Darmowy antywirus do pobrania - Avast, AVG, Avira, BitDefender, Panda Cloud

| 2012-07-17

Kategoria: Oprogramowanie Tematyka: antywirus Programy do pobrania

Zobacz najnowsze zestawienie darmowych antywirusów

Programy antywirusowe są obecnie niezbędnym oprogramowaniem dla wielu użytkowników, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup licencji na komercyjne rozwiązania. Postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu najpopularniejsze darmowe antywirusy do pobrania.

W sieci można znaleźć wiele zarówno darmowych jak i płatnych pakietów antywirusowych. Niektóre z nich są znane i lubiane oraz dobrze oceniane przez użytkowników. Są też i mniej znane, aczkolwiek funkcjonalnością i skutecznością nie ustępują popularnym.

W gąszczu wielu podobnych aplikacji, nie mając o nich głębszej wiedzy, łatwo nadziać się na tzw. fałszywe antywirusy lub programy o wątpliwej skuteczności czy funkcjonalności.

Nie każdego też stać aby regularnie opłacać wykupioną wcześniej subskrypcję licencji na komercyjny pakiet antywirusowy. Dlatego przygotowaliśmy dla was mały spis dobrych darmowych antywirusów, które uszeregowaliśmy alfabetycznie.

darmowy antywirus do pobrania avast! free pudełko

Jednym z popularnych pakietów antywirusowych jest avast antivirus. Twórcy przygotowali zarówno wersję darmową (free) jak i komercyjną płatną (pro), a także Internet Security. Darmowa wersja aplikacji oferuje powszechnie znane opcje takie jak: ochrona komputera w czasie rzeczywistym, automatyczne pobieranie definicji wirusów, mechanizm strumieniowego wysyłania definicji wirusów.

Avast oferuje również funkcję FileRep działającą podobnie do znanej już WebRep, dzięki niej przed otwarciem danej aplikacji, program sprawdzi dany program w bazie danych czy powodował problemy u innych użytkowników, jaką reputacją się cieszy i czy został uznany za niebezpieczny, jeśli tak zostaniemy o tym poinformowani przy próbie jego uruchomienia.

darmowy antywirus do pobrania avast free antivirus wygląd okno główne

Program oferuje również tryb SandBox czyli tzw. piaskownica do której trafiają podejrzane aplikacje. Cechą charakterystyczną najnowszej odsłony avasta jest możliwość jego instalacji w trybie kompatybilności, tak aby nie kolidował z innym już zainstalowanym programem antywirusowym.

Avast! Free Antyvirus można pobrać bezpłatnie dla systemów Windows, Mac OS X i Linux, wykorzystując go do celów niekomercyjnych. Istnieje możliwość wypróbowania w opcji trial komercyjnej odsłony Pro.

Pobierz bezpłatną wersję Avast! Free Antivirus dla Windows, Mac OS X i Linux

darmowy antywirus do pobrania avast! free antivirus for windows

Pobierz
dla Windows
(85 MB)

darmowy antywirus do pobrania avast! free antivirus for mac

Pobierz
dla Mac OS X
(60 MB)

darmowy antywirus pobierz avast! free antivirus for linux desktop

Pobierz
dla Linux
(27 MB)

AVG Anti-Virus podobnie jak opisywany wcześniej Avast! jest udostępniany zarówno w wersji płatnej-komercyjnej oraz w wersji bezpłatnej z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. AVG Anti-Virus Free Edition jest bezpłatną wersją jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych.

Na pakiet antywirusowy składają się zaawansowany skaner antywirusowy, skaner rezydentny monitorujący każdy kopiowany i otwierany plik, moduł kwarantanny oraz skaner poczty e-mail.

darmowy antywirus do pobrania avg free anti-virus logo

AVG umożliwia dzięki dodatkowemu skanerowi rootkitów, usuwać niestandardowe zagrożenia, niewykryte podczas skanowania modułem głównym. Obsługuje technologię Identity Protection dzięki której, niepożądane obiekty zostają wykryte nawet wówczas jeśli nie zostały opisane w bazie danych sygnatur wirusów.

Antywirus został wyposażony również w moduł LinkScanner, chroniący użytkownika przed atakami podczas wyszukiwania informacji w internecie.

darmowy antywirus do pobrania avg anti-virus free edition okno główne

Najnowsza 12 odsłona antywirusa zadebiutowała wraz z funkcją PC Analyzer, odpowiedzialną za skanowanie komputera i wyszukiwanie błędów oraz różnych problemów powodujących spadek jego wydajności. 

Pobierz bezpłatną wersję AVG Anti-Virus Free Edition dla Windows i Linux

darmowy antywirus do pobrania avg anti-virus free edition windows

Pobierz dla Windows
(3,7 MB online)

darmowy antywirus do pobrania avg anti-virus free edition windows

Pobierz dla Linux
(105 MB)

Avira Free Antivirus jest popularnym programem antywirusowym, przeznaczonym dla domowych użytkowników. Avira zawiera w sobie to co niezbędne do zapewnienia podstawowej ochrony użytkownikom. Cechą charakterystyczną programu jest niezwykle wysoka wykrywalność zagrożeń oraz co jest odróżnikiem od innych rozwiązań również niewielkie wymagania systemowe.

darmowy antywirus do pobrania avira free antivirus logo

Silnik Avira zapewnia ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym, moduł kwarantanny, harmonogram zaplanowanych operacji skanowania, raportowania zdarzeń.

Aplikacja ma intuicyjny i czytelny interfejs dzięki czemu jego obsługa nawet niedoświadczonym użytkownikom nie powinna sprawiać trudności, wadą jest tutaj jednak brak polskiej wersji językowej.

darmowy antywirus do pobrania avira free antivirus okno główne

Program nadrabia to jednak ochroną przeglądarki internetowej, dużą bazą wirusów wzbogacaną częstymi aktualizacjami oraz bardzo szybkim skanowaniem lokalnych dysków. 

Pobierz bezpłatną wersję Avira Free Antivirus dla Windows i Mac OS

darmowy antywirus do pobrania avira free antivirus windows

Pobierz dla Windows
(95 MB)

darmowy antywirus do pobrania avira free antivirus mac os

Pobierz dla Mac OS X
(114 MB)

BitDefender Free Edition jest programem antywirusowym przygotowanym dla domowych użytkowników chcących cieszyć się z podstawowej ochrony antywirusowej całkowicie za darmo. Darmowa wersja antywirusa korzysta dokładnie z tych samych silników skanowania co jego płatne odpowiedniki BitDefender, wszystkie są certyfikowane przez ICSA Labs.

darmowy antywirus do pobrania bitdefender free edition logo opakowanie

BitDefender Free Edition umożliwia skanowanie i usuwanie wirusów, dzięki modułowi skanowania na życzenie, dzięki modułowi harmonogramu umożliwia zaplanowanie aktualizacji bazy wirusów lub przeprowadzenia w określonym czasie pełnego skanowania dysków.

darmowy antywirus do pobrania bitdefender free edition okno główne

Aplikacja oferuje funkcję natychmiastowego skanowania, funkcję raportowania, a także zaawansowany moduł kwarantanny. Darmowa wersja oferuje wszystko to co niezbędne w minimalnym stopniu do zapewnienia podstawowej ochrony domowym użytkownikom. 

Pobierz bezpłatną wersję BitDefender Free Edition dla Windows

darmowy antywirus do pobrania bitdefender free edition windows

Pobierz dla Windows
(155 MB)

Panda Cloud Antivirus jest jednym z pierwszych programów antywirusowych wykorzystujących technologię pracy w chmurze. W odróżnieniu od standardowej wersji Panda Antivirus, wersja Cloud Free jest w pełni darmowa i mogą z niej korzystać użytkownicy domowi do zastosowań niekomercyjnych.

darmowy antywirus do pobrania panda cloud antivirus free

Wersja darmowa umożliwia ochronę komputera w czasie rzeczywistym przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym. Program zawiera narzędzie analizujące zapewniające ochronę behawiorystyczną, zapewnia automatyczne aktualizacje, monitor działających w systemie procesów, zaawansowane filtrowanie stron internetowych i adresów URL. 

Pobierz bezpłatną wersję Panda Cloud Antivirus Free dla Windows

darmowy antywirus do pobrania panda cloud antivirus free windows

Pobierz dla Windows
(903 KB online)

 

Źródło: inf. własna, CNET, avast, avg, avira, bitdefender, panda

 

Nie przegap

Komentarze (45)

  1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-07-17 16:51

    A ja nie posiadam antywira od co najmniej siedmiu lat i nadal jakoś ciągnę... Choć i tak ram'u wiecznie brakuje ..

    (Teraz czekam na stek bluzg i obrzucenie zgniłymi jajami)

    Skomentuj

    1. CziKilla
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-07-17 16:59

      "(Teraz czekam na stek bluzg i obrzucenie zgniłymi jajami)"

      jesteś masochistą czy zboczeńcem? :-)

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-07-17 18:34

        Ja tez nie mam antywira od 10 lat i nic nie mam.

        Nie wierzysz? Juz byli tacy co nie wierzyli i ze swoim antywirem nie wykryli nic u mnie.

        Wirus/trojan to program ktory jak sam nie uruchomisz to go miec nie bedziesz.

        Poprostu trzeba umiec umiejetnie korzystac komputera. Nie instalowac nic z dziwnych stron www. Nie klikac na kazdy message box "yes", "next" jak wyskoczy jakis tekst na jakiejs dziwnej stronie.

        Jak ktos ma wlaczony autostart i autorun to nic dziwnego ze wlozy pendrive od kogos i juz wira ma.
        Niektorzy nie wiedza ze jak ma sie wylaczony autostart to jeszcze i tak jest autorun jak sie kliknie na dysk w "moj komputer". A ja uzywam total commandera, ktory nigdy zadnego autorun.inf nie uruchomil. Oprocz tego i tak w rejestrze wylaczony mam autorun dla dodatkowego bezpieczenstwa.
        A ile to juz razy na moim komputerze usuwalem wirusy z czyis pendrivow, poprostu kasujac je w total commanderze.
        Wkladasz pena, a tam autorun.inf i jakis durny exe. Same sie nie uruchomia, a total ich nie uruchamia bez takiego polecenia.

        No tak, ale niektorzy maja wlaczone nie pokazywanie ukrytych plikow...

        Albo cracki w grach. Nigdy nie wiadomo czy taki crack nie ma czegos ze soba. Nie uzywam crackow. Uzywam legalnego softu.

        Wszystko sie sprowadza do obslugi z glowa.

        Skomentuj

        1. kamaleon
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2012-07-18 03:05

          Widocznie malo z kompa korzystasz. Taka prawda.
          Jak ma sie zainteresowania wieksze niz czytanie newsow na benchmarku to wira calkiem latwo zlapac i juz nie raz avira mi zawyla ze cos jest nie tak.

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-07-18 09:53

            Komputer jest moim narzedziem pracy. A takze rozrywki.

            Spedzam przy nim 10-12 godzin dziennie.

            Skomentuj

      2. szymek1987
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2012-07-17 20:48

        Raczej typowym trollem.

        Skomentuj

    2. SzaraWydra
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-07-17 17:11

      Nie mam steka w lodówce, a jaja mam jeszcze świeże :P

      Skomentuj

  2. hideo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 16:59

    przed lepszymi wirusami nie ma ratunku, AVG ostatnio wykrył mi vira jak już było za późno i nic się nie dało zrobić poza formatem i reinstalką systemu bo nijak nie szło usunąć szkodnika taka twarda sztuka była (narzędzie MS też sobie nie radziło) a virek tak ostro działał że ładował bez przerwy proca na 100% co wyłączyłem proces to po kilku chwilach znów się właczał a antyvirki nie dość że za późno go wykryły to jeszcze nie dawały rady usunąć bo siedział w procesie systemowym

    Skomentuj

    1. CziKilla
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-07-17 17:27

      Formatowanie dysku systemowego i reinstalacja to nonsens, od kilkunastu lat tego nie robiłem, choć zdarzały się infekcje i to nawet rootkitem. W takich wypadkach bootuje się kompa z CD z antywirem i czyści spod Linuksa. Takie płyty udostępnia większość producentów antywirów, szczególnie dobre są od Kasperskiego i Dr. Web.

      Skomentuj

      1. hideo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-07-17 17:39

        nie jestem pewien czy to by podziałało bo programy niby usuwały wira i pokazywały czysto na trochę a potem on się znów włączał jakimś cudem, a format załatwił sprawę a system można szybko odratować z partycji obrazu systemu (co jakiś czas tworzę obraz), ale następnym razem może spróbuję cudami Kasperskiego ;)

        Skomentuj

        1. CziKilla
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-07-17 21:04

          Polecam jak najbardziej:
          http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk/

          A najlepiej mieć 2-3 CD od różnych producentów, wtedy masz gwarancję, że wyczyścisz na 100%, choć trwa to wtedy niestety dość długo :-)

          Skomentuj

      2. Witold68
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-07-19 17:13

        jakim cudem kilkanaście lat nie reinstalowałeś systemu ?
        Wszystkie win do tej pory po kilku miesiącach pracy zwalniały, dopiero 7 działa tak jak trzeba. Wiec dziwie się ze na win 9x czy XP pracowałeś po kilkanaście lat.

        Skomentuj

        1. CziKilla
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-07-20 17:24

          Nie reinstalowałem w sensie, że nie miałem potrzeby formatowania dysku i instalowania od zera, zdarzało się co prawda naprawianie systemu, ale ten proces nie powodował stawiania wszystkiego od nowa. Zamulanie to mit, trzeba z głową kontrolować procesy i usługi, jedynie zajętość dysku się zwiększa i z tym nie sposób walczyć bez ryzykownej ingerencji w sprawność systemu, ale dysku mi nie brakuje, więc mi to zwisa luźnym kalafiorem ;-)
          Poza tym te kilkanaście lat to od czasów Win2k. Systemy serii w9x to były raczej zabawki i nie dało się ich normalnie używać.

          Skomentuj

  3. berodon
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-07-17 17:05

    Mam tylko świeże jaja, mogą być ?

    Korzystam z Aviry, polecam ją użytkownikom netbooków, gdzie nierzadko avast czy kaspersky potrafią nieźle przymulić. Używam od 7 lat i jeszcze mnie nie zawiodła. Pomimo drobnych niedogodności jak brak polskiego menu i wyskakująca reklama przy aktualizacji, jest to dobry program :)

    Skomentuj

    1. marcin1ja1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-07-17 17:44

      Ja już od dobrych 3 lat zasuwam na Avirze na wszystkich moich kompach. Zawsze chwaliłem go i polecałem znajomym, ponieważ byłem z niego zadowolony aż do tego czasu. Pierwszym minusem są nachalne reklamy, drugim jest to, że nie może sobie poradzić z usunięciem nawet prostych szkodników i ostatnim trzecim to są fałszywe alerty. Szkoda, że tak dobry produkt skaszanił się ostatnio strasznie.

      Skomentuj

  4. irondick
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-07-17 17:21

    A po B jest jeszcze C zdaje się...? Comodo jest dosyć dobrym programem szczególnie FW.

    Skomentuj

  5. pjank
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-07-17 17:57

    Microsoft Security Essentials - z darmowych równie dobry, jak cała reszta

    Skomentuj

  6. sebki1
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-07-17 18:01

    Od poczatku uzywam Avasta i sie nie zawiodlem.
    Prosty, intuicyjny i nie zamula kompa.
    Aktualizacja bazy wirusow srednio 1-2 razy dziennie.
    Polecam :)

    Skomentuj

  7. ADR15
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-07-17 18:01

    Avasta używam od lat i nie miałem problemów, polecam.

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-07-17 18:39

      U pewnej znajomej pojawialy sie ciagle blue screeny.

      Wywalal sie pewien dll z informacja na blue screenie.
      Chwila szukania w necie i okazlo sie ze ten dll to Avast.

      Usunolem Avasta. System zaczol chodzic stabilnie.

      System Windows 7 64bit.
      Na 32bit Avast chodzi ok. Na Win 7 64bit byl jakis bug powodujacy blue screeny.

      Skomentuj

      1. ADR15
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-07-17 23:04

        Ja mam 7 64 bit - zero problemów.

        Skomentuj

  8. radelgar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 18:28

    Krótki te wasze zestawienie. Jeszcze jest trochę dobrych darmowych antywirusów.

    Skomentuj

    1. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-07-17 22:35

      Tekst w zamyśle miał zawierać tylko kilka dobrych i popularnych antywirusów, dlatego wyszło ich tylko 5, być może w przyszłości zrobimy coś obszerniejszego, zawierającego większość dostępnych na rynku darmowych produktów.

      Skomentuj

  9. verona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-07-17 18:47

    hahahahaha jak można było pominąć świetny comodo, który jest też darmowy dla firm? ale nie, zamiast tego pokażmy pande! jak sie ktoś bierze za pisanie artykułu to niech się bardziej przygotuje bo zaniża poziom serwisu....

    Skomentuj

    1. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-07-17 22:45

      Zamysłem nie było pokazywanie dużej ilości programów, wybrałem jedynie kilka. Może następnym razem zrobimy obszerniej.
      Co do wyboru, nie każdemu musi się podobać - to rzecz naturalna, jeden wybiera Avire inny ESETa inny File Medic i każdy może marudzić, że to on jest najlepszy i powinien być w zestawieniu "i co to w ogóle za żenada, że go nie ma". To nie żaden test, żadne podium, nie dajemy tutaj żadnych laurów, nie wskazujemy najlepszych. Podajemy jedynie proste i sprawdzone przykłady antywirów dla nieobeznanych użytkowników.

      Sam osobiście do Comodo mam mieszane uczucia. Niektórzy go chwalą, mnie jakoś nie zachwycił, w testach wypada różnie, raz lepiej raz gorzej. A do tego ciągle pamiętam tą aferę z Comodo i sfejkowane certyfikaty sprawiają, że jakoś nie mam do niego zaufania.

      Skomentuj

      1. kamaleon
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-07-18 03:07

        Antyvir Comodo jest ponizej sredniej jezeli chodzi o skutecznosc i inne finczery, natomiast firewall maja jeden z nejlepszych jaki istnieje.

        Odwrotnie jest z avira, ich antywirus jest genialny, zdobywa nagrody i byl najlepszym antyvirem obok kasperskiego w 2011, natomiast inne produkty firmy sa po prostu srednie.

        Ciezko byc najlepszym w kilku dziedzinach, po prostu trzeba czytac testy i wiedziec jaka firma w czym sie specjalizuje.

        Skomentuj

    2. Johny6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-07-18 16:22

      A jak w testach wypada to Comodo? AV-Comparatives go nie testowało.

      Skomentuj

  10. Aeromiś
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 19:01

    Na wstępie - dobrze, że redakcja zrobiła sam spis, a nie to polecamy, a to nie. Mam nadzieję, że i Ci, którzy się wypowiadają wezmą to pod uwagę i nie będą się bawić w wojny.
    Dawno już nie sprawdzałem antywirów, więc polegam na swojej wiedzy z 2007 roku, jakoś tak. Korzystam z Aviry, jest bardzo dobra, jednak ma minus to reklama po każdym update.
    Plusem jest bez wątpienia to, że radzi sobie także z rootkitami, posiada moduł wykrywania heurystycznego, jest szybki i choć nie posiada modułów maila i przeglądarki, to i tak skanuje i wykrywa zagrożenia. Jeśli posiada się spory ramdysk dobrze jest przenieść pliki tymczasowe, by skanowanie było jeszcze szybsze (nawet dwukrotnie). Nadmiar opcji i bajerów w antywirusie nie jest potrzebny (choć lubię konfigurować to bardzo).
    Avira od lat jest na czele większości rzetelnych testów, oczywiście nie mówię że nr 1. Innym antywirusem co do którego mam zaufanie to BitDefender, kiedyś za free był jednak tylko skaner. Ma on jednak tendencje do zamulania, dwa lata temu pomógł mi w czymś, z czym Avira sobie nie poradziła. Używam go więc tylko w przypadku co większych problemów.

    Skomentuj

    1. CziKilla
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-07-17 21:02

      Też go używam i jest ok, ale ma jedną, dla mnie poważną i wkurzającą, niedoróbkę. Otóż co jakiś czas zgłasza mi pewien zbiór plików (mojej produkcji ;-) jako podejrzane i pyta co z nimi zrobić, wybieram: always ignore i po kilku dniach znowu mam to samo pytanie. I tak do usrania. Nie respektuje mojego wyboru i wciąż te same pliki "odkrywa" na nowo. A usunąć ich nie mogę, bo są mi potrzebne i są bezpieczne. Może się w końcu zbiorę i napiszę maila do producenta, choć wciąż liczę, że kolejny update to poprawi.

      Skomentuj

  11. nienatemat
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-07-17 19:06

    zenada

    Skomentuj

  12. PimpekCola
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 20:28

    Znalazłem w tekście błąd: "Program zawiera narządzie analizujące zapewniające ochronę..." przy Panda

    Skomentuj

  13. Makarons
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-07-17 22:03

    Comodo niszczy całą darmową konkurencję!
    Ma firewall lepszego niż Kaspersky
    (niestety u mnie przy Comodo nie odpalała się F1 2011 co zdyskwalifikowało ten pakiet na rzecz KIS)

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-07-17 22:44

      spox ale KIS kosztuje chyba minimum ze 160zł a komu się chce w domu płacić za antyvira? te 160zł można przyjemniej wrzucić np. w Max Payne 3 :)

      Skomentuj

      1. saddam
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-07-18 08:31

        Pare miesięcy temu musiałem przywrócić backup partycji systemowej i miałem w nim akurat triala bitdefender IS. Oczywiście backup był stary więc już dawno było po trialu, a potrzebowałem pakiet bezpieczeństwa więc wykupiłem licencje feel-free na 30dni za 3,95€. Po wpisaniu klucza pojawiło się 1100dni zamiast 30. Nie jest to nawet błąd samego bitdefendera, bo nawet w swoim profilu na ich stronie mam w zbiorze licencji pełny pakiet na 1100dni.

        Skomentuj

  14. Komor95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 22:56

    Zabrakło tu bardzo fajnego i skutecznego programu jakim jest Ashampoo Anti-Malware. Wypada lepiej w testach niż avast polecam spróbować

    Skomentuj

  15. Sakret
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 22:58

    Polecam COMODO sam używam, miżdzy konkurecje darmówek.

    Skomentuj

  16. szymek1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-17 23:47

    Jeżeli jest taka możliwość, to możecie zrobić testy i zestawienie darmowych programów antywirusowych jak na DP.pl, tylko lepszy :)

    Skomentuj

  17. Andari
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-18 00:06

    a gdzie COMODO? ;f

    Skomentuj

  18. tjindy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-18 09:33

    Nie ma programu który w 100% zabezpieczy system.
    Od 10 lat jadę na produkcie Avira - z krótkimi przerwami na Symanteca, NOD`a i Kasperskiego.
    Posiadam od 3 lat licencję komercyjną na Avirę (wczoraj zakupiłem aktualizację) - także co nieco wiem na temat tego produktu.

    Ze względu na specyfikację swojego zawodu zajmuję się kompami w firmach - i tutaj bywało różnie jeśli chodzi o zabezpieczenia. Avira w swojej podstawowej darmowej formie zaskoczyła mnie tym że wykryła zagrożenie pochodzące z sieci LAN wskazując IP kompa który sieje. Dodatkowo plus za fakt że heurystyka działa :) Wysłałem zgłoszenie nowego zagrożenia i po godzinie dostałem odpowiedź z Aviry że faktycznie załapałem nowy szczep wiruska... nono poczułem się pravie jak DEV :D
    Za tym softem przemówił do mnie fakt że swego czasu darmowy silnik Aviry wygrał z komercyjną konkurencją :) Było to jakieś 4-5 lat temu - ale to właśnie wtedy mnie ten fakt urzekł.

    Minusy..
    Potrafi (potrafiła) przepuścić babole - na szczęście te upierdliwe ale z niską tolerancją szkodliwości.
    Sporadycznie zdarzały się również same problemy z programem (jakieś 2-3 lata temu) - ale od pewnego czasu jest już spokój.
    Serwer(y) z aktualnymi bazami zagrożeń czasami bardzo zajęty ;)

    To tylko moja opinia z czym się na co dzień spotykam.
    Avirę wybrałem ze względu na jakość/cena.
    Wykrywalność poważnych zagrożeń (oraz umiejętność radzenia sobie z nimi) to jej atut stąd instaluję często w domowych kompach - szczególnie tych starszych.


    Skomentuj

  19. Anonim20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-22 12:21

    "BitDefender Free Edition"
    Używał ktoś? non-free jest od jakiegoś czasu top 1 w testach :)

    Skomentuj

  20. GrUbEn95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-07-22 16:21

    Używam avasta i poza kilkoma drobnymi infekcjami (przez zbugowaną Javę) to nic poważniejszego nie złapałem ;)

    Skomentuj

  21. retigon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-19 11:02

    Do tego zestawiania można by dodadać Kingsoft Antivirus 2012. Lekki,skuteczny, nie gryzie się z innymi tego typu programami( u mnie działa z avast 7.0)

    Skomentuj

    1. retigon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-08-19 11:04

      Tu macie ciekawe testy:
      http://www.youtube.com/watch?v=gZXjfY7IJVo&feature=channel&list=UL