A A

Firma Corsair wprowadziła do oferty odświeżone zasilacze VS. Nowe modele sprawdzą się w ekonomicznych i kompaktowych konfiguracjach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na podzespoły PC.

Nowa seria obejmuje modele o mocy 450 W, 550 W i 650 W. Wszystkie oferują sprawność energetyczną przekraczającą 80%, co potwierdzono podstawowym certyfikatem 80 PLUS.

Corsai VS

Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator, który do 50% obciążenia jednostki pracuje ze zmniejszoną prędkością obrotową. Nad bezpieczeństwem czuwa podstawowy komplet zabezpieczeń: OVP, UVP, SCP, OPP i OTP.

Corsai VS

Nowe jednostki VS mają zaledwie 125 mm długości, więc sprawdzą się w również w kompaktowych konfiguracjach. Warto również wspomnieć iż, poszczególne wiązki zabezpieczono nylonowym oplotem.

Specyfikacja zasilaczy Corsair VS

  • moc: 450 W, 550 W, 650 W
  • sprawność: 80 PLUS
  • okablowanie: niemodularne
  • wentylator: 120 mm
  • zabezpieczenia: OVP, UVP, SCP, OPP, OTP
  • wymiary: 150 x 125 x 86 mm

Seria VS reprezentuje segment ekonomiczny – ceny poszczególnych modeli to odpowiednio: 35 dolarów (450 W), 40 dolarów (550 W), 50 dolarów (650 W).

Źródło: Corsair

Odsłon: 2739 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-11 10:22

    jakiś taki mniejszy się wydaję

    Skomentuj

    1. speedy9
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-11 10:39

      "Nowe jednostki VS mają zaledwie 125 mm długości"
      Stare miały 140mm.

      Skomentuj

  2. nilhus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-11 12:27

    Ogólnie to mam VS u siebie oczywiście ze względu na cenę :)
    Ja akurat wziąłem z zapasem bo przewidywałem że za jakiś czas może zacznę rozwijać komputer i urządzenia zewnętrzne i muszę przyznać że tak teraz jest. No i oczywiście dzięki temu że zasilacz nie chodzi pod dużym obciążeniem to jest cisza i mniejsze temperatury.

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-11 14:28

      ja kupiłem na chwilę stary model VS 550 to ledwie się w normach ATX mieścił - sprawdzone miernikiem bo wahania czujnika mobo wskazywały spadki poniżej ATX... dla mnie to najgorszy badziew, jak prawie wszystko z fabryki CWT.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-11 15:48

        A tak wszyscy chwalą jakie to super zasilacze - tanie, a takie dobre.

        Skomentuj

      2. madagascar3
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-11 17:06

        Też miałem ten zasilacz i ten sam problem
        Linia +12V potrafiła spaść do 11V co nie powinno mieć miejsca

        Skomentuj

      3. Zwis88
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-11 19:00

        było dołożyć 50 zł do serii CX, wahania od 11,9 przy idle do 12,1 w stresstest

        Skomentuj

        1. Raider0001
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-11 21:43

          było to dołożyć do jakiegoś Seasonic, albo chociaż FSP czy ATNG... Corsair to tak zwany kot w worku - po co sprawiać sobie losowanie ? jak można od razu iść do fabryki.

          Skomentuj Historia edycji

  3. marcadir
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-12 10:49

    Lepiej niech tą całą serię zakopią... Zakupiłem na firmę do upgrade'u komputerów biurowych. Na 5 sztuk kupionych VS450, 3 padły w okresie gwarancji, 1 po okresie gwarancyjnym... razem zatem miałem 8 sztuk, obecnie sprawnych jest 1 sztuka :-) Całe szczęście, że jak zasilacze padały to nie ciągnęły za sobą reszty podzespołów. Za to starszych Chieftec'ów GPS-350 mam kilkanaście sztuk i póki co w jednym tylko wiatrak padł.