Na topie

Dzisiaj ostatni dzień eliminacji turnieju League of Legends

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Polski e-sport ma się dobrze. Żywym tego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Polskiej Ligi Esportowej. 

 • Dzisiaj ostatni dzień eliminacji turnieju League of Legends
A A

Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem kwalifikacji, wyłaniającym ostatnią, ósmą drużynę, która wejdzie do fazy zasadniczej turnieju League of Legends.
Znamy już siedem pozostałych drużyn, które maja zagwarantowane miejsce w fazie zasadniczej turnieju. Większość to młodzi zawodnicy, rozwijający skrzydła, ale część graczy nie od dziś jest znana szerszej publiczności. Turniej toczy się o nie byle jaką stawkę, 240 000 PLN! 

Kwalifikacje miały być zakończone już w marcu, ale niespodziewany rozwój wypadków sprawił,że zwolniło się miejsce dla jednego zespołu. Wywołało to nie małe emocje. O przepustkę do fazy spotkań ligowych walczy 8 drużyn: Furious Tigers, HOLOHOLOHOLO, Wykozikowani, Hardstuck Dziadziusie, ESC PRO, Strumienie nad Kamienie, Team DPD i Przystojniaki Marcina. Brzmi swojsko i egzotycznie zarazem.

Przebieg dzisiejszych rozgrywek możecie śledzić na Twitch.tv/esportnow, gdzie Norbert "Disa" Gierczak oraz Łukasz "Leo" Mirek, będą na bieżąco komentować zmagania zespołów od godziny siedemnastej.

Każda z ośmiu drużyn zakwalifikowanych do rundy zasadniczej, rozegra 7 meczy w systemie BO2 . Rozpoczęcie rundy zasadniczej planowane jest na przełom kwietnia i maja,a  rozgrywki mają trwać do końca czerwca. Każde spotkanie jest nagradzane nie tylko gotówką (1200 PLN za zwycięstwo, 600 PLN w przypadku remisu), ale także punktami, które będą stanowić o tym, kto dostanie się do play-offów. 

Na chwilę obecną mamy pewność, że zobaczymy tą siódemkę: Katastrofa Awionetki, Pompa Team, e-MERYCI, AGO GAMING, Digital Paradox, Raz dwa trzy oraz Jasny Gwint.

Z niecierpliwością czekamy na wyłonienie ostatniego zespołu!

Odsłon: 3210 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. patol1984
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-19 11:31

  Jak patrze na tą drużynę to przypomina mi się słynna czwórka siedząca przy stole ;D

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!