Na topie

DJI Smart Controller, czyli wygodniejsze sterowanie dronem

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Tematyka: CES 2019 Producenci: DJI

DJI Smart Controller to poręczny i wytrzymały kontroler ze zintegrowanym ekranem wysokiej jakości. To nowe akcesorium zostało zaprezentowane podczas targów CES 2019.

 • DJI Smart Controller, czyli wygodniejsze sterowanie dronem
A A

„Wreszcie!”, chciałoby się powiedzieć. Firma DJI zapowiedziała podczas targów CES 2019 nowe akcesorium do swoich dronów z rodziny Mavic. Nazywa się Smart Controller, a jego największym atutem jest to, że nie potrzebuje do działania smartfona.

DJI Smart Controller to bezprzewodowy kontroler ze zintegrowanym wyświetlaczem. Konkretnie jest to 5,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD (co oznacza wysoką szczegółowość) oraz jasności na poziomie 1000 cd/m2 (a więc wystarczającej do komfortowego korzystania nawet w bardzo słoneczny dzień). Producent wspomina też o niezłej kolorystyce.

DJI Smart Controller ekran

Kontroler (który poza ekranem ma dwa drążki, kilka podstawowych przycisków, mikrofon, głośnik i port HDMI) jest przystosowany do pracy w temperaturach od -20 do 40 stopni Celsjusza, a naładowany do pełna akumulator zapewniać ma 2 i pół godziny działania. Wypada też wspomnieć, że akcesorium daje dostęp do rozmaitych aplikacji (w tym DJI GO 4 i DJI Pilot), a wśród ciekawych funkcji znajduje się SkyTalk (narzędzie do transmitowania na żywo materiałów z drona). 

DJI Smart Controller lifestyle

Smart Controller został zaprojektowany jako towarzysz dronów DJI Mavic 2 Zoom i Mavic 2 Pro. Użytkownicy tych bezzałogowców maja zyskać większą wygodę, lepszą jakość obrazu (a przede wszystkim wyższą jasność), zaoszczędzić energię w swoich smartfonach i ...dużo, dużo więcej, jak możemy zobaczyć na zwiastunie:

Niestety za to wszystko sporo będzie trzeba zapłacić – sugerowana cena detaliczna wynosi 649 euro.

Źródło: DJI

Odsłon: 2449 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. DzikiWariat
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-09 16:50

  Fajne ale okropnie drogie. Czapka mi z głowy spadła jak chciałem sobie dokupić ekran CrystalSky do Mavica a ten kontroler dobija do ceny drona o.O

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!