Na topie

Czytnik kart pamięci w smartfonach OnePlus - nie ma i nie będzie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: OnePlus

Debiutujący właśnie w sprzedaży OnePlus 5 nie posiada slotu na kartę microSD. W przypadku jego następców powinno być podobnie.

  • Czytnik kart pamięci w smartfonach OnePlus - nie ma i nie będzie
A A

Smartfony OnePlus zbierają zazwyczaj bardzo wysokie oceny, chociaż zdaniem wielu osób wszystkie modele tego producenta cierpią na zauważalny mankament - brak czytnika kart pamięci. Nic się raczej w tej kwestii nie zmieni.

Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, wypytywany był w ostatnim wywiadzie o kilka kwestii dotyczących debiutującego właśnie w sprzedaży OnePlus 5. Nie mogło zabraknąć oczywiście pytania na temat powodów, przez które nie zdecydowano się na implementację czytnika microSD i czy coś zmieni się w kolejnych modelach.

„Nie mamy takich planów. Wbudowana pamięć jest znacznie szybsza i spisuje się znacznie lepiej. Poza tym czuję, że nigdy nie otrzymujemy głosów narzekań od klientów, ponieważ oferujemy dużo przestrzeni na dane w naszych urządzeniach.”

Trudno nie zgadzać się z argumentem dotyczącym wydajności. Czy jednak rzeczywiście nikt z posiadaczy smartfonów OnePlus nie narzeka? Ile pamięci Wam wystarcza? Przypomnijmy, że OnePlus 5 oferowany jest w dwóch wariantach - 64 GB oraz 128 GB.

Źródło: wccftech

Odsłon: 2000 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-28 08:57

    Co w przypadku awarii? wszystko tracimy bezpowrotnie, i żadna szybkość pamięci nie zrekompensuje utraty danych.

    Skomentuj

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-06-28 09:16

      A regularne, automatyczne robienie kopii zapasowych w chmurze? I problem z głowy.

      Skomentuj

      1. kemot456
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2017-06-28 09:33

        Zwłaszcza na wyjeździe i przesyłanie filmów, nawet w full HD gdzie rozmiary małe nie są, a potem ściąganie żeby obejrzeć, czyli znowu przerzucanie tego rozmiaru.

        Chmury są przydatne, ale mimo wszystko do przechowywania zdjęć i filmów karta jest wygodniejsza i sprawia mniej problemów.

        Skomentuj

      2. Silver
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-28 09:50

        Jak dla mnie to karta sd pozwala trochę oszczędzić pamięć pod kątem żywotności. Na karcie trzymam multimedia i z przyzwyczajenia instalki. Zmieniając telefon nie muszę robić tego ponownie - wkładam kartę do nowego telefonu i nie tracę czasu na ponowne zgrywanie wszystkiego. Chmura ma średnio kilka GB a na karcie mogę mieć 60 i więcej. Włożenie karty zajmuje kilka sekund, a pobranie wszystkiego z chmury?

        Skomentuj

        1. Gornik312
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-29 22:38

          A Pendrive z microUSB?? Sam jestem posiadaczem takiej pamięci i ma w zasadzie jeden plus nad kartą pamięci, raz dwa podłączanie pod pc

          Edit:Doczytałem że model ma USB typ C ale do tego złącza są również pamięci, a jak nie to kabel przejściówka :)

          Skomentuj Historia edycji

    2. Pószek okrószek
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-06-28 12:55

      Widzę, że OnePlus pragnie być za wszelką cenę jak iPhone. Nic dziwnego. Skoro iPhone nie ma slotu na karty, w oczach ludzi inne telefony, które nie mają slotu na karty pamięci wyglądają bardziej premium. W moim S7 mam szybką kartę 256GB + 32 (24GB) wbudowanej i jak będę zmieniał niedługo na S8, to cały bagaż danych migruje w sekunde.

      Skomentuj

    3. direct39
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-30 18:35

      A to karta pamięci nie może się zepsuć?

      Skomentuj

  2. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-28 11:26

    a brak czytnika kart pamięci to nie przypadkiem wynik stosowania UFS 2.1 w pamięci wewnętrznej?

    Skomentuj

  3. misiek12_sdz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-28 11:49

    Ja mam pamięć 64GB+64GB karta microSD i za pół roku będę się pewnie rozglądał za 128 czy 200GB. Teraz, krótkie filmiki ważą po gigabajcie. Muzyka w lepszej jakości też momentalnie pożera pamięć. Zwykle nie gram ale ostatnio zainstalowałem Real Racing 3, waży tyle co przeciętna gra AAA z 2009 roku. Nie ma dla mnie lepszej opcji na backup czy multimedia niż karta SD. Aplikacje za to tylko na pamięci wewnętrznej, jest znacznie szybsza niż najlepsze karty.

    Skomentuj

  4. Damiano1302
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-28 12:26

    Mam OnePlus 3T i pamięć 128GB mi wystarcza aż nad to. Dodatkowa karta SD jest w tym przypadku zbędna.

    Skomentuj

  5. Raider0001
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-28 16:15

    Tam głupie tłumaczenia z ich strony, nie chcą pewnie płacić za licencje, każdy kto kupuje telefon z opcja dużego magazynu np 128GB w telefonie i 128-256GB microsd będzie teraz omijał ich modele...