Na topie

Dobre wieści dla fanów Hitmana - seria jednak nie zginie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: gra akcji Producenci: IO Interactive

Agent 47 nie planuje emerytury. IO Interactive zachowało prawa do serii Hitman.

 • Dobre wieści dla fanów Hitmana - seria jednak nie zginie
A A

Pisaliśmy ostatnio o sporych tarapatach studia IO Interactive. Najczarniejszy scenariusz zakładał, że przestanie ono istnieć, a razem z twórcami pogrzebana zostanie uwielbiana przez wielu seria Hitman. Na szczęście dziś dowiedzieliśmy się, że nic takiego nie będzie miało miejsca - przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Square Enix nie zmieniło swojej decyzji o chęci sprzedaży IO Interactive. Sytuacja rozwinęła się jednak o tyle pozytywnie, że IO Interactive wykupiło samo siebie i tym samym stało się niezależnym studiem posiadającym prawa do marki Hitman.

„Z dumą ogłaszamy dziś, że IOI jest teraz niezależnym studiem. Sukcesem zakończyły się negocjacje ze Square Enix, które zgodziło się na wykup. Co najważniejsze, zachowaliśmy wszystkie prawa do marki Hitman. To przełomowa chwila dla IOI.” - Hakan Abrak, CEO IOInteractive

Hitman

Na dokładne dane dotyczące finansów związanych z całą operacją nie mamy raczej co liczyć. Wkrótce studio ujawnić ma natomiast bliższe informacje na temat swoich planów na kolejne projekty.

Źródło: ioi

Odsłon: 3690 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Ethanar
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-06-16 23:18

  Tak upadali, że umorzyli własne udziały?

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-20 12:44

   chyba nie rozumiesz. kadra tworząca hitmana wykupiła firmę w której pracuje. teraz nie będą związani decyzjami podmiotu nadrzędnego, są samodzielni. jednak to też oznacza samodzielne podejmowanie ryzyka. chcę by im się udało, i oby wpadli na kilka innych fajnych pomysłów, aby hitman nie był ich jedyną produkcją.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!