Na topie

Już za 2 miesiące zaczną wyłączać telewizję analogową w Polsce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: Telewizory Tunery TV Wydarzenia

Czas kupić tuner DVB-T

Cyfrowa telewizja naziemna, czyli DVB-T wkracza od pewnego czasu do naszych domów. Wielu użytkowników korzysta z niej dzięki telewizorom mającym wbudowany cyfrowy tuner telewizji HD MPEG4, ale i poprzez różnego rodzaju STB (Set Top Box), tunery i tym podobne urządzenia.

AA

Na rządowej stronie ministerstwa cyfryzacji udostępniono informacje dotyczące terminów wyłączania nadajników pozwalających na odbiór kanałów analogowej telewizji. Jako że jest to dość ważna informacja, to spieszymy poinformować o tym fakcie naszych czytelników. Pierwsze nadajniki zostaną wyłączone już 7 listopada.

Poniżej zamieszczamy listę oraz poglądową mapkę prezentującą 7 etapów – terminów wyłączania nadajników zapewniających pokrycie analogowym sygnałem telewizyjnym danego terenu naszego kraju.

Telewizja analogowa tabela wyłączeń sygnału

Jeśli oglądacie telewizję, a nie korzystacie z platform cyfrowych albo telewizji kablowej to pomyślcie o zmianie telewizora lub dokupieniu odpowiedniej przystawki, która pozwoli na odbiór cyfrowych kanałów telewizyjnych, w tym programów HD (TVP1 i TVP2). W innym przypadku można będzie pomarzyć o oglądaniu ulubionych filmów, seriali i programów.

Telewizja analogowa tabela wyłączeń sygnału mapa

Jeśli Wam nie jest potrzebna telewizja, to pomyślcie o rodzicach, dziadkach i sąsiadach. Starszym osobom warto doradzić nieco, by nie dali się naciągnąć w sklepach lub domokrążcom, którzy zaoferują im albo abonamenty telewizji cyfrowych, których nie potrzebują albo dekodery w cenach znacznie wyższych niż te, które powinni zapłacić.

W naszym rankingu dziesięciu najlepszych tunerów DVB-T można znaleźć kilka propozycji, które warto rozważyć przed zakupem przystawki.

23 lipca ma być ostatnim dniem z analogową telewizją w Polsce. Kończy się pewna epoka...


Więcej o cyfrowej telewizji DVB-T:

Źródło: cyfryzacja.gov.pl, inf. własna

Odsłon: 16417 Skomentuj newsa
Komentarze

64

Udostępnij
  1. ECRYGIGS
    Oceń komentarz:

    -17    

    Opublikowano: 2012-09-10 17:25

    Co ma poradzić pan czy pani, którzy mają np. 2-3 lub więcej TV i jeden abonament kablowy?
    KARTA CI obsłuży 1 tv, a reszta może zapomnieć lub skorzystać z DVB-T.

    Skomentuj

      1. VoytAss
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-09-10 21:02

        Szeroko pojętego analogu to na pewno nie :)
        Ale analogowej telewizji naziemnej jak najbardziej. I w zasadzie dobrze.

        Skomentuj

          1. maestro16s
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-09-11 16:07

            Szatkowanie szatkowaniem ale analog gorszy bo zbiera więcej zakłóceń nisz cyfrówka. Tutaj może ci co najwyżej poszatkować obraz i przerywać i ewentualnie brak sygnału. Z analogiem szumiał dźwięk obraz się "przechylał" że tak powiem do tego tzw "śnieg" i ogólnie z moich obserwacji wynika że analog był bardziej wrażliwy na zakłócenia

            Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2012-09-10 17:45

      To nie jest dla posiadaczy kablówki tylko normalnej telewizji z anteny indywidualnej lub zbiorczej. W kablówce nic kompletnie się nie zmieni ;D

      Skomentuj

      1. syrian
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-09-10 18:57

        nie jest to prawda ze nic sie nie zmieni, w nie których miastach kablówki dostarczają sygnał tv naziemnej w ramach umów pomiędzy spółdzielniami/administracjami budynków i mieszkańcy płacą składke nie zależnie czy sa abonentami (na blokach tych niema anten zbiorczych, a sygnał dostarczany jest z kablówek), wiec ich psim obowiązkiem jest dostarczenie sygnału który występuje w danym rejonie

        Skomentuj

        1. Maciej Lewczuk
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2012-09-10 19:01

          Chodzi o to, że uzytkownik kablówki nie potrzebuje innego dekodera. Oferta kanałowa to już inna sprawa i zwykle zalezy od operatora ;D

          Skomentuj

        2. karer
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-09-11 14:26

          Telewizja naziemna nie zostanie zlikwidowana i dalej bedzie mozna odbierac te same kanaly, tylko kogowane cyfrowo. Oznacza to znikniecie smuzen ale za to brak mozliwosci odbierania sygnalu przy troche wiekszych zakloceniach (na analogu widzielismy groch z kapusta). Jakosc ogolnie sie poprawi a ludzie beda walczyc o to zeby nawet te mniejsze zaklocenia byly likwidowane.

          Dzis troche posmuzy i czlowiek nie zadzwoni na reklamacje albo stwierdzi ze da sie ogladac. Na cyfrowej zerwie nam sygnal i ludzie beda skladac pozwy zbiorowe jesli caly rejon zostanie odciety. Po prostu samoswiadomosc jakosci sie zwiekszy. Albo dostajemy najlepsza jakosc albo nic nie dostajemy. Jesli nie dostajemy nic to jestesmy zli :)

          Skomentuj

    2. Damian_jo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-11-07 16:41

      Masz 1 abonament kablowy?
      To płacisz Vectrze czy innej kablówce a oni dają ci dekoder + 2 i kolejne karty ... i możesz oglądać w kilku pokojach różne stacje.
      Ewentualnie 1 karta z vectry + transmiter z Alledrogo - jest to "śledź" w który wsadzasz kartę a ten śledź w miejsce dekodera ... 2 "śledź" z zestawu wsadzasz do innego dekodera i wykorzystujesz jak chcesz...

      Skomentuj

  2. RexRX
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2012-09-10 17:42

    Dobrze że mam telewizor z mpeg4.

    Skomentuj

    1. Cacek93
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-09-10 20:03

      Ktoś, kto ma telewizor z mpeg4 raczej nie korzysta z telewizji analogowej (jedynka, dwójka...).

      Skomentuj

      1. QszaQ
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-09-11 07:49

        dvb-t to nie tylko tvp1 i tvp2, a żeby mieć tv z mpeg4 nie trzeba być burżujem... wystarczy 600-800zł i mamy LCD 19-22", a tuner do komputera to koszt kilkunastu-kilkudziesięciu złotych.

        Skomentuj

        1. Cacek93
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-09-11 10:14

          nie załapałeś...

          Skomentuj

          1. karer
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-09-11 14:28

            Zalapal spokojnie. Mam znajomego ktory sobie kupil 40'' LCD i korzysta z naziemnej mimo wszystko. Rozdzielczosc lepsza niz z satelity a programy jak wojewodzki sa w dobrej jakosci.

            Satelita to raptem 1Mbps a naziemna to calkiem inna bajka bo nie mamy tam takiego limitu.

            PS filmy oglada z dysku przenosnego dlatego mu sie przydaje ten kodek :)

            Skomentuj

  3. Igoruss
    Oceń komentarz:

    27    

    Opublikowano: 2012-09-10 17:50

    Ja już od jakiś 3ech lat nie oglądam telewizji. I jest mi z tym dobrze, z czasu włączę tylko Discovery bo nawet Turbo zszedł na psy.
    Ale do komercyjnego łajna typu tvp, polsat i tvn nawet się nie zbliżam bo tam jedyny temat to polityka. Rzygać się chce normalnie jak to oglądam...

    Skomentuj

    1. VapoR
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2012-09-10 18:01

      oczywiście w przerwie między reklamami!!

      Skomentuj

    2. saddam
      Oceń komentarz:

      21    

      Opublikowano: 2012-09-10 18:13

      Ja już ponad 10 lat nie oglądam TV, bo to łajno jakich mało. Czasami oglądne najwyżej BBC Horizon i to na tyle.
      TVP miała poziom jedynie na początku lat 90. Były wtedy bardzo ciekawe bloki naukowo-edukacyjne i jakiś konkretny przekaz oraz treści. Później zaczęły się seriale i cały ten shit, który obecnie systematycznie pogłębia dno. Do pieca z TVP.

      Skomentuj

      1. piotrek8x
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2012-09-10 18:53

        Ja również staram się oglądać jedynie kanały filmowe typu HBO czy Canal+. Jeszcze Discowery, National, czy Hyper i to wszystko.. Od TVNów i Polsatów z TVP na czele trzymam się z dala. Choć z drugiej strony można oglądać wszystko tylko nieraz trzeba odróżnić prawdę od fikcji (w kanałach typu TVN24, Polsat...)

        Skomentuj

        1. .Alx.
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2012-09-10 23:15

          Gwarantuję Ci, że NIE ODRÓŻNISZ PRAWDY OD FIKCJI !

          Jedynym sposobem jest wyłączenie tego świństwa na dobre, bo oni doprowadzili manipulację do perfekcji. Nawet podsuwają Ci treści, które masz zidentyfikować i odrzucić jako fałszywe, bo są faktycznie fałszywe, ale pomniejsze kłamstwa łykniesz i z nich zbudujesz coś co nazwiesz "obiektywną prawdą".

          Prawdę znajdziesz jedynie w internecie, jeszcze znajdziesz, bo próby wprowadzenia cenzury nie ustają, no i niestety tutaj też mnóstwo śmieci jest.

          Skomentuj

          1. R2rrO
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-09-11 07:56

            Muszę się zgodzić z tym co napisałeś. Niestety, internet też trzeba umieć odcedzić z informacji... :) Ale jak na razie, jest to najlepsze źródło informacji.

            PS: A oni za te kłamstwa, każą sobie jeszcze płacić ten śmieszny abonament TV - to jest dopiero absurd.

            Skomentuj

          2. karer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-09-11 14:33

            Obiektywna prawda? Nie ma czegos takiego i jest to wymysl TV a nie ludzi myslacych. Oczywiscie mozna fakty od fikcji odroznic albo przynajmniej nie przyjmowac tego co sie widzi w TV jako fakty. Czasem sa wazne wydazenia ale nie widze sensu ogladac czegos co nas nie interesuje.

            Dla przykladu wiecej fikcji implikuje nam takie discovery jesli lykamy to co wyswietlaja. TV polityczna jedynie buduje sobie zwolennikow i nie klamie. Oni powoduja ze to my jako odbiorcy zmieniamy swoj punkt myslenia i przyjmujemy ich. Dzieki temu wcale nie musza klamac. Mowia w 90% prawde ale manipulowana.

            Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-12 11:55

      w Internecie masz to samo pomnozone przez 10 albo 20.

      Skomentuj

  4. hinson
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 18:05

    Ja od kilku tygodni mam cyfrowa i wcale tak rozowo nie jest. Dosc czesto mam piskeloze na ekranie, glownie wlasnie na TVP1 lub TVP2 a wydaje mi sie, ze dobrze ustawilem antene. Na innych jest lepiej, ale jak sprawdze jakosc sygnalu, to najwiecej jest 80%. Wydaje mi sie ze sygnal powinien miec pelne 100%.

    Skomentuj

    1. barst
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-09-10 19:43

      Polecam zmianę przewodu antenowego na jakiś wyższej klasy. Sam miałem najtańszy zwykły kabel, kupiłem na allegro kabel firmy Hama z ekranowaniem, solidny, gruby, kosztował mnie z przesyłką poniżej 20 zeta (nówka zapakowany!) - w sklepie tego typu ok 40-50 PLN i od tej pory problemy z pikselozą i słabym sygnałem zmalały prawie do zera (bardzo sporadycznie jakiś mały problem się pojawia, ale to naprawdę rzadkość).

      Skomentuj

      1. vieri37
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2012-09-10 22:11

        Bład. ja mam kabel najtańszy jaki jest, antene samochodowa mała ok 30 cm długości, mieszkam około 50 km od nadajnika wisły i żadnej pixelozy ani ścinek nie mam. Działa elegancko, TVP 1 HD tez super.

        Skomentuj

        1. barst
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2012-09-11 06:03

          nie wiem, czy "błąd", skoro wcześniej miałem podobne problemy jak kolega powyżej pisał a wystarczyło zmienić kabel i jest ok :-)

          Skomentuj

          1. karer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-09-11 14:34

            Zmiana kabla pomaga jesli masz gesta siatke pola elektrostatycznego z instalacji elektrycznej. Wtedy kabel musi byc silnie ekranowany i filtrowany. Jakbys owinal go folia aluminiowa to tez by pomoglo :)

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2012-09-12 11:50

            Kabel HAMA wyzszej jakosci powiadasz :)

            Kabel ten to łajno, ale podejrzewam ze w koncu dobrze zarobiłeś lub były zarobione końcówki :)

            Skomentuj

          3. barst
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-09-16 13:04

            Poczwórnie ekranowany kabel (2x folia + 2x oplot) ze współczynnikiem ekranowania 100 dB z przesyłką poniżej 20 PLN za całość to łajno?
            Znajdź w tej cenie lepszy, cwaniaczku :)

            Skomentuj

          4. vieri37
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-09-16 02:47

            Może to działa przy dłuższym przewodzie np ok 10 metrów, od anteny do tv mam 7 m kabla zwykłego antenowego do tego w połowie jest przedłużka co też wpływa na jakośc, może poprostu antena jest dobra ale samochodowa hmm, siakowa zbiera wszystko co jest tzn tez zakłucenia, jak będe się przesiadał całkowicie planuje zmienić na kierunkową ok 1,5 metrowa antene oraz rozgałężnik + wzmacniacz.

            Skomentuj

  5. saddam
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-10 18:09

    Kolory kozackie zarzucili do tych map i tabelek. Pewnie pod DOSem tworzone na karcie CGA.

    Skomentuj

  6. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 18:14

    Katowice jeszcze się trzymają, ale na szczęście już się przesiadłem na cyfrówkę - szczerze polecam (tylko na antenie pokojowej może nie łapać wszystkich MUXów)

    Skomentuj

  7. FrogHead
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 18:32

    A gdzie są Wadowice ja się pytam?!
    Zadupie takie jak Wisła którą tu wpisali. :E

    Skomentuj

    1. oolloo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-10 19:00

      Ja spod Wadowic i zorientowałem się mapką.

      Skomentuj

  8. Nietrol
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 18:53

    tez nie jestem fanem telewizji, ale tuz przed naszym kochanym euro 2012 postanowilem zamontowac antene do odbioru dvbt. ile by psow nie powiesic na tvp to wszystkie mecze euro byly w 1 i 2 w jakosci HD, wygladalo to swietnie. odbieram 21 kanalow, wiekszosci wczesniej nawet nie bylo szans zlapac. tym ktorzy beda montowac anteny, polecam strone w internecie na ktorej mozna sprawdzic do ktorego nadajnika macie najblizej, i czy nie ma przeszkod terenowych od was do nadajnika. w ten sposob unikniecie wszystkich dziwnych problemow typu pikseloza czy urywajacy sie obraz itp.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-09-10 19:42

      Podaj linka (może być na PW) :)

      Skomentuj

      1. Oktawian
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-09-10 19:59

        http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html

        Skomentuj

      2. Nietrol
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-09-11 13:30

        moze nie dostane bana ;)
        http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

        Skomentuj

        1. Nietrol
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2012-09-11 13:46

          aha, z boku wybierasz interesujace cie odbiorniki, nastepnie podwojne klikniecie na lokacji w ktorej sie znajdujesz. pojawia sie zielona strzalka, po jej kliknieciu klikasz na "terrain profile" i rysuje wykres przeszkod terenowych

          Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-12 11:52

      Jest jeszcze swietne oprogramowanie na androida do wyszukiwania sygnału dvb-t i lokalizuje za pomocą GPS. Wystarczy w google play poszukac, jest tego od groma a znacznie ułatwia

      Skomentuj

  9. Cacek93
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 20:03

    Qrwa, musze to babci powiedzieć...

    Skomentuj

    1. verona
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-10 20:41

      ja babci zamontowałem telewizje na karte od TVN i wiele kanałów było za free (z tego co wiem to teraz wymagają i tak płacenia jezeli ma sie kartę od któregoś tam roku). Dodatkowo czasami ogląda w kuchni, więc tam bezprzewodowo przesłałem tanim senderem ;) Wszystko działa idealnie.

      Natomiast starszej ciotce wcisnęli abonament na telewizje cyfrową, i jeszcze jest teraz przekonana, że ponad 100zł msc to okazja, a zależało jej jedynie na tvp..... Żenada jak starszych ludzi naciągają.....

      Skomentuj

      1. Fiona
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-09-10 22:44

        Złóż zawiadomienie do prokuratury o oszustwie. Chyba że "olewasz" babcię.

        Skomentuj

  10. mistrz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-09-10 21:40

    Napisaliście : "Jeśli oglądacie telewizję, a nie korzystacie z platform cyfrowych albo telewizji kablowej to pomyślcie o zmianie telewizora lub dokupieniu odpowiedniej przystawki, która pozwoli na odbiór cyfrowych kanałów telewizyjnych, w tym programów HD (TVP1 i TVP2). W innym przypadku można będzie pomarzyć o oglądaniu ulubionych filmów, seriali i programów."

    Zacznijmy może od tego,ze w tej części podstawowej nic nie leci ulubionego jak tylko pojebane reklamy lub powtórki w sylwestra z roku na rok.Wyłączą to całkiem zrezygnuje z abonamentu i kupie sobie Polsat cyfrowy/CYFRA/CANAL + lub...coś wybiore.

    Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-10 21:48

      To, że nie znajdujesz niczego co Cię kręci nie determinuje tego, ze są tysiące a może i setki tysięcy ludzi, którzy znajdują coś dla nich ważnego ;D

      Skomentuj

      1. Aziczek
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2012-09-11 08:17

        Zastanawia mnie, dlaczego ludzie tak łatwo mylą "kablówkę" od DVB :)
        Niektórzy jeszcze tą pierwszą utożsamiają z anteną zbiorczą ... masakra :D

        Skomentuj

        1. bury-pies
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2012-09-11 08:59

          ty też mylisz pojęcia

          kablówka, tak jak i tv cyfrowa naziemna, jest standardem DVB

          a dokładniej:
          kablówka = DVB-C
          tv cyfrowa naziemna = DVB-T

          pozdro & poćwicz

          Skomentuj

  11. bison616
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 22:10

    Lepiej nich jak najszybciej wyłaczą analog, po zwolnieniu częstotliwośći uruchomią kolejne 2 muxy czyli jakies 14-16 kanalow sd lub 6-8 hd

    Skomentuj

  12. Galnospoke
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-10 22:21

    Jestem zaskoczony, ze jeszcze tyle osob oglada TV.

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-11 12:12

      a mnie nie dziwi

      Skomentuj

  13. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-10 22:45

    A wyniki wyborów pamiętasz ?
    Masz odpowiedź !

    Skomentuj

  14. tommyt1983
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-09-10 22:45

    ja juz pogonilem 2 ekipy (mieli pecha bo mieszkam pod nr 1) :D:D:D Jedna chciala mi wmoeic ze tylko CYRFA+ teraz bedzie za 100zł a drudzy chcieli bym podpisal "instalacje tunera cyfrowego" za 200zł...
    Strach pomyslec ile starszych ludzi sie na to nabiera...

    Skomentuj

  15. pattt671
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-09-11 00:59

    W przypadku takich domokrążców powiedziałbym: przepraszam zaraz wracam, skoczę tylko wyłączyć ziemniaki (czyt.) zadzwonić po policję :)

    Skomentuj

    1. 7greg5
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-09-11 08:01

      I musiałbyś zaserwować obiad z 5ciu dań takiemu kolesiowi zanim (jeśli wogóle) policja by się zjawiła.

      Skomentuj

  16. SzaraWydra
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-09-11 07:59

    Jak dla mnie to ta cyfryzacja jest do dupy.
    Jak ktoś ma zwykły kineskop a zadowala go jakość (no lepszej na kineskopy się nie puści) to płacił 20-30zł miesięcznie i było ok.
    Jak ktoś chciał HD w 3D to brał jakąś satelitarną i płacił 50zł czy więcej (nie wiem jak to jest teraz z cenami).
    A teraz co ma zrobić mój kumpel, która ma 2 starsze telewizor jeden u siebie , gdzie nawet nie ma gdzie upchać dekodera i w dużym.
    Jeszcze pewnie nie którzy operatorzy kablówki będą chcieli więcej pieniędzy, bo puszczają więcej kanałów w lepszej jakości albo będą płacić więcej swoim dostawcą.

    Skomentuj

    1. KrzychuG
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-11 11:38

      To nie dotyczy kablowek. Te w dalszym ciagu beda mogly rozprowadzac sygnal analogowy w obrebie wlasnej sieci tak jak do tej pory. To dotyczy tylko osob, ktore ogladaly TV na zwyklej antenie wystawionej za okno, badz gdzies na dachu. Mozesz dokupic dowolny tuner za 40-50zl, podpiac do niego antene i masz w dalszym ciagu to samo.

      Skomentuj

  17. WombaT
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-09-11 08:04

    Naprawde nikt nie zauważył byka w pierwszych dwóch wierszach? Zielona Góra i Żagań, a nie Zielona i Góra Żagań.... No ludzie...

    Skomentuj

  18. hideo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-11 12:02

    i przypomniała mi się nuta "wyłącz telewizor" XD

    Skomentuj

  19. Next_Gen_1987
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-11 12:21

    Mam to gdzieś, i tak oglądam wszystko na PC, nie mam TV, i nie płacę abonamentu za kolejne bzdety PO ;-)

    Skomentuj

    1. Lukson
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-11 13:20

      Poczekaj jak debile z Wiejskiej 4 wpadną na pomysł ściągania opłat od ludzi posiadających komputery i smartphony, tak jak ma to miejsce w kraju nad Sekwaną.

      Skomentuj

    2. karer
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-11 14:42

      Ja tez nie place ale nie afiszuje sie z tym. Po prostu nie widze sensu. Zaden sad mnie nie zmusi do placenia tak samo jak do mieszkania. Nie beda mnie chcieli to wyjade bo akurat chetnie by mnie zatrudnili gdziekolwiek. A jak i to nie pomoze to przeniose sie tam gdzie mozna jeszcze byc czlowiekiem. Sa na ziemi takie miejsca ze za 500zl miesiecznie mozemy zyc dostatnie ale bez nowoczesnych technologii. Internet z kawiarenki i jazda robic zlecenia przez neta :)

      Skomentuj

  20. luk9400
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-11 17:59

    Tak się zastanawiam czy ktoś z czytelników benchmarka w ogóle ogląda telewizję.

    Skomentuj

  21. o2vip
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-12 12:56

    Teraz łatwiej będą mogli namierzyć kto ogląda a nie płaci abonamentu po analogu nie mogli tego zrobić :)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-13 09:12

      Po analogu jak najbardziej mogli to zrobic. Co wiecej placenie abonamentu tak naprawde to datki ludzi ktorzy chca placic. W swietle obecnych przepisow nikt nie zmusi Cie do placenia abonamentu, a placa Ci ktorzy zyli jeszcze w starym ustroju socjalistycznym bo nie wiedza i sie boja.

      Skomentuj

  22. quasimodo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-12 15:12

    Myślę, że to zmiana na lepsze. Oczywiście, będzie się to pewnie dla wielu wiązało z kosztami jak zakup nowego telewizora czy dekodera, ale za to otrzymamy lepszy obraz, lepsze kanały... Fajnie, że wszystko idzie wreszcie do przodu :)