Na topie

CS:GO z zupełnie nową mapą - Canals

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: gra sieciowa strzelanina Valve

Wprowadzona do Counter-Strike: Global Offensive mapa Canals została stworzona w oparciu o pewne historyczne włoskie miasteczko.

  • CS:GO z zupełnie nową mapą - Canals
A A

Świat gry Counter-Strike: Global Offensive wzbogacił się o nową mapę – Canals, czyli „kanały”. Tym, o czym warto w jej kontekście wspomnieć, jest fakt, że bazuje ona na „historycznym włoskim mieście” i została stworzona w oparciu „o prawdziwe plany architektoniczne”.

Strefa antyterrorystów na mapie Canals to duża, otwarta przestrzeń, podczas gdy obszar kontrolowany przez terrorystów tworzy półksiężyc złożony z mniejszych przestrzeni. Zdaniem twórców lokacja ta spodoba się miłośnikom skomplikowanych taktyk.

CS:GO Canals mapa

Pomimo bazy w postaci autentycznego środowiska, twórcy zdecydowali się na „wyczyszczenie” i zwiększenie kontrastu w krajobrazie włoskiego miasteczka. Wszystko to, aby poprawić widoczność – tak ważną w przypadku tej konkretnej gry.

Mapa Canals dostępna jest we wszystkich trybach rozgrywki i Valve zachęca graczy do jej testowania oraz dzielenia się opiniami, które pozwolą poprawić jej wszelkie niedoskonałości. Poniżej zaś możecie zobaczyć kilka screenów przedstawiających tę arenę:

Galeria

Oprócz mapy aktualizacja do CS:GO wprowadza także nową skrzynkę (Spectrum Case) z 17 skórkami do broni oraz poprawia model terrorysty Pheonix i drobne elementy na mapach Nuke, Cobblestone, Italy i Cache.

Źródło: Counter-Strike Blog, PC Gamer

Odsłon: 3963 Skomentuj newsa
  1. Mir00
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-16 12:27

    Ehh a Valve to samo... Raz na jakiś czas rzucą jakąś mapą, dowalą kilkadziesiąt nowych skórek, i to wszystko. Zamiast poprawić MM, tickrate, VAC, ale nie po co, przecież z tego nie będzie kasy. Właśnie dlatego przestałem w to grać.

    Skomentuj

    1. kamild1996
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-16 12:45

      Tak wielu gada, ale ludzie zapominają, że gdyby to było takie proste to Valve dawno by się z tym uporało...
      Zwiększenie tickrate = znaczne zwiększenie wymogów sprzętowych/sieciowych dla serwerów = zauważalnie wyższe koszta, co nawet takiej dobrze propserującej firmie jak Valve się nie opłaca, bo i tak mało któremu graczowi to zrobi różnicę - tym, którym to robi, grają już sobie na ESEA/FaceIt na 128tr.
      VACa już raz próbowali uskutecznić (coś z monitorowaniem DNS chyba), skończyło się bulwersem od strony użytkowników i wycofaniem zmiany. A co dopiero by było gdyby nagle zaczął działać na poziomie kernela, ohoho...
      W MM można coś jeszcze ulepszyć, ale aż tak źle nie jest (o ile grasz na Prime). Overwatch działa co raz lepiej (od paru dni na overwatcha Z AUTOMATU trafiają cziterzy ze spinbotem czy z idealnymi BH), trzeba jeszcze znaleźć tylko sposób na grieferów, bo reporty jednej drużyny to za mało, a przeciwnik ma to w nosie...

      "Raz na jakiś czas rzucą jakąś mapą" wtf, to źle że chcą zwiększyć pulę map?

      Skomentuj

      1. komputerowynoob
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-03-16 13:23

        mogli by dać serwery 128tic np tylko dla graczy z global elite albo wymyślić jakaś nową rangę.

        Skomentuj

      2. Mir00
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-03-16 15:43

        Czy ja napisałem gdzieś, że to źle, że dodają nowe mapy? Chodzi o to, że Valve zamiast skupić się na jakiś ważniejszych aspektach, dorzuca mapę i milion skórek, z których może doić graczy. A ludzie im tak jak Ty przyklaskują, bo co oni biedni, bez "piniondzów" mają zrobić. Gra ma sporo rzeczy do poprawy, a niestety oni z tym nic nie robią.
        Kiedy człowiek trafia milionowy raz na bandę rusków walących z AK na oślep, którzy walą same heady, to ma już po prostu dość tej gry. Zwłaszcza gdy ktoś się stara, kuca, celuje, i strzela ładnymi seriami, mierząc idealnie w heada, ale i tak pada nad strzała od dzieciaka robiącego salto w powietrzu ...

        Skomentuj

        1. kamild1996
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-03-16 16:16

          Nie powiedziałem ani słowa o skinach, więc proszę nie insynuuj... Wziąć skiny z warsztatu i dodać je do gry to żaden problem, nie dziwne że robią to często. Pamiętaj, że nie tylko Valve na tych skinach zarabia.
          Nie zaprzeczam, że gra ma wiele do poprawy, ale garstka deweloperów pracujących dla firmy, dla której produkcja gier jest tylko "projektem pobocznym", nie załata ci gry tak hop siup. Były przypadki, że komuś np. na Reddicie udało się dobrze opisać, jak za każdym razem wykonać pewien błąd z hitboxami, i dzięki temu parę dni później pojawiła się do tego łatka. To samo zresztą z innymi tytułami Valve, np. Team Fortress 2. Oni właściwie testerów nie mają, i jeśli ktoś powie, że "czasem mi nie wchodzi", to nie oczekuj, że zgadną o co chodzi i to pstryknięciem palca naprawią ^^

          "Kiedy człowiek trafia milionowy raz na bandę rusków walących z AK na oślep, którzy walą same heady, to ma już po prostu dość tej gry."
          Może po prostu są lepsi od ów człowieka?

          "Zwłaszcza gdy ktoś się stara, kuca, celuje, i strzela ładnymi seriami, mierząc idealnie w heada, ale i tak pada nad strzała od dzieciaka robiącego salto w powietrzu"
          Ponagrywaj demka, przygotuj dowody i je opublikuj. Będziesz sławny. Albo po prostu ci powiedzą, że powinieneś sobie jeszcze na DMie poćwiczyć strzelanie... Wierz mi, czasem ci się może wydawać że trzymasz celownik nad głową, ale nie zawsze tak jest - przejrzyj te demka i sam się przekonasz.

          Skomentuj

          1. swiezak018
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-18 22:05

            ośmieszasz się z ta obroną cs-a :)
            vac jest jednym z najgorszych antycheatów w dzisiejszych grach. a Valve jako najbogatsza instytucja mogła by sypnąć aby zrobić go takiego aby to nie gracze szukali cheaterów ale system. jakoś w innych tytułach tego nie uświadczymy.

            tickrate wcale nie wymuszał by od razu komputera z nasa ... zagraj na facair czy esea tam są serwery 128tick. Jakoś różnicy w fps nie mam żadnej.

            Hitbosy to już temat tak dawny że wstyd o nim wspominać. nadal postacie są tak zrobione że podczas podkładania bomby lub gdy postać jest powietrzu jej ciało zachowuje się tak że system gry tego nie potrafi ogarnąć.

            muzyczki skiny operacje itp bo dzieciarnia i tak kupi ten syf :)

            ale kasę trzepie się właśnie z takich dzieciaczków bo to że mają dziurawego antycheata jest im na rękę. ktoś dostanie bana? gra jest na tyle tania że spokojnie kupi kolejne 10 konto. Nie broń tej gry bo ona jest żałosna.

            I żeby nie było. Niestety zmarnowałem ponad 2k godzin wbiłem globala i nadal twierdzę że ta gra to syf.

            Skomentuj

  2. Zero-Cool
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-16 14:02

    Ooo trzeba zacząć grać zebrać nowe skrzynki i posprzedawać...

    Skomentuj

  3. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-16 16:51

    ile wam Gejben sypną za ten news?

    Skomentuj

  4. xchaotic
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-16 21:06

    Loohoo, nowy kontent w cesa!!!