Na topie

Gra Diablo III w wersji dla PS3, PS4 i Xbox 360 pojawi się 3 września

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry na konsole

Gra Diablo III swoją premierę na konsolach będzie miała już 3 września. Pojawi się w wersji na PS3, PS4 i X360.

diablo 3 wygląd konsola playstation 3 premiera

AA

O tym, że firma Blizzard zamierza wydać grę Diablo III w wersji na konsole, mówiono od kilku miesięcy. Do tej pory jednak wiedzieliśmy wyłącznie, że istnieją plany wydania gry w wersji na PlayStation 3 i PlayStation 4, ale nieoficjalnie sądzono, że pojawi się także i dla Xbox 360. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie i poznaliśmy datę premiery konsolowej wersji gry.

Pecetowa wersja gry Diablo III zadebiutowała na rynku już ponad rok temu i w dalszym ciągu nie doczekała się wersji na konsole. Długi czas oczekiwania na port dla konsoli był powodem mozolnego przystosowywania interfejsu gry do możliwości konsol.

Niedawno podczas imprezy PAX East 2013 firma Blizzard prezentowała owoc swoich wielomiesięcznych prac. Pokazano wówczas, jak sprawuje się nowy interfejs, inwentarz, bezpośrednia kontrola nad postacią, jak prezentują się starcia oraz funkcjonowanie nowego modelu kamery.

diablo iii premiera konsole xbox 360 playstation 3 wrzesień

Niedawno firma Blizzard poinformowała, że konsolowa wersja gry Diablo III trafi na sklepowe półki 3 września. Tego dnia premiera odbędzie się m.in. w Europie, USA, Kanadzie, Australii, oraz Nowej Zelandii.

W tym dniu gra pojawi się w wersji dla konsoli Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360. Dodatkowo w późniejszym terminie na sklepowych półkach mamy zobaczyć także wersję dla nadchodzącej konsoli PlayStation 4. Niestety obecnie, nic nie wiadomo na temat ewentualnego wydania gry dla Xbox One.

 

Już teraz można zamawiać grę Diablo III w wersji na konsole w opcji zamówienia przedpremierowego (pre-order) w cenie nieprzekraczającej 179 zł.

Źródło: Blizzard, diablo3xnews

Diablo III (PC)

Cena od 64.90 do 79.90

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 6491 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. liptons
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-06-10 10:19

    Czy ktoś mnie oświeci, jakim cudem Diablo 3 wyszło najpierw na PC i już miało konsolowy interfejs, a dopiero teraz wychodzi rzeczywiście na konsole? Nie wierze że spieprzyli tą gre przygotowując ją na konsole od razu a wersja PC była tylko bramką która miała zaczekać na PS4

    Skomentuj

    1. kabanosek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-06-10 10:23

      To dalej beta, więc pytania zbędne.

      Skomentuj

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-06-10 10:42

        No właśnie skończyli już robić tego Diablo 3, ten bazar i walki pvp, albo może zapowiedzieli kiedy skończą?
        Tak pytam bo jak dostałem demo to jakoś mnie nie zachwyciło, bardziej wciągnęłoby mnie Diablo1, a potem jeszcze kumpel powiedział mi że lipa bo sporo jeszcze im zostało do zrobienia.

        @liptons
        co masz na myśli że "konsolowy interfejs"? Praktycznie taki sam jak w poprzednich częściach...

        Skomentuj

        1. liptons
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-06-10 10:50

          interfejs strasznie konsolowy, no ale jeżeli D3 to nadal beta, okej, ale pod warunkiem że stworza gre od podstaw bo to ten twór nijak sie ma do serii Diablo.

          Ja rozumiem że po tylu latach Diablo 3 wykreowano na bóstwo i wyobrażenia oraz oczekiwania były super wysokie, ale gra pokazała poziom najwyżej przeciętny, mogli o wiele lepiej zadowolic graczy

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-06-10 11:12

            D3 to tylko przybudowka do Domu aukcyjnego (za prawdziwa kase ofkozzz). Sama gra to zrobiony na odpieprz badziew i gdyby nie magia serii to dzisiaj by ja dorzucali do Pani Domu.

            Skomentuj

    2. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-06-10 17:42

      Co jest konsolowego w interfejsie DIII na PC? I skoro on konsolowy to czemu tyle zmian wprowadzili jak widać na filmiku. Szybciej powiedziałbym, że grafika jest taka sobie i nie urywa czegoś tam bo mieli zamysł żeby to później wydać na konsole. No ale jakby od początku tam był interfejs konsolowy to fani by ich rozszarpali.

      Skomentuj

  2. Kieresz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-06-10 10:39

    diablo 3 = pokaz mozliwosci ps4 ehehehehehee

    Skomentuj

  3. bullseye
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-10 10:41

    A PVP które miało być miesiąc po premierze już jest na PC ?
    Co za szczęście że sprzedałem w momencie jak było bum, pograłem tydzień i sprzedałem drożej niż kupiłem :)
    Szkoda że z SC5 się tak nie udało :(

    Skomentuj

    1. savater
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-06-10 14:06

      PvP to niestety porażka. Gameplaye z areny 2v2 były pokazywane ponad dwa lata temu. Ostatnio wprowadzono w końcu PvP, szkoda, że wygląda to tak, że 2 klasy mają jakieś szanse a dodatkowo pojedynki opierają się na tym kto szybciej zaatakuje, bo po spotkaniu się 2 postaci mija max 1sek i koniec. Zapomniałem, że na razie ni widu, ni słychu o pvp drużynowym (2v2)

      Skomentuj

      1. crazeey
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-06-10 17:15

        To kóre klasy warto robić pod pvp?

        Skomentuj

        1. savater
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-06-10 19:07

          Witch doctor z powodu fear'a i zamieniania w kurczaka oraz barb budowany pod jak najwięcej witalności z pasywką na zamianę witalności w pancerz i umiejętnością odbijającą 50% dmg.

          Skomentuj

  4. MSShogun
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-06-10 10:42

    Trochę wprowadzający w błąd tytuł news'a, jakim cudem miałaby ukazać się gra przed premiera konsoli? Wiem że się czepiam to tylko szczegół. Tak przy okazji takie małe pytanie do osób mulących w Diablo od roku, jak oceniacie oprawę z trailera, naprawdę jest na poziomie PC?

    Skomentuj

    1. Zero-Cool
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-06-19 23:44

      Jeśli jeszcze ktoś kiedyś przeczyta ten temat, nowym Diablo nie zajmowała się stara ekipa z Blizzard North który został zlikwidowany w 2005 roku, a prędzej ludzie od WoW'a, chyba ciężko komuś kto zna się na składaniu samochodów nagle przerzucić się na składanie zegarków.

      Skomentuj

  5. Cybul2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-10 11:05

    Fajnie że podali datę premiery wersji konsolowej, dzięki temu mam nadzieję że na Blizzconie zapowiedzą dodatek :D