Gry

Cyberpunk 2077 zanotował świetny start przedsprzedaży

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-06-14

Nowy zwiastun, kolejne informacje na temat rozgrywki, Keanu Reeves ogłaszający datę premiery i udany start przedsprzedaży. Wydarzenia z targów E3 2019 udanie podkręcają atmosferę wokół Cyberpunk 2077.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, Cyberpunk 2077 podbija targi E3 2019. CD Projekt notuje bardzo duże wzrosty na giełdzie, a pod adresem studia CD Projekt RED spływa wiele pozytywnych komentarzy. Trudno w związku z tym dziwić się pierwszym informacjom mówiącym o świetnym starcie przedsprzedaży gry.

Marcin Iwiński, wiceprezes CD Projekt, ujawnił w rozmowie z Bloomberg, iż spółka jest „bardzo zadowolona” z przedsprzedaży gry. Za wcześnie na podawanie konkretnych liczb, ale początek przedsprzedaży Cyberpunk 2077 wypada zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce w przypadku Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niedowiarkom za przykład można podać listę bestsellerów na Steam, gdzie Cyberpunk 2077 błyskawicznie wdrapał się na szczyt, a spadł z niego głównie dlatego, iż do 17 czerwca grę Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku można kupować w promocji z rabatem aż 70%.

Cyberpunk 2077 zapowiada się naprawdę świetnie, ale trzeba też oddać CD Projekt RED, że bardzo umiejętnie podgrzewa atmosferę wokół tego tytułu. Najlepszy dowód otrzymaliśmy zresztą na wspomnianych targach E3 2019, kiedy to na scenę wkroczył Keanu Reeves. Doskonale znany, a zarazem bardzo lubiany aktor ogłosił datę premiery, użyczył również swojego wizerunku (i głosu) jednej z ważniejszych postaci, jakie pojawią się w grze.


A skoro o sukcesach CD Projekt RED mowa, właśnie ogłoszono, że gry z serii Wiedźmin trafiły w ręce ponad 40 mln graczy. Największa w tym zasługa ostatniej odsłony, Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w nakładzie około 20 mln egzemplarzy. Nie są zaskoczeniem deklaracje, iż Cyberpunk 2077 ma ten wynik pobić.

Źródło: Cyberpunk 2077, businessinsider

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kluczowanie pytanie brzmi: Kiedy shortować CDP?
  Zaloguj się
 • avatar
  Oglądałem wywiad z Iwińskim i powiedział, że mają kilkanaście godzin audio z Reeves'em i jego postać do druga co do wielkości postać jeśli chodzi o wypowiadane kwestie. Szykuje się sztos!
 • avatar
  Dodajcie opcje juz zamowione
 • avatar
  Preorder 10 miesięcy przed premierą? Nie, nawet dla tak wyczekiwanej gry. Chociaż przyznaje, że pojawienie się keanu w grze i na prezentacji zadziałało nieźle, o mały włos a kliknąłbym "preorder now".
 • avatar
  Dodajcie opcje juz zamowione
 • avatar
  "U R Breathtaking" i akcje cdpr szybują do góry.