Smartfony

Ekran blokady na Androida pomocny jak nigdy wcześniej

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2013-12-14

Chociaż aplikacja Cover na pierwszy rzut oka nie różni się od konkurentów, to nie da sie ukryć, że przy bliższym poznaniu zdecydowanie zyskuje.

Cover aplikacja ekran blokady

Ogromna popularność systemu Android nie jest dla nikogo tajemnicą. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość sięgania po wiele aplikacji, ale zanim się do nich dostaną, każdy bez wyjątku ma do czynienia z ekranem blokady. Okazuje się, że ten może być naprawdę funkcjonalny.

Sporo dobrych opinii zbiera aplikacja Cover, która jest niczym innym, jak kolejnym alternatywnym ekranem blokady dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu rozwijanego przez Google. Chociaż na pierwszy rzut oka nie różni się od konkurentów, to nie da sie ukryć, że przy bliższym poznaniu zdecydowanie zyskuje.

Wprowadza ona na ekran blokady ikony do poszczególnych aplikacji. Naturalnie nie ma w tym nic zaskakującego, ale nie to jest najważniejszą cechą Covera. Ikony mają bowiem znajdować się tam same i, co najważniejsze, powinny być to tylko te propozycje, których na daną chwilę użytkownik potrzebuje.

Cover zapamiętywać będzie to, z jakich aplikacji użytkownik najczęściej korzysta i skróty do nich umieści na ekranie blokady. Najciekawsze jest jednak to, że ich skład zależeć będzie m.in. od pory dnia czy miejsca, w którym znajdzie się użytkownik. Inne aplikacje zawitają zatem na ekran blokady rano, inne wieczorem, a jeszcze inne wtedy, kiedy wsiądziemy do samochodu.


Aplikacja Cover jest darmowa i chociaż na chwilę obecną wymaga nowszych wersji systemu Android to twórcy obiecują, że wkrótce będzie w stanie pracować nawet z wersją 2.3 Gingerbread (i wszystkimi późniejszymi naturalnie).Źródło: Google Play, phandroid

marketplace

Komentarze

28
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zastanawiam się tylko nad jednym... Kiedyś ekran blokady służył do "zablokowania" pulpitu (co by to nie znaczyło). Teraz z LockScreena zaczyna się robić drugi pulpit.
  Jakoś ciężko mi wyczaić w tym sens... Jeszcze kilka miesięcy a pulpit stanie się zbędny - wszystko da się zrobić z poziomu blokady - nomen omen - ekranu (!).
  Nie no spoko... niby fajne to jest, ale czy BLOKADA EKRANU nie zaczyna tracić swojego sensu?
  Zaloguj się
 • avatar
  Szpieg.
 • avatar
  Kiedyś na ekranie blokady nie było nic. Później zaczęły się pojawiać widgety, teraz są już ikony aplikacji, a za jakiś czas na ekranie blokady będzie cały pulpit ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  ja tego gow.. blokaty ekranu nie uzywam. to marnuje tylko cenny czas. blokade ekranu mam caly czas wylaczona. wciskam klawisz power i wyswietlacz jest wylaczony i tym samym to jest blokada. wciskam klawisz power i juz moge dzialac to jest moc a nie tam gow...
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Niedostępna na CM :/
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekaw jestem czy mocno obciąża system?
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawa sprawa, czekam na wersje dla androida 4.0.4.
 • avatar
  Powiem tak, na Galaxy S3 wygląda to bardzo ładnie, ten "samouczek" świetnie nas przeprowadza po programie, opisane wszystko jak to działa. Praktycznie nie trzeba odblokowywać telefonu aby korzystać z aplikacji.
  Osobiście polecam :)
 • avatar
  Dlaczego aplikacja jest nie zgodna z SGS2?
 • avatar
  Działa dość sprawnie, chociaż blokada hasłem czy czymkolwiek nie zawsze się pojawia, dla niektórych to może być minusem, a dla niektórych nie. Działa na CM 10.2.
 • avatar
  Gdzie edytować, aby były moje ustawione aplikacje, a nie scrollowac i szukać ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Używam już kilka dni i szczerze mówiąc nie jest zle. Jakichś wiekszych poborów pradu nie ma. Bateria trzyma podobnie jak trzymała. Jedyne co troche wkurza to "powiadomienia" o nowych smsach i nieodebranych polaczeniach. Normalnie na S3 jest kolo które trzeba wyciagnać i mozna czytac sms. Tutaj imo jest to troche mało widoczne. No i lekko się to żre z ekranem blokady. Czasem pojawia się stary.
  Zaloguj się
 • avatar
  jeżeli ikony programów będą na ekranie blokady to jaki jest sens w tym standardowym który pokazuje się po zdjęciu blokady z tymi samymi ikonami
 • avatar
  Na Xperia V nie da się zainstalować :/