Gry komputerowe

Dawn of War III - garść filmików i kilka słów o detalach

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-04-08

Trzecia część strategii w świecie Warhammer 40,000 staje się coraz mniej tajemnicza. I zdecydowanie działa to na korzyść Dawn of War III.

Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od premiery gry Dawn of War III. Ekipy SEGA i Relic Entertainment uznały, że to już najwyższy czas, by pomówić o istotnych detalach tej produkcji.

Najważniejsze informacje poznaliśmy w ciągu ostatnich tygodni. Najpierw za pomocą nieźle przygotowanych filmików przybliżono nam fabułę i każdą z trzech stron sporu, a później poznaliśmy wymagania i szczegóły wydania tej strategii na naszym rynku. O samej rozgrywce zaś sporo mogliście się dowiedzieć z artykułu Warhammer 40.000: Dawn of War III – wrażenia z sieciowych okopów, który pojawił się na naszej stronie miesiąc temu.

Teraz twórcy wzięli się za przybliżanie równie istotnych szczegółów na temat rozgrywki. Postanowili zacząć od zabawy wieloosobowej i opublikowali w tym celu dwa filmiki, przybliżające ten tryb. Pierwszy pokazuje urywki z meczu 3v3:

Drugi filmik jest zaś omówieniem tego, czego należy się spodziewać po trybie wieloosobowym w Dawn of War 3 (są dostępne polskie napisy).  Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie zabawę sieciową zaserwują twórcy w otwartym teście, który ruszy już niedługo.

Jak widać, ekipa Relic Entertainment ma spory apetyt na to, by odegrać ważną rolę na rynku sieciowych RTS-ów. Stawia na szerokie opcje personalizacji armii (znajdziemy tu mnóstwo ciekawych lub zupełnie zbędnych – w zależności od podejścia – narzędzi, dzięki którym wybierzemy lub nawet stworzymy własne skórki), a także na możliwość dostosowania jej do własnego stylu gry.

Drugi filmik poruszył także temat Doktryn, czyli umiejętności specjalnych przypisanych konkretnych frakcjom i elitarnym jednostkom. „Wybór odpowiedniej Doktryny umożliwia wam przejście na zupełnie nowe poziomy gry taktycznej, pozwalając przy tym poprawić i udoskonalić preferowany przez was styl gry”, opisują twórcy. Dodają, że Doktryny mogą mieć zarówno aktywny, jak i pasywny efekt na pole walki.

Dawn of War III MP

Podstawowe są Doktryny Elitarne – jedna na każdy elitarny oddział. Mogą one na przykład służyć do tworzenia chwilowych barier odbijających pociski czy też do leczenia jednostek w krytycznych sytuacjach. Wyżej są Doktryny Armii, które umożliwiają ulepszenie podkategorii oddziałów za pomocą różnych efektów i umiejętności. Ich odpowiedni dobór będzie miał kluczowe znaczenie dla taktyki.

Premiera gry Dawn of War III odbędzie się 27 kwietnia.

Źródło: SEGA, Cenega

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Prezentuje się EPICKO :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Narzekanie na "dziecięce kolorki" za
  3
  2
  1
 • avatar
  DOW I nadal jest najlepszą grą w tym uniwersum, bo 3 jest bardziej starcraftem niż Dawn of War.
  Zaloguj się