Gry komputerowe

Divinity: Grzech Pierworodny II z szansą na tytuł „RPG roku”

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-09-22

Niewykluczone, że Divinity: Grzech Pierworodny II stanie się też jednym z tytułów w galerii najlepszych gier RPG wszech czasów.

Dostępna od tygodnia w pełnej wersji gra Divinity: Grzech Pierworodny II ma spore szanse na to, by zdobyć tytuł „RPG roku”. Już teraz jej twórcy mogą mówić o kilku sukcesach.

Przede wszystkim trzeba podkreślić to, że zainspirowane klasycznymi erpegami (także tymi papierowymi), a zarazem pełne świeżości dzieło ekipy Larian Studios zbiera naprawdę pozytywne oceny. Może pochwalić się średnią (z kilkunastu ocen) 9,4/10 na Metacritic i takim samym wynikiem na Steamie (gdzie notę wystawiło już prawie 7 tysięcy graczy).

Eurogamer nazwał grę „majstersztykiem”, Game Informer widzi w nowym Divinity nie tylko najlepsze RPG tego roku, ale też jedno z najlepszych w historii, a IGN nie może się nadziwić, jak twórcom udało się połączyć ducha Wrót Baldura, swobodę rozgrywki, emocjonującą walkę i wciągającą opowieść, dzięki czemu chce się grać i grać… 

Divinity: Grzech Pierworodny II do tego świetnie się sprzedaje. To największy debiut Larian Studios, jako że w ciągu pierwszych czterech dni gra znalazła prawie 500 tysięcy nabywców (co jest trzy razy lepszym wynikiem niż ten osiągnięty przez pierwszą odsłonę). Tytuł utrzymuje się też na podium bestsellerów na Steamie i GOG-u.

Autorzy na swoją listę sukcesów mogą dopisać jeszcze jeden. Wystarczyło kilka dni, a gra Divinity: Grzech Pierworodny II pobiła steamowy rekord wszech czasów, jeśli chodzi o liczbę osób grających równocześnie w klasyczne RPG. Liczba ta wyniosła 85 493. To robi wrażenie.

A wy już graliście?

Źródło: Metacritic, Steam, VentureBeat

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Poczekam na polską wersję z lekką niecierpliwością ;).
 • avatar
  Dla mnie póki co najlepsze jest :Pillars of Eternity

  Torment mnie rozczarował deczko.

  A nie wydanie tej gry w pl. - plama jeśli chodzi o dystrybutorów, także tu jak nigdy kibicuję tym z pod bandery z trupią czaszką.
  Zaloguj się
 • avatar
  Póki co rpg roku jest dla mnie najnowszy torment. Nie wyszła w tym roku chyba żadna gra, przy której tak świetnie się bawiłem. Kwestie egzystencjalne zryły mi beret plus niesamowity klimat. Mam nadzieje, że te Divinity okaże się lepsze bo dobrych gier nigdy dość jednak poczekam na spolszczenie. Niby angielski znam, ale nie perfekcyjnie, a w rpg teksty to podstawa
  Zaloguj się
 • avatar
  Tragiczne są te głosy postaci, jak i lektora.