Na topie

Dawn of War III - garść filmików i kilka słów o detalach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Trzecia część strategii w świecie Warhammer 40,000 staje się coraz mniej tajemnicza. I zdecydowanie działa to na korzyść Dawn of War III.

 • Dawn of War III - garść filmików i kilka słów o detalach
A A

Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od premiery gry Dawn of War III. Ekipy SEGA i Relic Entertainment uznały, że to już najwyższy czas, by pomówić o istotnych detalach tej produkcji.

Najważniejsze informacje poznaliśmy w ciągu ostatnich tygodni. Najpierw za pomocą nieźle przygotowanych filmików przybliżono nam fabułę i każdą z trzech stron sporu, a później poznaliśmy wymagania i szczegóły wydania tej strategii na naszym rynku. O samej rozgrywce zaś sporo mogliście się dowiedzieć z artykułu Warhammer 40.000: Dawn of War III – wrażenia z sieciowych okopów, który pojawił się na naszej stronie miesiąc temu.

Teraz twórcy wzięli się za przybliżanie równie istotnych szczegółów na temat rozgrywki. Postanowili zacząć od zabawy wieloosobowej i opublikowali w tym celu dwa filmiki, przybliżające ten tryb. Pierwszy pokazuje urywki z meczu 3v3:

Drugi filmik jest zaś omówieniem tego, czego należy się spodziewać po trybie wieloosobowym w Dawn of War 3 (są dostępne polskie napisy).  Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie zabawę sieciową zaserwują twórcy w otwartym teście, który ruszy już niedługo.

Jak widać, ekipa Relic Entertainment ma spory apetyt na to, by odegrać ważną rolę na rynku sieciowych RTS-ów. Stawia na szerokie opcje personalizacji armii (znajdziemy tu mnóstwo ciekawych lub zupełnie zbędnych – w zależności od podejścia – narzędzi, dzięki którym wybierzemy lub nawet stworzymy własne skórki), a także na możliwość dostosowania jej do własnego stylu gry.

Drugi filmik poruszył także temat Doktryn, czyli umiejętności specjalnych przypisanych konkretnych frakcjom i elitarnym jednostkom. „Wybór odpowiedniej Doktryny umożliwia wam przejście na zupełnie nowe poziomy gry taktycznej, pozwalając przy tym poprawić i udoskonalić preferowany przez was styl gry”, opisują twórcy. Dodają, że Doktryny mogą mieć zarówno aktywny, jak i pasywny efekt na pole walki.

Dawn of War III MP

Podstawowe są Doktryny Elitarne – jedna na każdy elitarny oddział. Mogą one na przykład służyć do tworzenia chwilowych barier odbijających pociski czy też do leczenia jednostek w krytycznych sytuacjach. Wyżej są Doktryny Armii, które umożliwiają ulepszenie podkategorii oddziałów za pomocą różnych efektów i umiejętności. Ich odpowiedni dobór będzie miał kluczowe znaczenie dla taktyki.

Premiera gry Dawn of War III odbędzie się 27 kwietnia.

Źródło: SEGA, Cenega

Odsłon: 3194 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. IVPANVZERVI
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-04-08 10:43

  Prezentuje się EPICKO :)

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2017-04-08 22:07

   raczej DRAMATYCZNIE

   Skomentuj

   1. MarTum
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-09 14:02

    To jest dramat, a nie Warhammer. Podobać teraz to się może dzieciom.

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-04-11 08:30

     Absolutnie! Prawdziwi faceci tacy jak ty grają tylko w turówki i to o maksymalnie 8 kolorach, najlepiej odcieniach brązu i szarości.

     Skomentuj

 2. TheDariusz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-09 18:57

  DOW I nadal jest najlepszą grą w tym uniwersum, bo 3 jest bardziej starcraftem niż Dawn of War.

  Skomentuj

  1. guziel
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-04-10 07:59

   Ale dowaliłeś....
   DOW 1 był właśnie bardziej starcraftem gdzie na masę robiło się czołgi, piechotę i byle do przodu. To była większej mierze masówka.
   W DOW2 który garściami czerpał z COHa już tego nie było i tak samo zapowiada się w DOW3.

   Skomentuj

 3. projectdarkstar
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-10 08:07

  Narzekanie na "dziecięce kolorki" za
  3
  2
  1

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!