• benchmark.pl
 • Gry
 • Deep Silver zrywa współpracę z Yager Development - co dalej z Dead Island 2?
Gry

Deep Silver zrywa współpracę z Yager Development - co dalej z Dead Island 2?

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-07-15

Miejmy nadzieję, że najdzie się chętny na dokończenie prac.

Dead Island 2

Seria Dead Island zanotowała dzięki rodzimemu studiu Techland świetny debiut. Najnowsze informacje zaczynają sugerować, że może ona zaliczyć równie spektakularny, niestety w negatywnym znaczeniu, koniec.

Posiadające prawa do marki Deep Silver zdecydowało się zlecić przygotowanie Dead Island 2 ekipie Yager Development. Od zapowiedzi gry minęło jednak sporo czasu, a nowych informacji wciąż pojawiało się naprawdę niewiele. Najwyraźniej sprawdziły się najczarniejsze scenariusze i rozwój gry postępował w zdecydowanie zbyt powolnym tempie. Najprawdopodobniej z tego powodu Deep Silver zdecydowało się zerwać współpracę z Yager Development. Jak widać, ostatnie opóźnienie premiery na niewiele się zdało.

"Z Dead Island 2 ekipa Deep Silver wiąże duże nadzieje i od zawsze chciała dostarczyć klientom sequel, jakiego fani Dead Island oczekują. Po uważnym rozpatrzeniu całej sytuacji możemy dziś ogłosić decyzję o rozstaniu się z partnerem - Yager. Będziemy kontynuować działania na rzecz urzeczywistnienia naszej wizji Dead Island 2 i będziemy dzielić się z wami nowymi informacjami w późniejszym etapie."

Pozostaje czekać na kolejne informacje. Miejmy nadzieję, że znajdzie się chętny na dokończenie prac. Dead Island 2 od samego początku planowane jest jako tytuł na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: vg247

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No i fajnie że ktoś ma jaja i woli się wycofać niż wydać kupe.
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Może Techland? ;)