Na topie

Dziś premiera Days Gone - gra zbiera bardzo zróżnicowane oceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Days Gone zabiera graczy do świata opanowanego przez hordy zombie. Nie wszystkim przypada on do gustu, wśród wysokich i średnich ocen przewijają się też bardzo niskie.

  • Dziś premiera Days Gone - gra zbiera bardzo zróżnicowane oceny
A A

Days Gone to bezsprzecznie jedna z najważniejszych pozycji w zestawieniu premiery gier - kwiecień 2019. Czy warto się nią zainteresować?

Days Gone premiera

Produkcja Bend Studio właśnie dziś debiutuje na rynku. To gra na wyłączność PlayStation 4, dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Days Gone zabiera graczy do świata opanowanego przez hordy zombie, które określane są tutaj jako Świrusy. Niebezpieczeństw jest jednak zdecydowanie więcej, trzeba uważać również na innych walczących o przetrwanie ludzi, zmutowane zwierzęta, a nawet zmieniającą się pogodę. Przed głównym bohaterem, byłym członkiem gangu motocyklowego, stroi zatem naprawdę trudne zadanie.


Gra oferuje otwarty świat, w przemierzaniu którego znacznie pomaga motocykl. Można go modyfikować, ale trzeba też odpowiednio o niego dbać, łącznie z koniecznością tankowania.

Nieoceniony jest też arsenał, na szczęście całkiem pokaźny. Hordy zombie bywają jednak ogromne, niekiedy liczą kilkaset osobników, poza otwartymi starciami warto zastawiać pułapki.

Days Gone pierwsze recenzje

Chcecie dowiedzieć się o Days Gone jeszcze więcej? Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją gry.

Średnia ocen na metacritic wynosi obecnie 72%. Biorąc pod uwagę, iż mowa o produkcji AAA nie jest to wynik szczególnie wysoki. Trudno jednak aby było inaczej, okazuje się bowiem, że Days Gone budzi skrajne odczucia. Rozrzut ocen jest w tym przypadku naprawdę duży. Podzielone zdania dotyczą przede wszystkim fabuły, która rozkręca się bardzo powoli, postaci oraz zdań, które niektórzy określają jako powtarzalne. Gra nie ustrzegła się też błędów technicznych.

  • Cheat Code Central - 96%
  • LevelUp - 94%
  • PlayStation LifeStyle - 90%
  • Hobby Consolas - 87%
  • Power Unlimited - 86%
  • Wccftech - 84%
  • The Games Machine - 82%
  • DarkStation - 80%
  • VideoGamer - 80%
  • Attack of the Fanboy - 80%
  • Vandal - 80%
  • Hardcore Gamer - 80%
  • Game Revolution - 80%
  • Game Informer - 78%
  • TrueGaming - 75%
  • USgamer - 70%
  • GamesRadar+ - 70%
  • Push Square - 70%
  • GameCrate - 68%
  • God is a Geek - 65%
  • IGN - 65%
  • CGMagazine - 65%
  • Digital Spy - 60%
  • Guardian - 60%
  • Screen Rant - 60%
  • Twinfinite - 60%
  • Metro GameCentral - 60%
  • Digital Trends - 50%
  • GameSpot - 50%
  • The Daily Dot - 40%
  • Slant Magazine - 30%

Źródło: metacritic, PlayStation Polska

Odsłon: 5624 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. YoshiTorranga
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-04-26 15:19

    Dokładnie to jest to o czym pisałem wcześniej średnia ocena na poziomie 6,5/10 jest oceną w sam raz tej gry.

    Skomentuj

    1. KORGAN
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-26 20:24

      Sekiro dali 4 :D

      Skomentuj

    2. Avengers PS5
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-04-27 01:09

      @Sn00p

      GameSpot - 50%
      The Daily Dot - 40%
      Slant Magazine - 30%

      Szacuje się, że około 50% ludzi na świecie ma problemy ze snem. Są to najczęściej osoby w podeszłym wieku, ale nie tylko, gdyż bezsenność dotyczy również młodszej części populacji.
      Do fizycznych konsekwencji niewyspania zalicza się:

      osłabienie koncentracji, uwagi i motywacji,
      niższą zdolność intelektualną,
      gorszą jakość wykonywanych czynności.

      Rozumiesz już skąd te niskie oceny?

      Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-04-26 16:35

    Poczekajmy jak ocenią ją gracze za jakiś czas, bo ocenianie gry po godzinie grania to tak słabo.

    Skomentuj

    1. Prototype1982
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-26 18:32

      Przecież polski janusz nawet jak nie zagra to i tak wie lepiej.

      Skomentuj

    2. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-04-26 18:37

      Niebieskie fanboje ocenią tak że to napewno lepsze niż RDR2.

      Skomentuj

      1. Avengers PS5
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2019-04-26 21:02

        The Last of Us Part II
        Zdecydowanie będzie lepsze. A tak poza tym. :)

        Horizon Zero Dawn

        Ghost of Tsushima

        Mam wymieniać?

        Skomentuj

  3. Avengers PS5
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-04-26 21:09

    Uncharted 5 Też :)

    Skomentuj

  4. SzpiegShoguna
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-04-26 22:15

    Myślisz że jak dziś założyłeś konto i zmieniłeś nicka na Avengers PS5 to nikt nie wie z kim pisze.Zdradza cie stylistyka i sposób wypowiedzi już lepiej przeloguj się na poprzednie konto.

    Skomentuj

    1. Avengers PS5
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2019-04-26 23:27

      Wyraziłem moje skromne zdanie.
      Nie wiem z kim mnie tutaj pomylono. Fakt, dziś założyłem, więc jestem nowym userem. Na to wychodzi. :)

      Skomentuj

        1. SzpiegShoguna
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-04-26 23:56

          Niezły ubaw :D

          Skomentuj

          1. Avengers PS5
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2019-04-27 00:04

            Nocą mózg nie pracuje efektywnie, odczuwa z braku snu, albo potrzebę regeneracji w prostych słowach.

            (Zdradza cie stylistyka) Brzmi jak jakaś zasadzka. Na kogo polujecie?

            Skomentuj

  5. SzpiegShoguna
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-04-27 00:13

    To idz spać dobranoc :D

    Skomentuj

    1. Avengers PS5
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-27 00:22

      @SzpiegShoguna Witaj. :)

      PS4Ekskluzyw hmm to znak, jak Ekskluzywna konsola, wydana przez Sony. Czyli Renoma/Prestiż. Nie znam usera, a w regulaminie, nie było zaznaczania znajomych nicków.

      Mam nadzieję, że wyjaśniłem te zamieszanie.

      Skomentuj

      1. SzpiegShoguna
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2019-04-27 12:54

        Ja ci cos powiem przeloguj sie na poprzednie konto i nie siej popeliny.

        Skomentuj

        1. Avengers PS5
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2019-04-27 13:09

          Odczuwam urazę co do szczęśliwych posiadaczy PS4

          I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze.

          Skomentuj

  6. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-04-27 08:13

    Jak zwykle najwięcej krzyczą loosery które nawet konsoli nie mają :D Beka.

    Skomentuj

    1. Avengers PS5
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-04-27 13:11

      Takich gier, znaczy Innowacyjnych, na innych platformach próżno szukać. Oni tego nie rozumieją. :D

      Skomentuj

  7. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-29 07:46

    Pograłem kilka ładnych godzin, jak dla mnie gra zasługuje spokojnie na 7,5-8,0.

    Nie rozumiem tego hejtu na gre, być może hejtują Ci co ograli 30min gry. Gra się rozwija, przycięte intro na początku gry, które uznawałem za jakieś nieporozumienie, zaczyna składać się w całość. Walka z pierwszą HORDĄ świrusów rozwaliła mnie na łopatki, tak licznej liczby ala zombiaków jeszcze nie widziałem, a co się okazało nie była tą najliczniejszą.

    Klimat gry mnie rozwala, czuć te zagrożenie, a sytuacja kiedy zabrakło mi paliwa bo się zagapiłem, a za mną biegło mini stado świrusów, a ja na motocyklu się odpychałem samymi nogami i na szczęście była spora górka na której na zgaszonym motocyklu rozpędziłem się na tyle by im uciec, to powiem tylko wow, taki mały smaczek który robi wrażenie.

    Gra też nie należy do krótkiej, przegrałem wczoraj z 6-7h a dokryłem dopiero z 1/4 mapy, gdzie jeszcze na kilka ładnych godzin mam na niej co robić. Co prawda na pewno nie jest to wiedźmin 3, ale wystarczająco dużo czasu w grze można się bawić.

    Tak jak wyżej napisałem, gra według mnie zasługuje na solidną 8 semke i na pewno nie jest średnią grą, jest naprawdę dobra, ale przekonają się o tym CI którzy pograją dłużej niż 30min.