Gry PlayStation 4

Dlaczego w dobie DLC nowy God of War nie zostanie rozbudowany?

opublikowano przez w dniu 2019-01-13

Pomysłu nie zabrakło. Szybko okazało się jednak, że był on zbyt ambitny i zamiast dodatku trzeba by zacząć mówić o oddzielnej grze.

DLC to już od dłuższego czasu nieodłączna część rynku gier. Większość producentów i wydawców widzi w tym rozwiązaniu spore zyski. Większość bo już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, iż w przypadku nowego God of War nie będzie można liczyć na popremierowe dodatki fabularne. Teraz wyjaśniono dlaczego.

W ostatnim wywiadzie wątpliwości rozwiał Cory Barlog, główny reżyser gry. Jak stwierdził, pomysłu nie zabrakło. Szybko okazało się jednak, że był on zbyt ambitny i zamiast dodatku trzeba by zacząć mówić o oddzielnej grze. Mogłyby być to coś więcej (pod względem zawartości) niż na przykład The Last of Us: Left Behind [samodzielny dodatek do The Last of Us - przyp. red.].

„Wyszłoby na to, że dodatek przerodzi się w samodzielną grę. Wszyscy mi mówili, słusznie, że to szalone, że to nie jest DLC, że jest trochę za duże.”

Być może to jeden z nielicznych przypadków, kiedy gracze będą rozczarowani z powodu braku DLC. Nowy God of War spotkał się bowiem z bardzo ciepłym przyjęciem. Najlepiej świadczy o tym zresztą sprzedaż, która przekroczyła oczekiwania Sony.

Źródło: dualshockers

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kurła, kiedyś to były dodatki.
 • avatar
  bo mysla o tym w kategorii DLC, zamiast dodatkow z starych dobrych czasow
 • avatar
  Ja jak gram w gre SP to po przejściu głównego wątku już raczej nie wracam do gry bo wyszło DLC szczególnie jeśli by to znaczyło przejście gry na nowo, dlatego sporo gier gram po roku czasu nawet jak już wyjdą wszystkie DLCki i kupuje wersje GOTY (Assassin Creed, Wiedźmin)
 • avatar
  Wolę, żeby ten czas poświęcili na kontynuację. Nie mogę się już doczekać.
 • avatar
  Ja na razie wyczekuję nowych przygód z Sesson passa do Assasyna i Tomb Raider. Ale wychodzą zdecydowanie za rzadko. Sztucznie podtrzymują grę przez kolejny rok. Wolałbym dostać wszystko w jednym pakiecie po roku albo pół niż tak raz na 2 msc zagrać wątek który zajmuje mi w przypadku Assasyna max 6h albo jeden grobowiec z Tomb Raider na 1h.