Na topie

Cortana staje się prawdziwą asystentką

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Jeżeli wirtualni asystenci mają być praktyczną pomocą dla pracowników, rozmowy z nimi muszą być naturalne i efektywne. Microsoft przekonuje, że nowa Cortana spełni te wymagania.

 • Cortana staje się prawdziwą asystentką
A A

Wirtualni asystenci już dzisiaj pomagają realizować rozmaite zadania i pozwalają optymalizować pracę. Microsoft zauważył jednak, że wykrzykiwanie rozkazów nie jest naturalnym sposobem prowadzenia rozmów i postanowił to zmienić, bo też technologia na obecnym etapie już na to pozwala. Dlatego wkrótce Cortana stanie się prawdziwą asystentką, z którą rozmowy będą znacznie przyjemniejsze (a przy tym: efektywniejsze).

Podczas konferencji Build 2019 firma Microsoft zaprezentowała zaktualizowaną wersję Cortany, w której wykorzystana została technologia języka naturalnego rozwijana przez start-up Semantic Machines (przejęty przez amerykańskiego giganta w ubiegłym roku). Wdrożenie tego rozwiązania owocować ma możliwością prowadzenia bardziej naturalnych rozmów i lepszym rozumieniem użytkownika.

W zaprezentowany spocie widać (jak również słychać) jak Cortana pomaga ustalić menedżerce plan dnia. Realizacja tego celu nie polega tylko na wydawaniu ciągu poleceń, lecz na przeprowadzeniu naturalnej rozmowy, niczym z ludzką asystentką. Zresztą sami zobaczcie (i posłuchajcie):

Inteligentna asystentka cyfrowa proponowana przez Microsoft rozumie kontekst, potrafi kontynuować temat lub przechodzić do kolejnego, odpowiada na pytania i wychodzi z inicjatywą, a wszystko to robi w bardzo naturalny sposób.

Sztuczna inteligencja w takim wydaniu rzeczywiście może okazać się praktycznym rozwiązaniem, do którego przekonać może się wiele nieprzekonanych dotąd osób. Niestety na razie nie wiadomo, czy jest to bardziej koncepcja, czy jednak niemal gotowy produkt. Tak czy inaczej, wirtualnym asystentom zdecydowanie warto się przyglądać, bo mogą mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza praca w przyszłości.

Źródło: Microsoft, Engadget, TechRadar

Odsłon: 9802 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. CESARZ987655
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-08 14:01

  Niby spoko,tylko kiedy Cortana oficjalnie pojawi się w naszym kraju.

  Skomentuj

  1. człowiek-taboret
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2019-05-08 16:14

   Pewnie jeszcze długo. To nie jest priorytet.

   Skomentuj

 2. Chong-li
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-08 15:05

  Cortane w Windowsie 10 staram się blokować na wszelakie sposoby.

  Skomentuj

  1. człowiek-taboret
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-05-08 16:50

   Ok.

   Skomentuj

 3. franiux
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-08 16:35

  Ta i się skończy z tą Cortaną jak w Halo 5.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!