Na topie

E3: Serious Sam 3 skopie tyłek Duke Nukemowi?

Autor:
Marta Uzarska

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry

Wiadomości bardziej serio dziś na Benchmarku nie przeczytacie.

AA

Czy jest ktoś, kto może zagrozić Duke Nukemowi jako kandydat do tytułu największego mięśniaka gier wideo? Choć w strzelankach z Serious Samem w roli głównej nie znajdziemu tylu skąpo ubranych panienek, a i odzywki Sama nie są tak kultowe, to jednak jeśli chodzi o chaos na ekranie i niezłomność w obliczu piekielnych hord, chłopak z Chorwacji nie ma się czego wstydzić. Nie wierzycie? Zerknijcie więc na trailer, prosto z E3:

Po takiej dawce adrenaliny czas chyba zacząć poważne przygotowania na kolejne nadejście hord Mentala. Jak widać tym razem rzucą się na nas naprawdę WIELKIE potwory w naprawdę WIELKICH ilościach. Jeśli ktokolwiek jest w stanie się im przeciwstawić, to tylko niezwykle poważny Sam, jego silne pięści i niezastąpiony shotgun.

Serious Sam 3: BFE wydane zostanie na PC, Xbox360 i PlayStation 3 już we wrześniu.

Więcej z targów E3:

Źródło: Games Press

Odsłon: 11110 Skomentuj newsa
Komentarze

52

Udostępnij
  1. WaxYL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:01

    Tylko ja mam wrażenie, że GRAFICZNIE gry się cofają?

    Skomentuj

    1. Maksym Słomski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 14:26

      Nie tylko Ty. :)

      Skomentuj

      1. Lightning
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 14:31

        A czego się spodziewaliście po Unreal Engine 2? I tak jest całkiem nieźle.

        Skomentuj

        1. TheSpeed
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-09 16:00

          Serious Sam działa na Serious Engine

          Skomentuj

          1. Lightning
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-09 23:07

            Mówiłem o DNF. Właściwie ma nawet 2.5 ale to i tak wiele nie zmienia mimo poprawienia fizyki.

            Skomentuj

    2. Glebol
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 14:41

      Nie cofają się, lecz wymagania graczy co do realizmu w grach szybko rosną. ;) A gdyby nie to, to wszystkie dzisiejsze gry wyglądały by jak pierwszy tetris ;P

      Skomentuj

      1. mrowczak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 21:02

        Wcale bym nie narzekał, byle by tylko grywalne były...
        A co do grafiki, sprzęt pozwala, twórcy siedzą jednak na konsolkach, które już od dawna nie pozwalają...

        Skomentuj

        1. suntzu
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-10 08:52

          To czemu 30FPS sukcesywnie wymaga lepszej karty graficznej? Co jeszcze wydajność kart graficznych spada?

          Skomentuj

          1. mrowczak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-10 16:35

            A kiedy to zasugerowałem?
            30 FPS nie jest wcale tak wymagającym zakresem. Większość kart graficznych jest w stanie utrzymać taki poziom w prawie każdej obecnej grze wychodzącej na PC (o ile mamy limiter klatek). No chyba, że masz zamiar grać w jakiejś kosmicznej rozdzielczości, wtedy sprawa wygląda inaczej. Mało którego Kowalskiego stać na sprzęt który będzie w stanie udźwignąć dwa (+) monitory w rozdziałce full HD.
            Konsolki rzadko kiedy zachwycają graficznie ( a jak już to tylko konsolkowców). Wielu graczy konsolkowych ostro rajcuje się KZ3. Owszem jest on dosyć ładny, ale przez to lokacje są nie za wielkie (powrót do czasów niewidzialnych ścian) inaczej ten PS3 wyrzygał by z siebie bebechy.
            Jak widać jest coś w stwierdzeniu, mówiącym, że konsolki hamują rozwój silników graficznych.

            Skomentuj

          2. suntzu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-11 07:17

            TO włącz sobie wszystkie opcje graficzne na FULL/Ultra hyper/uber....+ AA4x,

            , dajmy na to 8800GTX, karta, która uciągnęła to wszystko dawno temu...

            Dziś? nawet 590 w metro sobie nie poradzi.

            Skomentuj

          3. mrowczak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-11 16:29

            W metro sobie nie poradzi, bo jest optymalizacja zeybana... :D
            Nawet mój czteroletni chrześniak to wie... :D
            Optymalizacja zawsze była jedyną bolączką PCtów, jako platform do gry.
            Dużo bardziej opłaca się optymalizować na n konfiguracji (konsolki) niż n*n różnych konfigów (PC).
            Co nie zmienia faktu, że konsolki przestają się rozwijać, a PC z każdym kolejnym rokiem zyskują duży przyrost mocy...

            Skomentuj

    3. vegasic
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-16 02:29

      w Duke nie chodzi juz o grafike, ale masz lat..? jesli kiedys zaczynales na zx spectrum, c-64 pozniej amiga i PC pierwsze gry to sie czuje, nie zrozumiesz tego Duke jest taki i taki ma byc, pamietam granie na sieci w duke nuke, shadow warrior, czy pluton, pierwsze sieci na 10 Mb, sieciowki na kablu koncentrycznym, to byly czasy, nie wiem czy to zrozumiesz, jak kolwiek czas oczekiwanie na noweo Duke byl dlugi to gra powinna dac satysfakcje, glos, dzwieki i efekty specjalne, cudenko

      Skomentuj

  2. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:09

    Co by była jasność. Widziałem już demo Duke Nukem na PC na własne oczy i powiem tak....

    Każda, nawet 6 letnia gra z łatwością skopie tyłek Dukowi :)

    Niestety aż tak źle ta gra wygląda :(

    Skomentuj

    1. docnadir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 14:36

      tak, widac to ze byla robiona 12 lat temu, po 10 latach zostala ukonczona, teraz troche pokombinowali zeby ruszyla na kazdym sprzecie i w rezulatacie jest bardzo zle. jak na swoj czas bylaby ok, ale na dzis juz nie. gdyby wydano ja wtedy to moze odniosla by sukces. a tak jeszcze jedno wielkie rozczarowanie w tym roku

      Skomentuj

      1. CougarV6
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 17:00

        To nie jest ta sama gra co 12 lat temu! Silnik zmieniał się chyba z 3 razy.

        Skomentuj

        1. docnadir
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-09 17:38

          tak, wiem, pamietam mniej wiecej co sie dzialo z ta gra w miedzyczasie. chodzilo mi o to ze mialem wrazenie jakby ktos nagle przypomnial sobie "o kurcze, znalazlem ta gre na spodzie szuflady, mielismy wydac ta gre 10 lat temu ale zapomnielismy to zrobic, wiec teraz pokombinujmy jak to uruchomic na dzisiejszym sprzecie i zobaczymy jak to bedzie"
          sposob w jaki zostala wykonana przywoluje rozwiazania popularne w tamtym czasie. to jest ciekawe widziec gre z poprzedniej epoki - ze nie ma np tutoriali, nie ma setki podpowiedzi co i gdzie masz zrobic - chociaz to jeszcze nie wada.
          ale zerowa optymalizacja, dropy animacji, brzydka grafika, bardzo slaba mechanika, i jakby wymuszony humor juz tak.

          Skomentuj

    2. tom256
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 14:51

      Niestety Duke wygląda fatalnie!!!

      Skomentuj

  3. Mateusz Tomczak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:13

    Nowy Duke jest mocno przereklamowany, podobnie zresztą jak Wiedźmin 2.
    Wiesiek nie jest oczywiście grą złą. Jest dobry, ale nie tak rewelacyjny, jak większość o nim mówi.

    Skomentuj

    1. CougarV6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 17:01

      To jest twoje zdanie.

      Skomentuj

      1. CougarV6
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 17:01

        Miałem na myśli część wypowiedzi o wiedzminie

        Skomentuj

  4. Lightning
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:27

    Zbyt wiele osób czeka na Duke Nukem Forever więc tytuł ten jest niezagrożony.

    Skomentuj

    1. docnadir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 14:32

      jak zobaczysz to zwatpisz

      Skomentuj

      1. Lightning
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 15:25

        Grałeś już w demo?

        Skomentuj

        1. DustEater
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-09 15:44

          tak grałem. Wrzuciłem film w odpowiednim temacie na forum i skomentowałem grę :)

          Teraz dam 3+/10. + za Duke'a

          Skomentuj

          1. Lightning
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-09 23:08

            Jakoś nie chce mi się szukać tych tematów ;)
            Nie oceniaj gier po demach! Grę trzeba najpierw ukończyć żeby dopiero móc o niej coś powiedzieć (nie licząc grafiki) chyba, że jest w niej mnóstwo błędów.

            Skomentuj

          2. Galnospoke
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-10 08:29

            Jasne, najlepiej kupic gre za ciezke pieniadze i to z DRMem Steama (brak odsprzedazy), skocznyc i dojsc do wniosku, ze takiego crapa to juz dawno sie nie widzialo. Pogratulowac logiki.

            Skomentuj

    2. hideo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 16:23

      czekam na Duka a jaką ma grafikę to mało mnie obchodzi, oby był CZAD i rozwałka :D Hail To The King, Baby!

      Skomentuj

      1. kumodoushin
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-09 17:35

        Tu się z tobą zgodzę, jeśli ktoś chce od Duke'a grafiki, a nie grywalności, to znaczy, że pomylił drzwi.

        Skomentuj

        1. docnadir
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-09 17:42

          poczekaj az zobaczysz, albo od razu sciagnij demo - nie wiem czy twoj sentyment wystarczy...

          Skomentuj

          1. hideo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-09 17:57

            oj chyba przesadzasz, wprawdzie nie grałem w demo ale nie sądzę aby było aż tak źle, wszyscy wiedzą czego spodziewać się po Unreal Engine 3 - grafika może i przeciętna, ale i taki Bulletstorm nie ma niesamowitej grafiki a gra jest kozacka i liczę na 2 część

            Skomentuj

          2. docnadir
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-09 21:17

            jade po nowym nuku, ale niestety nie bez powodu panie hideo, zobacz sam, bo kolo unreal engine to nawet nie lezalo...
            nie mam zadnej watpliwosci ze ani gracze ani krytycy nie zostawia na tym suchej nitki

            Skomentuj

          3. Lightning
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-09 23:09

            Ale coś ty się tak uparł na to demo? Po jednej misji i grafice oceniasz całą grę?

            Skomentuj

  5. DominikMS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:28

    LukasArt i BioWare raczej tego nie robiły, więc się nie czepiajcie, a jak z was takie cwaniaki to napiszcie lepszą grafikę :P ZONK

    Skomentuj

    1. DustEater
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 15:45

      DICE stworzyło lepszy silnik o nazwie FROSTBITE a niedawno wypuściło FROSTBITE 2.0

      Skomentuj

    2. CougarV6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 17:03

      Super argument. Jak w restauracji dostajesz spalonego kotleta i skarżysz kelnerowi to on mówi "jak taki z pana cfaniak to ugotuj pan lepszy"? A jak reklamujesz auto w serwisie to słyszysz "Co pan tak krytykujesz, zrób pan lepsze auto"??
      Totalna bzdura.

      Skomentuj

  6. dysan112
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:41

    SS to klasyka, pierwsze i drugie starcie to klasyka. Tryb poważny czy bronie typu działko, dwururka i do tego piła łańcuchowa i jeszcze poważne teksty Sam-a

    Skomentuj

  7. Warmonger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 14:49

    Wygląda... poważnie! Na dobrą sprawę nic nie widać, poza sporą ilością przeciwników i nowymi rodzajami ataku (wyrywanie oka, użycie celownika). Jatka jest, pytanie, czy nie przerodzi się w zupełny chaos.

    Skomentuj

  8. VoytAss
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 15:37

    Serious Sam po raz kolejny ratuje...
    ...
    miodność w grach video!

    Skomentuj

  9. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 18:33

    Jedna z niewielu gier w których potrafią zrobić takie paskudztwa że nie żal do nich strzelać a wręcz... czuje się ogromną satysfakcję.

    Jednak to z jednym okiem jest takie urocze... dlaczego on mu to oko wyjął?

    Skomentuj

  10. Patrick.
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 18:47

    Chętnie zagram w trójkę : ) Jedynka bardzo mi się podobała i nadal podoba.

    Skomentuj

  11. gloryseeker
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 19:08

    Pierwszy Duke powstał w czasach kiedy Carmack wydał swojego killera Quake`a... grafika była w przypadku 1 części lata świetlne za dziełem id software. Duke to było kartonowe pudełko z równie tekturowymi płaszczakami, ale miało swój niepowtarzalny styl i skutecznie walczył z dziełem Johnna... czyżby powtórka z historii? DNF vs Rage?
    Co do Serious Disco Polo Sama... w tej konwencji jedynie Painkiller:)

    Skomentuj

    1. docnadir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 21:38

      DNF moze conajwyzej stawac w szranki z pierwszymi shooterami city interactive, ktore potem zawalaly supermarkety :)

      Skomentuj

  12. lukaszek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 21:00

    Podoba wam się ten duke? bo moim skromnym zdaniem to straszna kaszana...

    Skomentuj

    1. docnadir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-09 21:25

      jesli ktos sie uprze to da sie pograc, niemniej kaszana to dobre slowo

      Skomentuj

  13. Ajschylos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 21:53

    Graficznie określę to jednym słowem -TRAGEDIA!

    Skomentuj

  14. pawlix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-09 22:52

    Duke i ten searius to jedna wielka żenada!!! Nic dodać nic ująć :)

    Skomentuj

    1. johnybrawo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-10 00:32

      ty też jesteś jedną wielką żenadą

      Skomentuj

  15. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-10 09:22

    Serious 1 byl genialny.

    Ale w tym filmiku widac juz 1 skaze-przyrzady celownicze(celowanie przez kolimator)... po co?.

    Zeby pobic duke'a nie potrzeba wiele. Demo bylo wrecz katastrofalne jesli chodzi o sama gre. Cutscenka gdzie 2 laski robia duke'owi loda a on naparza w duke nukem forever byla calkiem fajna ;)

    Skomentuj

  16. fosfor_man
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-10 12:41

    Co wy chcecie od grafiki to ja nie wiem, moze i nie jest najlepsza ale wedlug mnie taka kwadratowa grafika tworzy lepszy klimat gry, np w gothic, gothic 2, mafia...

    Skomentuj

  17. freak78
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-10 14:32

    Fakt faktem, nie wysilili się graficznie, i giera nie jest taka interaktywna do końca, jak DN3D, a mam wrażenie, że jeszcze trochę i DN3D z HRP pobije graficznie DNF:):) Fakt również że całkiem spoko się gra właśnie w starego dobrego DN3D z owym texture packiem:) Serious Sam 1 pamiętam, ale rzeźnia po sieci w kilka kompów z kumplami przy piwie była, ehh te czasy stare...:)

    Skomentuj

  18. dysan112
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-10 23:47

    Serious Sam był strzelaniną gdzie liczyło się ile zabito refleks i zero myślenia.
    Swoją droga infrejs w pierwszym i drugim starciu to był na medal, ta gra pokazała dużo nowości niczym Unreal jak wychodził w 1997 roku, i jedna z nie licznych gier FPS gdzie kontynuacja była jeszcze lepsza niż pierwsza części i doskonale połączona.

    Skomentuj

  19. king2127
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-12 08:39

    Co do grafy spoko,ale kompa do takiego slabego silnika trzeba miec z kosmosu,grywalnosc nic niedz jak bedzie klatkowac i walic po oczach kwadratami, jedynka jest najnaj lepsza. klimat, humor, grafa.