Na topie

Diablo 3: Reaper of Souls - pierwszy dodatek do kultowej gry - tajemnicza strona Blizzarda

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Reaper of Souls Producenci: Blizzard

Blizzard uruchomił tajemniczą stronę internetową, która zwiastuje nadejście dodatku do gry Diablo III. Ma nim być Reaper of Souls.

diablo iii dodatek reaper of souls napis księga tyraela

AA

Firma Blizzard nie daje zapomnieć graczom o Diablo III i wszystko wskazuje, że twórcy już pracują nad pierwszym dodatkiem do gry. Rozszerzenie zostało zatytułowane Reaper of Souls – na to przynajmniej wskazuje uruchomiona niedawno przez Blizzard strona internetowa.

Po ponad roku po premierze pecetowej wersji gry Diablo III w sieci pojawiły się pierwsze tajemnicze informacje dotyczące dodatku do gry. W usłudze battlenet pojawiła się strona internetowa zatytułowana właśnie Reaper of Souls, a więc tłumacząc na język polski żniwiarz dusz. Według najnowszych spekulacji, najprawdopodobniej Blizzard stara się dodać sporą dawkę mrocznego klimatu do gry w świecie pana grozy.

Niestety obecnie o planowanym dodatku nie wiadomo zbyt wiele, jedną rzeczą, która może cokolwiek sugerować, jest umieszczony na stronie cytat z Księgi Tyraela: „Śmierć w końcu rozwinie skrzydła nad wszystkimi”.

Według ostatnich doniesień pierwsze szczegóły dotyczące dodatku możemy poznać już podczas przyszłotygodniowych targów Gamescom 2013. Czy tak faktycznie będzie? Tego nie wiadomo. Cieszy jednak fakt, że Blizzard najwidoczniej wsłuchuje się w komentarze graczy, którzy już od dłuższego czasu sugerują, że w grze potrzeba więcej mroku oraz nowych wyzwań, gdyż te obecne w podstawowej wersji gry znudziły się już wielu graczom. Na koniec warto dodać, że już 3 września na sklepowe półki trafi konsolowa wersja gry Diablo III.

Źródło: Battlenet, Joystiq

Odsłon: 13296 Skomentuj newsa
Komentarze

45

Udostępnij
  1. savater
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2013-08-14 14:24

    Pół roku na to czekałem, bo jak na razie gra na 60lvl to farmienie tych samych potworów i później oglądanie auction house

    Skomentuj

    1. angelboy
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-08-14 14:53

      W diablo II miałeś dokładnie to samo a jednak ludzie dalej grali xD taki paradoks co :P też dobijaliśmy do max lvl, odpowiednie staty i farmienie w kółko tego samego ;)

      Skomentuj

        1. inprogs
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-08-16 14:38

          Dobra to tak wbicie 99 w D2 a wbicie 100 paragonu w D3 wymaga mniej więcej tyle samo czasu, przynajmniej tak twierdzą twórcy i w sumie jest to prawda. W D3 tak samo są uberki tylko po prostu gorzej rozwiązane i nie ma już tych emocji związanych z wywalaniem gry jeśli poszedłeś w złe miejsce. Co do pvp się zgodzę ale zależy z kim grałeś.

          A co do dropu to w d2 barb nigdy nie był postacią do farmienia tylko hammer/soso/ albo dudu elemental ale to rzadko. Gdzie w D3 tak na prawdę barb jest jedyną postacią którą się opłaca farmić bo nigdzie się nie zatrzymuje. Ale też tak jak w d3 jeśli był to barb na ww i się nie zatrzymał to był nie do zabicia, chyba że dostałeś w 4 akcie żelazną dziewice na pysk to raczej było po tobie.

          I nie że bronie tej gry bo uważam że dużo lepiej kupić sobie 3 litry czystej niż tą grę.

          Skomentuj

        2. siwyandrew
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-08-17 22:31

          Pragnę zauważyć, żę w diablo 2 też się latało z 1 skillem w wiekszosci przypadkow tak jak ktos wspomnial hammer/blizz/2 skille od błyskawic czy ognia/ assa trap/ ama java lub bow na pvp. w diablo 3 nie gralem ale w 2 tez biega sie tylko z jednym i tym samym skillem bo hybrydy zrobić nie idzie. taxi zrobisz w ciagu 0,5h bo jeszcze trzeba trisy/tomby pobiegac ale po ukonczeniu hell to juz tylko się dobija staty i biega po runki czy inne unikaty. Jeżeli ktoś nie kocha tej gry no to pomyśli wariaci- biegają po 100 baalrunow i tak w kółko.

          Skomentuj

    2. Balrogos
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-08-15 15:29

      Diablo 3 jeszcze nie jest skonczone a oni robia dodatek? to chyba jakas pomyłka, D3 to jeden z najwiekszych EPIC Fail w przemysle gier.

      Skomentuj

      1. Chiny_X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-08-17 21:09

        W dodatku każą sobie płacić jak za nie wiadomo co...

        Skomentuj

  2. kosq83
    Oceń komentarz:

    24    

    Opublikowano: 2013-08-14 14:32

    Ja przestałem grać na 33levelu,dałem grę bratu, on przestał grać tak samo jak ja. I po Diablo.

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-08-15 14:36

      Idealne rozwiązanie problemu jakim jest Diablo III od Bli$arda.
      Dalsze granie to strata godzin z naszego życia.

      Skomentuj

        1. severian
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-08-15 17:21

          No,jak na nie wciągnietego to sporo czasu starciłeś na tej grze :)

          Skomentuj

  3. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-08-14 15:07

    Wolalbym zjesc rownowartosc ceny dodatku niz te pieniadze dac blizzardowi.

    Skomentuj

    1. quasimodo
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2013-08-14 15:17

      To szykuj się na obfity posiłek.

      Skomentuj

      1. losarturos
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2013-08-14 15:58

        Szkoda to przejeść... lepiej to przepić. :D
        A ja od Bli$$a już więcej nic nie kupię.

        Skomentuj

        1. moorell
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-08-14 19:41

          Kupiłem 12-letnią whisky, całkiem dobra. :D

          Skomentuj

  4. kitamo
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-08-14 16:06

    Powiem tak - po dodatek stał w kolejce kilkugodzinnej juz nie bede :/

    Bardzo rozczarowałem sie tak ogolnie D3.
    Gra jest po prostu za krotka, i na to niewiele pomoze zmiana poziomu trudnosci.
    Do tego tuz po premierze byla pelna bugow i problem ze zbalansowaniem gry. Teraz podobno jest lepiej ale nie mam sily by do gry wrocic.

    Skomentuj

    1. hujoleks
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-08-14 16:18

      Mi się najzwyczajniej w świecie nie chce już do D3 wracać. Zawiodłem się bardzo na tej grze, a warto zaznaczyć, że właściwie cały czas grałem ze znajomymi w teamie, wiec powinno być ciekawiej... ale "ciekawiej" nigdy nie nadeszło.

      W drugą odsłonę Diablo grałem multum godzin i była to zupełnie inna gra niż to, co nam teraz Blizzard proponuje.

      Od premiery mowili o PvP, no i koniec koncow dodali - "arene" PvP o rozmiarach 2x2 metra (cmentarz). Dziekuje - postoje.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-08-14 17:19

        no dokladnie a problem lezy w tym ze pojawilo sie sporo gier podobnych do D3 i to tanszych lub w formie free2play.

        Skomentuj

        1. Fen-X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-08-14 18:41

          a mozesz powiedziec o jakie chodzi? od zlodzieji z blizarda nic juz nie kupie, Torchlighta 2 przesmigalem od lewej do prawej, POE tez, seria Dungeon SIege bedaca imo lepsza od diablo ZDECHLA(!!!!) wraz z nadejsciem 3-ciej czesci gry (jak diablo xD). I chetnie pogral bym dalej w cos dobrego, wiec jak mozesz podaj kilka tytulow

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-08-14 19:17

            No ja wlasnie myslalem miedzy innymi o torchlight bo to swietna gierka i za grosze ostatnio mozna bylo kupic.
            Wczoraj chwile pogralem w Marvel heroes online, lecz to nie jest klimat diablo. Sporo osob ma zajawke na path of exile

            Skomentuj

          2. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-08-17 15:28

            Trochę brakuje dzielenia questów i paru innych coopowych mechanizmów ale nawet mimo tego Torchlight 2 to cała masa zabawy.

            Skomentuj

          3. miedzianek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-08-14 22:13

            The Incredible Adventures Of Van Helsing:) wypisz wymaluj-Diablo,tylko w innym klimacie! Ale gra swietna

            Skomentuj

    2. RatMed
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2013-08-14 19:36

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Frajer jesteś i tyle.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2013-08-15 01:32

        19:36 i mama jeszcze pozwala przy kompie siedziec ?

        Skomentuj

        1. RatMed
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2013-08-15 18:53

          Mówiłem, że frajer.

          Skomentuj

  5. hex3n
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-08-14 16:47

    "Kultowej gry" ??? Kultowa z pewnością jest pierwsza i druga część Diablo ale nazywać Diablo 3 kultową to już przesada. Pierwsze 2 części to bardzo grywalne i wciągające produkcje. Niestety D3 nie jest grywalne a raczej nudne i monotonne. Poza tym Blizzard już nie dba o dobre imię firmy, teraz są nastawieni tylko na dochód i wyciąganie od nas kasy na każdym kroku. Pewnie kupię ten dodatek z nadzieją że on coś zmieni ale jak większość społeczności Diablo mam wątpliwości że zmieni się coś na lepsze. Diablo 3 mogła byś wielkim hitem, Blizzard zabierał się do niej przez wiele wiele lat ale chore wizje i brak doświadczenia jednej osoby sprawił że mamy teraz niegrywalnego gniota. Cała nadzieja w Josh Mosqueira który próbuje to wszystko uzdatnić i wyprostować....

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-08-15 14:39

      Toż to Activision.
      Blizzard stoczył się do rynsztoku i został przejęty przez wyżej wymienioną firmę.

      Skomentuj

  6. Sfeshey
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-08-14 17:36

    A ja tym co się zawiedli na D3 polecam Path of Exile, darmowa i lepsza gra jest jeszcze w wersji beta i ciągle się rozwija.

    Skomentuj

    1. Samarytanin
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-08-14 17:39

      Dajcie już spokój z tym śmiesznym PoE. To gniot gorszy od Diablo.
      W to pograłem 1 dzień a w Diablo przynajmniej 2 miesiące.

      Skomentuj

      1. Fen-X
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2013-08-14 18:46

        a ja w POE ochoczej pogrywalem niz srablo3(poe przynajmniej przeszedlem na 2ch poziomach trudnosci, w diablo stopklatka byla po moze 2ch dniach) wiec nie pitol, i nie jestem jedyny.

        Skomentuj

        1. losarturos
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-08-14 21:51

          Ja cały czas przebijam się przez PoE. Wygląda dużo lepiej od diablosa i fajniej się gra choć jest trudniejsze. A jak chcę się pobawić w wesołego i śmiesznego h&s to wybieram Torchlight 2. ;-)

          Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-08-15 14:41

      Wracać, do czego?
      Nie szkoda ci życia na odgrzany kotlet na zjełczałym smalcu?

      Skomentuj

  7. Kieresz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-08-14 22:24

    "kultowa gra" ......? diablo 3 jest tak "kultowe" jak doom3.......

    Skomentuj

  8. sitarek
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-08-14 23:15

    No Kurwa lepiej późno niż wcale, w końcu za co płacę te 15% podatku.

    Skomentuj

  9. mgkiler
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-08-15 10:42

    Do tych co mówią, że po sparzeniu się na Diablo 3 już nigdy od Blizzarda nic nie kupią.

    Ja kupiłem. SC2: Heart of the Swarm (wydane rok po Diablo) i było super.

    Diablo 3 to raczej jednorazowa wpadka.
    Zresztą nie jest zła. Taka 7-8/10.

    Jak każdy Hack and Slash się nudzi bo co można robić po przejściu jak tylko w koło biegać i farmić ubijając kolejne potwory. Każdego Hack and Slash to dotyczy.

    Skomentuj

    1. Vassago
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-08-15 13:40

      My nie narzekamy na nudne farmienie i bieganie po tych samych obszarach, to akurat my,zwolennicy H&S, kochamy najbardziej. My narzekamy na niedotrzymanie obietnic złożonych przez firmę np. brak PVP, na ciągłe lagi i DC przez co na HC giną bezpowrotnie wspaniałe postacie i ich wyposażenie, na brak trybu offline w single player co Blizz uzasadnia lepszą walką z botami a boty i tak szaleją sobie w najlepsze, na brak balansu i normalnej itemizacji. O dziesiątkach pomniejszych problemów nie wspomnę bo brak miejsca i czasu. Wprowadzenie RMAH (kupowanie sprzętu za realną kasę) zniszczyło D3 i to nie jest jednorazowa wpadka. Zachwalany przez ciebie SC2 był jak uderzenie w twarz dla graczy, kup drogo podstawę gry a potem, minimalnie taniej sobie dokup resztę w dodatkach jak inne rasy czy sprzęt. Do czasu D2 Blizzard był super firmą, potem wykupił go Activision i postanowił zrobić skok na kasę graczy. Pozdrawiam.

      Skomentuj

      1. Konuz
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-08-15 14:30

        To się zaczyna robić śmieszne. Podstawowym argumentem hejterów Blizzarda jest cena gier. Skoro nie stać Cię na wydanie 200zł to jakim cudem kupiłeś PC za ponad 2k zł?? Dlaczego konsolowcy w tym kraju nie narzekają na ceny gier? Czyżby ich zarobki były większe niż graczy pecetowych? Może status danej osoby określa się przez platformę na której gra? Załóżmy, że nie stać Cię na wydanie 200zł w dniu premiery. Ja kupiłem preorder za 160 zł, pół roku później również można było dostać klucz w podobnej cenie, a samego boxa (jeśli ktoś bardzo chce) kupić za grosze, a jeśli dalej nikogo to nie przekonuje proponuje odłożyć po 50, 100zł miesięcznie i uzbierać na diabła. BTW co do reszty zastrzeżeń - zgadzam się z nimi, ale pamiętajmy, że D2 również na początku spotkało się z falą krytyki ze strony fanów D1, tyle, że wiele osób nie miało wtedy internetu więc tej hejt nie był tak widoczny jak teraz z D3. Tak naprawdę dopiero LoD wprowadził usprawnienia dzięki którym gra jest tak grywalna. Pozdrawiam.

        Skomentuj

          1. Konuz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-08-15 16:46

            Patch poprawiający itemizacje zaplanowany jest na ten rok. Także ten argument odpada. Klimat jedynki owszem był dużo cięższy i mroczny, przy czym dwójka od tego odbiega nie mniej niż trójka.

            Skomentuj

      2. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-08-15 15:33

        Ciągle ten sam śmieszny argument o podzieleniu gry na 3.
        Chyba nie grałeś w SC2 w ogóle.

        Co takiego doszło w dodatku HotS po za kampanią?

        Wszystkie 3 razy w multi masz. Tryby nie rankingowe, oglądanie powtórek wspólnie ze znajomymi itp doszło w patchy przed HotS, a nie w HotS.
        Dodatek to tylko kampania Zergów.

        Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-08-15 16:52

            Ale tak było w każdej grze Blizzarda, więc nie ma tu żadnego odkrycia.

            Tak samo było w SC1 i W3.

            Nie masz dodatku - nie pograsz z ludźmi mającymi dodatek.

            No i co?
            Co jest tu nie tak? Przecież to oczywistę.
            Jak chce pograć w Quaka 3 to muszę kupić Quaka :)
            Jak chce pograć w HotS to muszę mieć Hots.
            Nie wiem w czym tu problem.

            Doszedł Spawn - także jak chcesz możesz z kumplem pograć, który nie kupił SC2.

            A jeszcze zapomniałem. HotS to tylko kampania Zergow + parę jednostek do multi.

            Ale wszystkie inne ulepszenia jak tryby nie rankingowe itp doszły w patchach.

            Skomentuj

      3. SaintInside
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-08-16 16:25

        Sprostuję, że Activision nie wykupił Blizzarda - to jest tzw. fuzja.... A właścicielem spółlki Activision Blizzard jest VIVENDI.........

        Skomentuj

    2. inprogs
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-08-18 12:07

      No myślałem że Hots w multi wprowadził całkowicie nowy balans, ale jestem tylko diamentem więc pewien nie jestem.

      Skomentuj

  10. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-08-15 14:34

    Bli$ard i ich Diablo to nędza... śmierdzi nudą i stagnacją!

    Zagrać można ale ile! Ile oni chcą aby ludzie w to coś grali. Sztucznie podtrzymują cały ten bajzel!

    Skomentuj

  11. gutko
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-08-15 14:45

    poczekam spokojnie, po porażce d3 nabrałem dystansu i tego bede sie trzymac

    Skomentuj

  12. Vampi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-08-16 02:17

    D3 to dowód na to że nie powinno się przyśpieszać premiery gry bo Gracze którzy chcieli przejść kampanie a multi ich nie interesowało chcieli sobie pograć i o to mamy Gre która ma dużo więcej opcji od poprzedniej farmi się pół aktu a nie tylko 1 Questa a mimo tego 2 była lepsza

    Skomentuj

    1. botkiller
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-08-17 13:07

      Przyśpieszać? 12 Lat na zrobienie kontynuacji to za mało?

      Tu chodzi o coś co nazywamy grywalnością. A konkretnie w tym przypadku ilością czasu przez który gramy nie zauważając nudy.
      D3 to bezmyślne farmienie przedmiotów. Rozwinąłem wszystkie postacie, zarobiłem na AH parę stów i na tym zakończyłem przygodę z tym gniotem.
      Chciałem zaznaczyć ,że BUG-i tak oszczędnie wprowadzane poprawki dobiły na początku większość graczy.I zamiast szybko ją ratować Bli$ard sam się pogrążał.

      GRA BYŁA PO PROSTU NIEPRZEMYŚLANA! Ktoś kto rozwija projekt tyle lat powinien był dorzucić sporo "nowych" pomysłów nie powielając schematów.
      Zapewnić klimat i zabawę na wiele godzin. Jeszcze ta adnotacja na pudełku o możliwym abonamencie ... wzbudza u mnie teraz śmiech.

      Skomentuj

  13. Vampi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-12-01 05:00

    botkiller xd jakie 12 lat ??? tyle temu to oni wypuścili d2lod co ty myślisz że oni wypuszczając patche do d2 lod robili już d3 ?? i twoim tokiem myślenia przez 5 lat jakieś musieli by jednocześnie robić d2lod(naprawiać błędy i wprowadzać różne rzeczy patchami) i d3 .
    Po 2 oni porzucili na skutek kłótni całą gre którą teraz znamy pod postacią torchlight .
    Po 3 całe szczęście bo teraz widać że w dodatku już wszystko cacy będzie