Na topie

DiRT Rally 2.0 - gramy na naprawdę tanim komputerze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Komputery Gry Gry komputerowe Tematyka: wyścigi Producenci: Codemasters Techland

DiRT Rally 2.0 wymaga do działania kilkuletniego sprzętu ze średniej półki. My przetestowaliśmy go na konfiguracji z najtańszym procesorem AMD i zintegrowaną grafiką.

  • DiRT Rally 2.0 - gramy na naprawdę tanim komputerze
A A

Druga odsłona DiRT Rally wjechała na komputery i konsole już kilka dni temu. Gra zbiera naprawdę dobre oceny, a przy tym nie wymaga bardzo wydajnego sprzętu. Nie wierzycie? Tak się składa, że mieliśmy okazję sprawdzić tytuł na naprawdę ekonomicznej konfiguracji.

Wymagania sprzętowe gry nie są wygórowane. Producent deklaruje, że do rozgrywki w niskich ustawieniach wystarczy procesor pokroju Intel Core i3 2120 lub AMD FX 4300, 8 GB pamięci RAM oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 650 Ti lub AMD Radeon HD 7750. Mówimy więc o kilkuletnim komputerze ze średniej półki.

Na potrzeby testów złożyliśmy nowszą konfigurację z procesorem AMD Athlon 240GE (po OC do 4,1 GHz) i zintegrowaną grafiką Radeon Vega 3, a całość uzupełniały dwa moduły pamięci DDR4-2666 o pojemności 8 GB. Grę DiRT Rally 2.0 odpaliliśmy w rozdzielczości 1280 x 720 px i ultra niskich ustawieniach graficznych. Zobaczcie sami co z tego wyszło.

Płynność wyświetlanej animacji była zadowalająca (jakieś 40-50 fps) - jak na wykorzystany sprzęt jest naprawdę dobrze. Zakładając, że do podobnego poziomu można podkręcić tańszy model Athlon 200GE i w zupełności wystarczyłoby tutaj 2x 4 GB pamięci RAM, przetestowana przez nas konfiguracja byłaby warta jakieś 1000 złotych.

Graliście już w DiRT Rally 2.0? Pochwalcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Źródło: inf. własna

Odsłon: 10515 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. lynx_77
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-03-16 15:58

    Ja ogrywam na 1700x RX 470 8gb ustawienia grafiki wysokie 1080p tylko rozmycie wyłączone i coś tam jeszcze. Mam stałe 60 fps, oprawa graficzna jest cudowna. Udźwiękowienie - tu już różnie, niektóre auta mają słabe ale np. Skoda Fabia R5 ma odgłosy fenomenalne. Feeling auta i fun z jazdy genialny, niestety Force Feedback na kierownicy nieco okrojony. Nie próbuję osiągnąć większej ilości fps, bo monitor nie pozwala. Dodatkowo kierownica Logitech G27 nie lubi większej ilości klatek niż 60 (a w zasadzie jej sterownik) Pozdr dla graczy ;-)

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2019-03-16 18:31

      Obejrzyj sobie zamiast gadać głupoty o tym że nie ma sensu mieć więcej klatek gdy "monitor nie pozwala"
      https://www.youtube.com/watch?v=uzp8z1i5-Hc

      Skomentuj

      1. lynx_77
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-03-17 14:56

        Nie potrzebuję Twojego pouczenia. Granie bez v-sync nie ma takiej opcji, nienawidzę tego rwania obrazu. Poza tym może jesteś ślepy, ale jest napisane że sterownik G27 nie lubi więcej niż 60hz. Rozwiązaniem jest kupno innej kierownicy i wyświetlacza Freesync, co niedługo nastąpi.

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-18 08:39

          Całę szczęście, że mój G29 takich bzdurnych problemów nie ma.

          Skomentuj

    2. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-03-16 19:11

      W samochodówki niestety zaczyna się zupełnie inaczej grać dopiero od około 100Hz odświeżania, komfort gry jest wtedy zupełnie nieporównywalny do 60Hz.

      Skomentuj

      1. lynx_77
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2019-03-17 14:57

        Następny ślepy albo niedotleniony. Przeczytaj wzmiankę o G27

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2019-03-17 17:49

          A gdzie ja napisałem o G27 ??? Napisałem o komforcie grania w samochodówki.

          Skomentuj

        2. Smuga
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-03-18 08:35

          Ktoś tu chyba sam jest ślepy i dodatkowo nie umie czytać ze zrozumieniem.

          Skomentuj

  2. lynx_77
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-16 16:01

    P.S. Gra po wyjęciu z 'pudełka' działa i wygląda dobrze co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste ;-)

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-03-16 18:34

      A jakie to gry w dzisiejszych czasach:
      A)wyjmuje się z pudelka
      B)nie działają i/lub
      C)nie wyglądają dobrze

      Skomentuj

      1. lynx_77
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-03-17 15:05

        To Ty robisz te ankiety tutaj ? LOL
        nie zrozumiałeś chyba że napisałem ""pudełka"" co do reszty nie mam siły ani ochoty tego komentować

        Skomentuj

  3. maslo32
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-16 17:46

    super tylko dlaczego płyta głowna to ASUS ROG STRIX B450-F GAMING a jest to jedna z trzech najdrozszych płyt z chipsetem
    AMD B450 i jednoczesnie typowa gamingowa płyta cena na dzis to 550-600 zł gdzie tu tanio

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-16 18:33

      Zapewne dlatego że taka płyta w redakcji była i akurat czy to robili na tej płycie czy na najtańszej B350 to ma to zerowy wpływ na efekt końcowy

      Skomentuj

  4. kombajn
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-16 18:48

    Redakcja mogła by poświecić 15 minut i pogrzebać w ustawieniach bo jakoś innym wyszła lepsza jakość obrazu przy porównywalnej wydajności na Athlonie 200GE
    https://www.youtube.com/watch?v=Zex8aX9AH-Q
    To co pokazaliście na swoim materiale wygląda gorzej niż Colin MCRae Rally 1 z 1998r

    Skomentuj

  5. gameforever
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-16 21:00

    pewnie srylion minusów, ale jak ktoś chce tanio pograć to można używaną konsole kupić za +- 500zł i co ciekawe dirt wyglada i chodzi znakomicie, pełne 1080p przy 60fpsa, jakoś nie widzę opcji poskładania peceta za 500-600zl żeby chodził tytuł w 1080p

    Skomentuj

    1. szymcio30
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-17 08:35

      gameforever

      Masz rację, ale większość gier niestety działa 25-30fps ,więc tanie granie lecz komfort rozrywki względem 60 fps jest o wiele, wiele gorszy. Poza tym PS4 to już szrot względem PS4 PRO. Gry działają i wyglądają lepiej. A gdyby się zamarzyło dobre HDR to trzeba kupić TV za ok 4 tys. Takie są fakty chyba, że ktoś wierzy w marketingowy bełkot to kupi TV za 2tys i będzie przekonany, że jest to super sprzęt.

      Skomentuj

      1. Adrian Waleczny
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-03-17 12:01

        Ja bym wolał dorzucić do tych 4 tysięcy jeszcze tysiaka przynajmniej, oczywiście mowa o 55 calach, nie 65.
        Wszystko fajnie, pięknie, ale co, jeśli zamarzy się nam dobry monitor z dobrym, widocznym, mocno widocznym HDR?
        Jest w ogóle taki na rynku, pomijając Asusa ROG Swift PG27UQ za 10 000 zł?

        Skomentuj

      2. Smuga
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-18 08:37

        Co do PS4 - tak, to już badziewie i nie rozumiem jak wciąż może być w sprzedaży kiedy jest PS4 Pro. Różnica cenowa - kilka stów, a różnica w wydajności - ogromna.

        Skomentuj

  6. Lt-Col Kukiz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-16 21:21

    Na takich ustawieniach wygląda jak gra sprzed 12 lat:)

    Skomentuj

  7. Graifitifiz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-17 09:28

    https://www.youtube.com/watch?v=RsYlD7mezxk
    The Need for Speed z 1995 roku. Porównując tutaj jednak jest troszeczkę lepiej. Aczkolwiek związane jest to pewnie z rozdzielczością tamtego filmiku gdzie maksymalnie jest 360p...

    P.S. Popatrzcie na lusterka wsteczne xD

    P.S.2. Zmniejszyłem tego DiRTa do 360p
    24 lata ewolucji grafiki poszło się sypać...

    Skomentuj Historia edycji

  8. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-03-17 14:56

    Świetna gierka, pięknie się gra na kierownicy. Czuć prędkość i błocko pod kołami. Pierwszy Dirt Rally był świetny, ale jazda kierownicą była średnia na konsoli, a na PC ustawiałem chyba z godzinę i dalej było kiepsko. Tutaj, w dwójce od razu po włączeniu kierownica się pięknie kalibruje i nie trzeba nic grzebać w ustawieniach, czuć każde podłoże na kierownicy i to co się dzieje z kołami, zawieszeniem i całym samochodem. Grafika też jest piękna, widoczki super. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to światła auta w nocy... te mrugają, gasną, chyba na zasadzie przypadku i ciut za szybko się całkowicie psują. Druga sprawa, gdzieś mi troszkę brakuje tej muzyki w tle z np. Colin Mcrae Rally 2.0 Acid elektronicznej, a najlepiej coś ze starego repertuaru Chemical Brothers. Mimo tych malutkich minusików, sama frajda z jazdy (zwłaszcza na kierownicy) rekompensuje wszystko z nawiązką. 8,5/10.

    Skomentuj

    1. lynx_77
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-17 15:08

      Światła mrugają jak uderzysz w coś. Moim zdanie dodaje to immersji. Ale zgadzam się w pewnym sensie - gra staje się trudniejsza, musisz bardziej uważać jak jedziesz

      Skomentuj

  9. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-17 22:14

    1280x720 low? Serio? I tworzyć na tej bazie newsa głoszącego, że da się grać? Nie wiem ile ktoś płaci za robienie hałasu, dla samego hałasu, ale to już nawet nie jest śmieszne.

    Skomentuj

  10. immpyrc
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 10:51

    Gierka jest bardzo dobra
    Denerwuje mnie jedno, powinni to poprawić.
    W rallycrosie jest bardzo często sytuacja że samoistnie odpadają zderzaki i błotniki przy braku kontaktu
    Natomiast przy silnych uderzeniach często nic nie odpada
    W dirt 4 też to już było.

    Skomentuj

  11. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 13:38

    Jezu jakie z was pazdziochy.
    Jaki jest sens wypocin na temat co mozna jak sie ma lepszy sprzet w poscie na temat totalnie budzetowego grania.

    Skoro dziala na Vega 3 to bedzie tez tak samo dzialac na Intel UHD/HD 630 czyli zagrasz na praktycznie kazdym laptopie albo desktopie z ta grafika zintegrowana w CPU. Da sie grac a dla wielu ludzi to wystarczy, zwlaszcza jak odpalaja gry od czasu do czasu na komputerze biurowym.