Na topie

Death Stranding na nowym zwiastunie z fragmentami rozgrywki

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: e3 Zwiastuny gier Producenci: Kojima Productions SONY

Tajemnica pozostaje nieodkryta. Otrzymaliśmy kolejny kilkuminutowy zwiastun, a o Death Stranding wciąż wiemy tyle, co nic. Zupełnie nie przeszkadza to jednak w określaniu tej gry jedną z najbardziej intrygujących na horyzoncie.

  • Death Stranding na nowym zwiastunie z fragmentami rozgrywki
A A

Najbardziej ambitna, najbardziej poważna, a zarazem najbardziej pokręcona gra, jaką do portfolio będzie mógł wpisać Hideo Kojima. Death Stranding to produkcja niezwykle intrygująca – z każdym zwiastunem coraz bardziej. Kolejny materiał został zaprezentowany podczas E3 2018, na konferencji Sony.

Choć gra Death Stranding została pokazana już na kilku zwiastunach, wciąż jest ona jedną wielką tajemnicą. Nowy materiał również niewiele wyjaśnia, a nawet przeciwnie: każe zadawać kolejne pytania. Być może to właśnie sprawia, że ten tytuł tak przyciąga ...a może jest to zasługa samego Kojimy?

Jakakolwiek nie byłaby odpowiedź na to pytanie, zwiastun Death Stranding z E3 2018 jest jednym z tych, które zobaczyć absolutnie trzeba. Z jednej strony dla samej jego atmosfery, z drugiej dlatego, że można rzucić okiem na fragmenty rozgrywki. Trwa osiem minut, zatem nie ma co tego przeciągać… 

Death Stranding – zwiastun gry z E3 2018:

Data premiery, tak jak wszystkie inne szczegóły na temat dzieła Kojima Productions, jest nieznana. Właściwie jedyne, co wiemy na pewno, to że gra Death Stranding zmierza na PlayStation 4.

Źródło: PlayStation

Odsłon: 2348 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-06-12 05:44

    Oprawa graficzna nie z tej ziemi, ale to akurat nie dziwota zważywszy na engine.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-06-12 07:11

      Niesamowite że PS4 z GPU na poziomie R9-270X potrafi taką oprawę graficzną uciągnąć (przy rozsądnej płynności).
      Słowo klucz: OPTYMALIZACJA.

      Skomentuj

      1. maker
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-06-12 09:29

        Słowo klucz to zunifikowana szybka pamięć RAM dostępna zarówno dla GPU jak i CPU

        Skomentuj

        1. piccardo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-06-12 19:11

          Do tego 1 platforma no i cóż Hideo i jego silnik zna się na rzeczy, MGS 4 wyglądał też świetnie i to na PS3!

          Skomentuj

  2. Makkk
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-06-12 09:20

    Na początku pomyślałem, że to symulator plecaka.
    Potem, że to jednak symulator ciąży.

    Teraz nie wiem co to jest. Nie wiem też co bierze Hideo, ale jego wizja póki co przekonuje mnie i z ciekawości zagrałbym ;D

    Skomentuj

    1. SadSam
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-06-12 10:48

      Wyglada na gre w ktorej z plecakiem zwiedzamy Islandie

      Skomentuj

    1. kryspin34
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-12 18:01

      No nie wiem jak ty, ale wielu ludzi lubi eksplorację świata, która dla niektórych może wydawać się monotonna. Gdyby tak nie było, to nie istniałyby gry RPG, a w GTA mógłbyś przenieść się do misji kilkoma kliknięciami.

      Skomentuj

        1. kryspin34
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-06-13 07:51

          Ale ja nie pisałem o death stranding, tylko nawiązywałem do tego co napisałeś. Gry RPG mają ten aspekt eksploracji, która sama w sobie nie jest wyzywająca, i właściwie polega tylko na przeczesywaniu terenów. W takim GTA masz przemieszczanie się po mapie, które też polega na trzymaniu przycisku, jeżeli wliczając misję to prawdopodobnie będzie to jakieś 50% gry. Także nie oczekuj czegoś co jest niemożliwe, w większości gier integralną częścią jest właśnie ten banalny motyw trzymania przycisku.

          Po 2, z jednej strony masz ludzi, którzy narzekają, że nic nowego nie ma, a z drugiej strony są ludzie jak ty, którzy narzekają na jakąkolwiek próbę odejścia od standardów. Nie dogodzisz każdemu.

          Po 3, do końca nie wiemy o czym będzie ta gra. Zobaczyłeś aktorów i od razu pomyślałeś, że to coś w stylu quantum break albo detroit. W GTA 5 też grali aktorzy.

          Po 4, nie wiem czemu gry z dużą ilością cutscenek mają być gorsze, przecież filmy to też część kultury, i często są one ciekawsze od samego grania, a historie prawie zawsze są w filmach ciekawsze, także nie rozumiem dlaczego nie można połączyć jednego z drugim.

          Po 5, to co napisałeś przypomina mi trochę memy januszowe. Sąsiad jeździ automatem? Ja wolę mieć kontrolę nad autem. W tym przypadku: Sąsiad kupił detroit? Ja to wolę w gry grać, a nie oglądać.

          Skomentuj

          1. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 11:53

            Ok, tylko ty sam piszesz o rzeczach, które nie są związane stricte z tematem, i.e. porównanie oglądania filmików na youtubie do grania, anegdota o quantum break itp. Potem ja do tego nawiązuje, a ty się bulwersujesz, bo nie zrozumiałeś. Podwójne standardy, co?

            Tutaj za bardzo nie ma o czym dyskutować, masz swoje zdanie i ja je szanuję. Jak już pisałem wcześniej, nie dogodzi się każdemu. Ciebie takie coś nudzi, inni się przy tym świetnie bawią. Dla ciebie to monotonne kręcenie rolki z taśmą filmową, dla niektórych to samo kręcenie jest świetną zabawą, co właściwie Detroit, ocenione przez użytkowników na metacritic na 8.8, doskonale potwierdza.

            Skomentuj

          2. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 13:22

            Chyba nie sądzisz, że napisałem coś, a potem szukałem punktu zaczepienia? Właśnie o to mi chodziło, że to "trzymanie przycisku" to integralna część wielu gier. Poza tym napisałeś w wielu grach, czyli w których dokładnie? Bloodborne, Horizon, The Last of Us, Uncharted, God of War - to są te typowe gry z trzymaniem przycisku?

            Pisząc o światach w RPG zasugerowałem, że to co innym sprawia ogromną frajdę, innych może nudzić. Tak samo z przemieszczaniem się między misjami w GTA.

            No widzisz, nie zabraniasz nikomu w to grać ani czerpać przyjemności, ale jednocześnie dyskredytujesz takie osoby, i porównujesz to do oglądania gier na youtubie, albo do dzieci z adhd. Poza tym trochę chybione porównanie, bo raczej łatwiej przykuć dziecka uwagę grą zręcznościową, a nie grą w stylu Detroit.

            Skomentuj

          3. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 19:19

            Np, tutaj "Śmieją się niektórzy, że ktoś gra w gry na youtubie albo na streamie, ale prawda jest taka, że w wielu z tych konsolowych to żadna różnica, kto trzyma "strzałkę do przodu". To ciężko nazwać grą." To tak jakbyś napisał, że bez sensu jest to, że ktoś wydał pieniądze na grę, którą równie dobrze mógłby "przejść" na youtubie, bo różnica jest żadna.

            Co do dzieci z ADHD, przeczytałem właśnie artykuł (https://www.scientificamerican.com/article/this-video-game-may-help-kids-with-adhd/), gdzie zaprezentowano badanie, w którym umiejętność koncentracji wzrosła u dzieci, które grały przez jakiś czas w "napakowaną-akcją" grę. Przecież takie dziecko nie potrafi usiedzieć na miejscu, i kliknięcie na padzie raz na jakiś czas tego nie zmieni.

            Skomentuj

          4. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-14 11:50

            Jeżeli wychodzi dużo takich gier, to dlatego że po prostu ludziom się podobają. Trochę samolubne z twojej strony, krytykować producentów za robienie czegoś, co podoba się innym ale nie tobie. To tak jak krytykowanie producentów filmów za wypuszczanie wielu filmów komiksowych. Po prostu ich nie oglądaj. Może środowisko gier schodzi na trochę inny tor, może ludzie jeżeli chcą sprawdzić swoją zręczność, to robią to w grach online, gdzie naprawdę mogą to udowodnić. Może jeżeli chodzi o singleplayer nie chcą robić tego samego, tylko w tym przypadku wolą pobudzić swój umysł do pracy a nie palce. Napiszesz, że to nie jest "prawdziwe granie". Tak jakby granie w sobie kiedykolwiek było utożsamianie z czymś szlachetnym.

            Skomentuj

          5. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-14 12:42

            Piszemy o typie gier, a ty nagle porównujesz to do konkretnych serii.

            Właśnie nowe części gier, o których wspomniałem, nie podobają się graczom. Dlatego CODy, NFSy zbierają słabe oceny, ale gry wychodzą nadal, ponieważ producentom to się opłaca. Ludzie kupują dlatego, bo te słabiaki zostają budowane na fundamentach, które stworzyły pierwsze gry tych serii. Dlatego to jest złe, bo w pewnym sensie wykorzystują swoich fanów. Natomiast w przypadku gier jak Detroit, nie dosyć że jest to odchodzenie od standardów, gry zbierają dobre oceny, to jeszcze starają się tworzyć coś nowego, zamiast wydawać kolejne części tych samych gier, które kiedyś odniosły sukces. Mówisz, że takie Quantic Dream wydaje gry na jedno kopyto. Przecież do tej pory robiło to samo CDPR, tak samo z Rockstar. Wszystkie części GTA są bardzo podobne do siebie, tylko ktoś pisze nowy scenariusz.

            I nie jest tak, że Quantic Dream wydaje grę co roku i wszystkie są bardzo podobne, tylko oni w przeciągu prawie 20 lat wydali 5 gier. To tak jak winić Chazella, że nakręcił dwa filmy o muzyce. Ta sama tematyka, tylko scenariusz trochę inny.

            Skomentuj

          6. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-14 16:30

            Nie podoba się graczom to uogólnienie, to nie znaczy że nie podoba się każdemu na świecie. Tak samo nigdy nie stwierdziłem, że kupując coś, co ci się nie podoba, znaczy że jesteś tępy. Ile jest gier, które nie są dopracowane (zwłaszcza online), ciągle je łatają, społeczność jest toksyczna, i na dodatek gra wielu oszustów. Mimo tego wszystkiego ludzie nadal w to grają, bo rywalizacja sprawia im przyjemność, ale jednocześnie narzekają na negatywne strony tych gier. Tak samo może być z COD, nie podoba się ludziom co robią z tą grą, sama gra nie przemawia do nich tak samo jak poprzednie części, ale nadal w nią grają po premierze, bo lubią tą rywalizację i expienie na początku.

            To jakich innowacji byś chciał w takim typie gry? Może po prostu wyczerpali potencjał zmian, i jedyne co mogą zrobić to nowy, dobry scenariusz, no i nowa lepsza grafika. Konkretniejsze zmiany mogłyby za bardzo oddalić tą grę od oryginalnego pomysłu.


            O jakiej unikalności mówisz? Jaką jeszcze masz grę tego typu o przyszłości i robotach? Nie wiem jakiej oryginalności oczekujesz. Idąc twoim tokiem rozumowania, to Wiedźmin też nijak nie jest oryginalny, bo miałeś już Risen, Dark Souls, Skyrim, Gothic. Tak samo Cyberpunk nie będzie oryginalny, bo przecież masz już gry sandboxowe, w których wykonujesz misje itp. Oryginalnością będzie tutaj gra sandboxowa w dalekiej przyszłości. Takiego czegoś do tej pory nie mieliśmy, ale pewnie to i tak za mało oryginalne dla ciebie, co?

            btw. Komu się przejadł ten typ gier? Mówisz w imieniu kogo? Społeczności graczy? Na czym opierasz to twierdzenie?

            Skomentuj

    2. kryspin34
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-12 18:01

      No nie wiem jak ty, ale wielu ludzi lubi eksplorację świata, która dla niektórych może wydawać się monotonna. Gdyby tak nie było, to nie istniałyby gry RPG, a w GTA mógłbyś przenieść się do misji kilkoma kliknięciami.

      Skomentuj

  3. xbk123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-12 11:08

    Ta nie z tej ziemi oprawa to tak naprawdę poziom trochę niżej niż sw battlefront 1. Tylko tam dodatkowo dzieje się masa rzeczy co obciąża sprzęt, a tu jest tylko jedna postać jak w demie ue4 kite.