Na topie

DJI Matrice 100 to programowalny i modyfikowalny dron unikający przeszkód

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Producenci: DJI

Matrice 100 ma dwa zadania: zapewnić maksymalnie możliwą zwinność i dostarczyć programistom platformę do testowania autorskich rozwiązań.

DJI Matrice 100

AA

DJI to jeden z najpopularniejszych producentów dronów – ma na swoim koncie takie modele jak Phantom czy Inspire One. Jego nowa konstrukcja nosi nazwę Matrice 100 i ma dwa zadania: zapewnić maksymalnie możliwe bezpieczeństwo i zwinność oraz dostarczyć programistom platformę do testowania autorskich rozwiązań.

DJI Matrice 100 to quadrocopter, na którego pokładzie znajdziemy system naprowadzania wyposażony w czujniki ultradźwiękowe i wielokierunkowe kamery. Całość łączy więc coś na wzór echolokacji z systemem mapowania i analizy obrazu w czasie rzeczywistym. Owocem działania tego narzędzia jest skuteczne omijanie przez drona przeszód podczas poruszania się w powietrzu, bez ingerencji użytkownika.

Producent nie ukrywa, że stworzył Matrice 100 przede wszystkim z myślą o programistach. Dron może być łatwo zaprogramowany dzięki zestawowi narzędzi deweloperskich (SDK). Programiści mogą więc testować za jego pomocą swoje autorskie rozwiązania, jak również dopasowywać bezzałogowca do konkretnych zastosowań.

Matrice 100 ma też przygotowane zatoki, co sprawia, że jest to dron modyfikowalny. Deweloperzy mogą integrować z nim własne moduły zewnętrzne. DJI zostawia więc programistom i inżynierom spore pole do popisu. W wersji podstawowej quadrocopter cechuje się zasięgiem  3,2 km i czasem lotu na poziomie 20 minut. Co zrobią z nim kreatywni deweloperzy?

Galeria

Źródło: SlashGear, DJI

Odsłon: 5682 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. XaRaDaS
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-06-09 22:58

  Ciekawe jak z ceną, ale pewnie będzie oscylować w przedziale 4000-8000 $

  Skomentuj

  1. Maciej Piotrowski
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-06-09 23:58

   Cena już jest znana - z tego co wczoraj widziałem na stronie Dji preorder był za bodajże 3600 Euro. Kwota dość kosmiczna:)

   Skomentuj

 2. czarnobrody
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2015-06-09 23:02

  "Co zrobią z nim kreatywni deweloperzy?"
  Jak to co, będzie kolejny model do przemytu narkotyków. W Ameryce Północnej i Środkowej to już prawdziwa plaga.

  Skomentuj

  1. nilhus
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2015-06-10 07:15

   Aż chcę zobaczyć jak ty cokolwiek tym przemycasz. Co najwyżej uda ci się przetransportować parę skarpetek do mieszkania kolegi obok.

   Skomentuj

 3. piccardo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2015-06-10 07:06

  Dron fajna rzecz, ale im więcej elektroniki tym krócej lata. 20min to niewiele czasu zważywszy że pewnie w praktyce może bywać i mniej a na pewno z czasem użytkowania. Czy ktoś w końcu weźmie się za te ogniwa....?

  Skomentuj

  1. nilhus
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-06-10 07:18

   Ogniwa to dość ciężki temat bo jak na razie to nikt jeszcze nie wynalazł ogniw, które prawie nic nie ważą a przy tym są małe i pojemne a dron za wiele nie dźwignie więc nie ma zbyt szerokiego pola manewru. No i oczywiście liczy się cena bo baterie kosztują

   Skomentuj

  2. hynio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-06-20 12:15

   Elektronika to akurat maluko prądu zżera w porównianiu z silnikami, więc to raczej nie wada elektroniki

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!