Na topie

Dziś premiera Anthem - pierwsze oceny mogą niepokoić

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Na zabawę z Anthem mogą nastawiać się posiadacze PC z Windows 10 oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Pierwsze recenzje gry nie wypadają najlepiej.

  • Dziś premiera Anthem - pierwsze oceny mogą niepokoić
A A

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier pierwszej połowy tego roku, a zarazem duża nadzieja dla studia BioWare na poprawę swoich notowań. Właśnie tak przez wielu postrzegane było Anthem, które trafia dziś w ręce graczy.

Anthem premiera

Na zabawę z Anthem mogą nastawiać się posiadacze PC z Windows 10 oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Gra oferowana jest w polskiej wersji językowej (lokalizacja kinowa).

„Electronic Arts i BioWare wprowadzają na rynek grę Anthem, zapraszając graczy do przywdziania egzopancerzy - Javelinów i zanurzenia się w czteroosobowych drużynach w zupełnie nowym świecie. Gracze wcielą się w rolę Freelancerów i będą współpracować, aby uwolnić swoją moc dzięki niesamowitym umiejętnościom i skoordynowanej pracy zespołowej, wykorzystując unikalne atuty każdego Javelina.”

Anthem pierwsze oceny

Niestety pojawiające się recenzje Anthem nie tylko nie napawają szczególnym optymizmem, ale mogą niepokoić. Średnia ocen na metacritic (dla wersji PC) wynosi obecnie zaledwie 61%. Większość graczy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż w przypadku produkcji AAA mówimy tu o kiepskim wyniku.

Najwięcej zarzutów pojawia się pod adresem fabuły, powtarzalności zadań oraz strony technicznej, recenzenci często narzekają na problemy techniczne. Chwalona jest za to sama mechanika rozgrywki, walki oraz latanie dają sporo przyjemności. Bez zarzutu wypada podobno oprawa graficzna.

  • The Digital Fix - 71%
  • Destructoid - 70%
  • CGMagazine - 70%
  • GameStar - 67%
  • IGN - 65%
  • Metro GameCentral - 60%
  • Windows Central - 60%
  • GameSpot - 60%
  • PC Gamer - 55%
  • Guardian - 40%

Optymistycznie patrząc, średnia ocen może jeszcze wzrosnąć. Anthem stawia bowiem na zmagania wieloosobowe i spora część redakcji wstrzymuje się z ostatecznymi opiniami dając sobie więcej czasu na testy.

Sami twórcy zapewniają, że gra będzie otrzymywała bezpłatne aktualizacje z nową zawartością. W ciągu najbliższych 90 dni mają pojawić się między innymi nowe misje, nagrody, a także kolejni antagoniści. Udostępniony zostanie również pierwszy Kataklizm zmieniający oblicze świata gry, czyli wyzwanie zmuszające do współpracy i pozwalające na zdobycie bardzo cennych nagród.

Źródło: Anthem Game, metacritic, inf. prasowa EA

Odsłon: 21234 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. Premek1804
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-22 11:34

    Przecież ta gra jest badziewna. Metro też kicha a optymalizacja leży i kwiczy w metro

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2019-02-22 12:11

      No jak się w 2019 dalej siedzi na 3770k i DDR3 to się nie ma co dziwić, że każda gra jest "źle zoptymalizowana", lmao.

      Skomentuj

      1. FennPL
        Oceń komentarz:

        13    

        Opublikowano: 2019-02-22 16:08

        Co to za moda żeby ripostować ludziom jaki mają sprzęt?
        A czy to że kolega ma taki a nie inny zmienia fakt że optymalizacja leży i kwiczy??

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-02-22 16:55

          Co to za moda, żeby narzekać na "optymalizację" na podstawie tego jak chodzi na sprzęcie, który nawet nie był brany pod uwagę przy tworzeniu danej gry?

          Śmieszy mnie to jak wielu się tu próbuje wypowiadać na temat "optymalizacji" nie mając pojęcia co to w ogóle znaczy, a jedyne co potrafią to trywialne skojarzenia typu - "gra chodzi dobrze na moim sprzęcie = dobra optymalizacja" / "gra chodzi źle lub nie chodzi wcale na moim sprzęcie = zła optymalizacja".

          Skomentuj

          1. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-23 15:26

            Totalnie przesadzili z laserami i fajerwerkami poza tym gra względem E3 to graficzne nieporozumienie. Mój faworyt 2019 poległ i to dość szybko. Zostaje Metro i The Division 2.

            Skomentuj

          2. patol1984
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-02-25 20:44

            @Po1nter
            Mnie się podobają te fajerwerki, robię armageddon jak na ironmana przystało, wszystko fruwa i jestem zrelaksowany po robocie ;D

            Skomentuj Historia edycji

        2. Iceman2003
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-28 11:28

          Nie zauważyłem w Metro jakichś spadków fpsów, przycięć czy innych problemów z optymalizacją? Na full detali mam 70-75 klatek w FHD więc o co chodzi z brakiem tej optymalizacji?

          Skomentuj

      2. Eyesofthesouth
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-25 10:16

        a co tu ma procesor do rzeczy. To metro to głównie na gpu siedzi. A taki i7 3770k jeszcze na długo starczy.

        Skomentuj

    2. Rayzer
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-22 18:08

      Gra jest wymagająca, a nie źle zoptymalizowana. Zatrzymałeś się na Wiedźminie 3?

      Skomentuj

  2. Premek1804
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-02-22 11:34

    Przecież ta gra jest badziewna. Metro też kicha a optymalizacja leży i kwiczy w metro

    Skomentuj

    1. FajeraPL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-23 09:38

      Leży i kwiczy twoj komentarz. Komentarz na poziomie przedszkola: Metro też kicha. Na jakiej podstawie to stwierdzasz: co jest kicha, grasz w grę?, na jakim sprzęcie?. Proszę Cię :)

      Skomentuj

    2. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-23 11:15

      Premek1804

      Kup sobie konsole. Tam będziesz miał dobrą optymalizację. 30 fps z spadkami do 20.

      Skomentuj

  3. brigthmight
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-22 11:59

    Gra wyglada tak jakby ktos alfe wypchal na produkcje. Scenariusz slaby, brak ciaglosci, na kazdym kroku wyglada jak wczesna wersja a nie skonczony produkt. Niestety ale slowa glownego producenta podzczas jednego z dem grudniowych byly prorocze. Tutaj blad, tam blad, to nie skonczone, nad tamtym pracujemy. Sa przeblyski genialnych pomyslow i na kazdym kroku braki w wykonaniu. To potrzebowalo jeszcze okolo 2 lat pracy.

    Skomentuj Historia edycji

      1. brigthmight
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-02-22 12:25

        Pracowali za krotko. Gra ma tyle brakow ze az boli patrzec jak zepsuc mozna dobry pomysl. Management do zwolnoenia.

        Skomentuj

          1. brigthmight
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2019-02-22 14:56

            Mylisz sie. Watek glowny mozna bylo rozszerzyc i uspojnic. Ewidentnie brakowalo czasu. Gra ma malo zawartosci ogolnie, bo jej wykonanie trwa i kosztuje. Podobnie z ekranami wczytywania. Nie sa to rzeczy nie do zrobienia. Tak wyglada polprodukt pchany na sile na sprzedaz

            Skomentuj Historia edycji

  4. mutissj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-22 12:24

    mało interesująca gra destino-podobna

    Skomentuj

  5. Chong-li
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-22 13:18

    Gra posiada bardzo dużo błędów ale najlepszy z nich możecie zobaczyć tutaj :

    https://clips.twitch.tv/DifficultExcitedSandwichMingLee

    Gra przerzuciła gracza co dopiero zaczął przygodę w świecie Anthem i miał 3 poziom doświadczenia do ostatniej potyczki w grze gdzie zabija się ostatniego bossa i kończy cały wątek fabularny.

    Skomentuj

  6. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-22 13:21

    Przysięgam darmowy Warframe jest 100 razy lepszy....

    Był wielki hype, wielkie zapowiedzi i wyszło gorzej niż przeciętnie. Dla mnie osobiście Bioware nie jest już gwarancją świetnego produktu z niesamowitą historią (kampanie Anthem'a można podsumować w 3 zdaniach...).

    Mam za to wyznanie dla śmiałków i prawdziwych hardkorów, granie w Anthem zainstalowany na HDD!

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2019-02-22 13:36

      Jak ktoś w 2019 instaluje cokolwiek na HDD to w moich oczach już jest hardcorem.

      Skomentuj

      1. voodoo171
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2019-02-22 16:35

        Pfff, człowieku ogarnij się, drugi komentarz i znowu jedziesz ludziom po sprzęcie ;) O co Ci chodzi ? :)

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-02-23 15:31

          Jedzie czy nie to korzystanie z HDD w 2019 w którym kupisz 512GB SSD za niespełna 300zł to trochę masochizm. Ja np totalnie przeskoczyłem ten etap i siedzę tylko na NVMe ale nawet SSD na SATA są bardzo dobrym i obecnie tanim rozwiązaniem a do tego cichszym i bardziej żywotnym niż HDD.

          Skomentuj

          1. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-02 13:44

            Oczywiście, że są. Bo dysk HDD bardzo łatwo mechanicznie uszkodzić, czego nie można powiedzieć o SSD a wpływa to na jego długowieczność.
            Nawet jeśli założymy, że w dyskusję wchodzi wyłącznie zapis i odczyt na dysku. To limity są tak duże, że statystycznie my prędzej kopniemy w kalendarz niż nasz dysk SSD.

            Skomentuj Historia edycji

  7. cristov
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 14:09

    "Optymistycznie patrząc, średnia ocen może jeszcze wzrosnąć."

    Patrząc na Metacritic to ocena raczej leci w dół. Jeszcze trochę a będzie poniżej 60...

    Skomentuj

  8. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-22 14:39

    Ale ileż razy można grać w to samo , oklepany temat ...

    Dzisiaj naprawdę ciężko o "nowość" , to samo w kinematografii : remake , remake'a , remake'm , remake'uje , remake'ując :PPPPP

    żenada, brak scenarzystów , narkotyki nie te, weny brak :(

    Skomentuj

  9. xGatki
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-22 14:54

    Błędy są, lecz widać ze gra jest zrobiona pod dalsze aktualizacje mają dużo wątków które mogą rozwijać dalej. Gram cały czas walka i lore świata jest spoko, lecz end-game jak narazie kiepski.

    Skomentuj

  10. pablo11
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-02-22 15:42

    Grał w ogóle ktoś z was w tą gierkę ?? Dla mnie ta gierka za 60zł/msc w origin access to spoko oferta. Można przy okazji jeszcze ograć BF5 przez ten miesiąc, Andromedę, Fife, A way out i wiele innych gier EA.
    Pełnej wersji bym nie kupował, bo dla mnie to większego sensu nie ma, ale gra jest naprawdę przyjemna. A nie przepadam za tego typu shooterami. Względem Destiny ma trochę różnic, bo w Destiny bardziej liczy się celowanie, tutaj oprócz karabinku masz jeszcze 3 umiejętności specjalne postaci i ult.

    Skomentuj

  11. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 16:24

    Ta gra to kupa :)

    Skomentuj

  12. ALEKS_D_RAVEN
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-02-22 16:27

    Ta gra ma dla mnie takie same początki jak Warframe.
    Tylko ze Anthem to gra AAA wiec jedyne co teraz mogą to dać nam masę kontentu przez najbliższe miesiące.

    Warframe też dostawał kiepskie oceny na początku a dzisiaj to gra przynajmniej na 9/10.

    A Bioware jako tak duże studio ma większe moce przerobowe.

    Wiec na serio to zobaczymy jak odpalą ten pierwszy sezon.

    Skomentuj

  13. xxx.514
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 18:25

    Zaraz zaraz... BioWare chce poprawić swoje wyniki wchodząc w koalicje z EA? Zaprawdę, wyborny żart milordzie...

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-23 06:03

      BIOWARE od 12 lat jest własnością Electronic Arts, więc to żadna nowość, że wydawcą jest EA.

      Skomentuj

  14. KORGAN
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 22:15

    Polska Polygamia dała 4/5 i porównała napisanie i zagranie postaci do Red Dead Redemption 2 :D

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-23 06:06

      No postaci nie są złe, grafika nie jest zła, fabuła też jakaś najgorsza nie jest. Co jest złe, to to, że w tej kategorii ma już sporą konkurencję, oraz nastawienie graczy jest negatywne.

      Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-02-23 06:09

      Porównanie do RDR2 jest moim zdaniem właściwe, bo i jedna i druga gra jest technicznie dobra, ale na dłuższą metę nie wciągnie europejskiego gracza. Te amerykańskie gry mają coś w sobie odpychającego.

      Skomentuj

  15. Hans Olo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-23 09:37

    Ktoś się spodziewał czegoś dobrego?

    Skomentuj

  16. Suncho
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-23 23:02

    Metro exodus jest swietne...przeszedlem i polecam
    Poczatek troche niemrawy
    Pozdro :]

    Skomentuj

  17. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-24 06:57

    Ta gra to jedna wielka ściema. Jak z resztą wszystkie gry EA.
    Oczywiście nie mogło się odbyć bez walania owiec...

    https://www.youtube.com/watch?v=QBcPS6XVABA

    Skomentuj

  18. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-24 06:58

    Ta gra to jedna wielka ściema. Jak z resztą wszystkie gry EA.
    Oczywiście nie mogło odbyć się bez strzyżenia owiec...

    https://www.youtube.com/watch?v=QBcPS6XVABA

    Skomentuj

  19. FajeraPL
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-24 10:08

    Wczoraj pograłem i po 2patchach, które wyszły na premierą i wczoraj jest już o wiele lepiej jeżeli chodzi o łączenie, loadingi, rozłączanie i inne podstawowe błędy techniczne.

    Co do samej gry:
    - świat wygląda naprawdę świetnie.
    - gra swobodna też jest ciekawa.
    - udźwiękowienie jest na najwyższym poziomie (efekty wybuchów, broni itd są naprawdę świetne)
    - bardzo fajnie prezentują się efekty cząsteczkowe, których jest naprawdę bardzo dużo - atak wręcz Stormem wyzwala czerwoną energię jakby żar i na samym końcu uderzenia wyzwala się ogień i piękne iskry unoszące się w powietrzu - świetnie to wygląda.
    - wszelkie świetlne odbicia itd - naprawdę super

    Co do misji w grze, są różne typy, które odblokowujemy z czasem. Teraz ogrywałem Fortyfikację - przebijanie się przez mapę przez różne zadanie, a na końcu walka z bossem. Idealny temat do craftowania.

    Zacząłem grać o 19:00 a skończyłem o 3 w nocy.

    Dałem szansę i nie żałuję.

    Skomentuj Historia edycji

      1. FajeraPL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-25 10:23

        Możesz mieć rację.
        Potem to już żonglowanie poziomem trudności i zbieranie cały czas przedmiotów. Może dojdzie do zaimplementowania trybu multi - to by mogło być mocne.
        Wykonuje fortyfikacje i jest jeden szkopuł:
        - czy to poziom normal czy hard przedmioty i tak wyskakują losowo. To, że gram na hardzie nie jest pewnikiem, że dostanę lepsze przedmioty.
        Trochę dziwne :(

        Skomentuj

  20. derunim
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-24 20:59

    Czyli to samo, co z ME Andromeda.
    Mało treści, a dużo fajerwerków.

    Kiedyś Bioware celowało w 18+. Dziś target to 13- ???

    No to powodzenia.

    Skomentuj

  21. PcManiak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-02 00:22

    Czyli Fallout 76 ciekawszy ?